Vytvoření konfiguračního (.cfg) souboru
Konfigurační soubor (.cfg) není nic jiného, než textový soubor se seznamem nastavení a příkazů. K vytvoření nového configu jednoduše spusťte váš oblíbený textový editor (například Poznámkový blok) a příkazy pište přímo do něj. Config poté uložte jako muj_config.cfg do vaší CoDmain složky. Pro speciální servery jako GameZone, který si vytvářej vlastní složky, uložte váš config do CoDgzvote . Když máte soubor uložený, stačí už jen otevřít config_mp.cfg ( ten se nachází v adresáři CoDmain ) pomocí některého z textových editorů a všechno co uvnitř najdete zkopírovat do vašeho vlastního otevřeného configu. O tom, jak to, co jste právě zkopírovali, nastavit, si povíme v některém v následujících článků.
Načtení vašeho configu
Příkaz exec je používán pro načtení vámí vytvořeného configu. Stačí když do konzole napíšete exec název_configu (například exec muj_config) . Není potřeba psát za název configu ?.cfg? , když zadáváte konkrétní název souboru.
Config_mp.cfg
config_mp.cfg je defaultní multiplayer config. Je lepší do tohoto souboru nepsat příkazy ani nastavení. Tento config je totiž pravidelně přepisován a vám se tak snadno může stát, že to, co jste do něj dneska napsali,už tam zítra nebude 🙂
Autoexec_mp.cfg
Pro načtení vašich příkazů,scriptů nebo i celého vašeho configu použijte soubor autoexec_mp.cfg . Všechny nastavení, které nechcete, aby zůstaly uloženy ve vašem hlavním configu, napište sem pomocí příkazu ?set? ( o příkazu ?set? si řekneme v dalším článku ). Pro načtení celého configu, který jsme si vytvořili už výše, sem napište exec muj_config . Ovšem ne každému autoexec configu funguje, takže když zjistíte, že se vám váš config neotvíra automaticky, nedá se s tím nic dělat a vy budete muset ve hře do console napsat /exec muj_config . Samozřejmě i toto se dá naBindovat, ale o tom až v dalším článku 😉
Přídání comments (komentářů) do config souborů
Pokud chcete přidat komentář třeba k nějakému příkazu, abyste nezapomněli, co znamená 😉 stačí jednoduše napsat na začátek komentáře dvě lomítka.
Například: //tohle je komentář
ale tohle bude načteno a může způsobit problémy.
V nejbližší době napíšu další článek,nebo dva,možná i tři 🙂 , ve kterých se budeme zabývat různými příkazy a jejich defaultním nastavením, příkazy pro nastavení serveru, základy scriptovaní a utváření barevných nicků, které dokonce i blikají 😉 takže se určitě máte na co těšit.
Leave a Reply