Slavíme deset let, eSuba – Play With Soul!

Slovo úvodem Ladislava „Nodlle_____“ Dyntara:

e1407914947534698„Při přípravě podkladů pro oslavu našich desátých narozenin jsem vydal zpět v čase. A cestou jsem se smál, divil a občas mi ukápla i nějaká ta slza. Z týmu, který jsme přesně před 10 lety na pátek třináctého založili, vyrostlo něco, co u nás nemá obdoby. Získali jsme již přes jeden tisíc medailí ze všech koutů světa, v médiích všeho druhu se objevily zmínky o eSubě a jejích úspěších, ale nejvíce nás těší neutuchající podpora vás, našich fanoušků. To právě vy jste s námi v dobách dobrých i zlých a vždy jste drželi eSubu nad vodou. Děkujeme, že nám dáváte důvod existovat!

Historii eSuby tvoří celá řada malých příběhů. Příběhů hráčů, kteří od své první chvíle za počítačem věděli, že chtějí být těmi nejlepšími. Ale i takových, které jsme inspirovali a oni se k nám mohli hrdě přidat až o pár let později. Jsem pyšný na to, že jsem mohl být v eSubě po boku takových hráčů jako neporazitelný BuRgiN, el-Diablo, hanni, úžasné CoD 1 sekce okolo SleiPa, hráčů jako Hectic, luckeR, Misak, Mazarini, blx, cskařů ze sekce kolem jckl a spousty dalších. Každý náš hráč se navždy podepsal pod tím, jaká eSuba dnes je. Nelze je vyjmenovat všechny a ti co jsem nejmenoval mi zcela jistě prominou, ale jsem si jistý, že každý z vás má svého oblíbence. eSuba by ovšem neexistovala ani bez lidí, kteří na první pohled vidět nejsou. Lidí, pro které jsme jako rodina a kteří pro gaming udělají vše. Mám na mysli Jumpa, Toniho, Pospiho, sCopa, PITTBULLa, Pigiho a všechny další, kteří se každý den starají o chod eSuby.

Při čtení starých článků sahajících až do roku 2004 se mi oživily jen ty nejlepší vzpomínky a při prohlížení tisíců fotek jsem si uvědomil, že eSuba je jako rodina. Máme za sebou už 10 let a já doufám, že jednou budeme slavit i dvacetiny. Díky všem a pamatujte – Play With Soul!“

e1407927859166028


Speciální edice nových triček eSuby v předprodeji:

e1407915712149409


 

2004: Začínáme! eSuba vstupuje na českou scénu

Zní to naprosto neuvěřitelně. Uběhlo již deset dlouhých let, kdy byl založen herní tým eSuba. Postaven byl na základě hry Call of Duty, která byla tehdy ve velkém rozmachu a její komunita patřila mezi největší u nás. Vůbec prvními hráči a zároveň zakladateli byli Jakub „sLic“ Wawrzacz, Petr „PITTBULL“ Hota, Ladislav „Nodlle_____“ Dyntar a Richard „Kursk23“ Dvořák Tímhle to všechno začalo. A víte, co stálo za větu na konci prvního článku? „Věřím, že eSuba bude všem klanům zdatným a těžkým soupeřem.

e1407906975059816

S nimi to začalo, zleva horní řada: Kursk23, Srpi, sLic, PITTBULL, Nodlle_____, dole WorthyBoy

Na noční obloze české herní Call of Duty scény dnes začne zářit nová hvězda zvaná eSuba a ve stejnou dobu se šest zkušených hráčů vydá na dlouhou pouť. Jejich cesta bude plna těžkých bojů a mnohokráte ochutnají trpkou chuť porážky. Avšak stejně jako každé ráno vyjde slunce, tak každou noc bude zářit jejich hvězda. A jednou, až dojdou na konec své strastiplné cesty, stanou se hvězdou zářicí ve dne v noci. Tak jest dáno, tak jest psáno, tak pravil prorok.“

Takto vypadal první web eSuby:

e1407906999093521

2005: Poprvé mistry republiky

Během následujících měsíců od samotného vzniku eSuby se udála celá řada události. Klub přestal být zaměřen pouze na jednu jedinou hru, začal sbírat jeden úspěch za druhým, přicházeli noví partneři a dokonce i vůbec první zahraniční hráč z Finska. Veškeré snažení pak dostalo nový rozměr díky úspěchu na InvexCupu. Rok předtím skončila eSuba na 5. – 8. místě, aby v dalším ročníku ukořistila vůbec první titul z nejvíce prestižního turnaje v České republice. Vlastně, abychom to uvedli na pravou míru, byly to rovnou dvě zlaté medaile! Jedna z Call of Duty, druhá z FIFY! V tomto roce do týmu vstoupily budoucí legendy a velké ikony svých her Hannibal (Unreal Tournament 2004) a El Diablo (FIFA).

e1407910762878543

Mistr osobně, El Diablo po zisku titulu na Invexu 05

Konečné pořadí zlatého InvexCup:

CoD turnaj:

1. Česká
republika eSuba
2. Česká republika faberi Bellatores
3. Česká republika nEophyte
4. Česká republika Necroraisers 

 FIFA 2005 turnaj:

1. Česká republika eSuba*El Diablo
2. Česká republika SkyR`zeek
3. Česká republika Reptile
4. Česká republika SCOLERR

2006: Rok, kdy se lámal chleba

Rok 2006 byl zlomový. Přišel totiž druhý díl Call of Duty a začaly velké rošády na scéně, v jejichž stínu se k nám přidal další špičkový hráč NHL Burgin, který se později stal velkou ikonou nejen své hry, ale také eSuby. Poprvé se náš týmy podíval do zahraničí, a to hned dvakrát. Poprvé do Nizozemska, podruhé do Francie. Na kýžený úspěch se však ještě čekalo. Ovšem na domácí scéně CoD1 sekce vyhrála obrovsky dotovaný turnaj o 100 000 Kč. Zároveň s tím vznikl velmi oblíbený sestřih, v němž figuruje plagueEl Diablo na World Cyber Games v Monze končí na 9. – 16. sdílené pozici, což je historický úspěch.


2007: První CoDařský úspěch ze zahraničí

Jak bylo řečeno, na kýžený úspěch CoD sekce se muselo ještě chvíli počkat. Přišel právě v tomto roce, kdy se naši CoDaři opět vydali do Nizozemska, odkud zpátky dovezli nádherné čtvrté místo. Byl to první velký offline úspěch mimo území Česka, na který kluci navázali třetím místem z belgického turnaje. Do eSuby po řadě úspěchů přichází mnoho sponzorů a zázemí se výrazně zlepšuje. Přesně ke vzniku eSuby je přijata Counter-Strike: Source sekce, která si postupem času podmaní celý svět a také pak přestoupí do britského klanu Reason Gaming. Je to také rok, kdy oficiálně končí kariéru El Diablo.

1281714070157099.jpg

Zlatá parta a další titul z InvexCupu (zleva nahoře: street, blx, plague; dole: luckeR a NiO)

2008: Evropa, zlato, eSubytches

S rostoucí slávou se z eSuby stává velký pojem. Vybudovaný respekt nese ovoce a pomyslná vitrínka úspěchů doslova praská ve švech. Do eSuby přišel Koozy, nástupce El Diabla a zároveň takový „pokračovatel“ v počtu dosažených titulů – doma drtí vše co může a rychle se stává no.1. CoDaři vezou z Nizozemska perfektní bronzové medaile, později ještě zavítají do Belgie a Dánska. CS:S sekce je na vrcholu a jejich evropská dominance je po zisku zlatých medailí z francouzského turnaje katapultuje do již zmíněné britské organizace. Angažujeme Ladies CS tým, který později odcestuje na ESWC do Paříže a také jsou v tomto roce položeny základy TrackMania sekce.

e1407910899175967

Na TeX v Dánsku to byla velká jízda

2009: Vypleněné zahraničí

Nikdy předtím, ani potom se v jednom roce nepodařilo získat takové kvantum úspěchů ze zahraničních offline turnajů. Mohla za to hlavně Call of Duty 4 sekce (paradox, beaster, king, Mazarini, Luboshmir), která si dokázala vybudovat neskutečný respekt – vyhrála turnaj ve Slovinsku, Rusku, získala stříbrné medaile z Francie a nakonec i titul z Maďarska (kam se mimochodem vypravila obrovská výprava eSuby a získala zde zlato ještě z CoD1 a CS 1.6). Pak však přišly nepříliš vydařené turnaje v Dánsku a Belgii. Právě ty odstartovaly opakování historie, jako tomu bylo s bývalým CS:S mančaftem – kluci dostali nabídku ze zahraničního Power Gaming a přestoupili. Před nadcházejícím WGT v Brně to byla nemilá zpráva, situaci ovšem hasí návrat legendárního luckeRa, jenž s narychlo postaveným celkem vybojuje třetí místo. Současně s tím CSkáři vezou z Brna zlato a kralovací žezlo domácí jedničky.

e1407911698269384

Taková byla naše výprava v Maďarsku

2010: Přerod do nové éry

V dřívějších letech byla eSuba výhradně postavena na hře Call of Duty. Ne, že by tomu bylo jinak, ale dopředu táhne klub hlavně Counter-Strike 1.6 sekce, která vyhrává velké domácí eventy a daří se jí i na zahraniční scéně – jako třeba účast na LAN finále Samsung Euro Championship. V roce 2010 vstupuje do eSuby StarCraft II tým, jenž si brzy podmaní celou českou scénu a bez váhání drtí každého soupeře. Avšak nezahálí ani CoDaři, kteří po vyřešení personálních změn skončí na turnaji v Dánsku pátí, vyhrají Intel ligu a dokonce i Mistrovství Slovenska. Kluci zavítají i do Belgie, ale domů jedou s prázdnou. Během roku se prostřídají CS Ladies sekce – ta novější pak zavítá na DreamHack, také angažujeme CoDařky.

e1407913476647807

eSubačky si vyzkoušely atmosféru DreamHacku

2011: Přepiště dějiny, jsme mistři světa

Léta páně 2011 patřila možná k těm nejzářivějším vůbec. Každý tým makal jako vždy naplno a sbíral jednu cennou trofej za druhou. Ať už to byly domácí soutěže nebo zahraniční turnaje. Nicméně v tomto roce došlo k událostem jak z pohádky. Náš terranský mistr PredY se nejen dostal na Intel Extreme Masters do Kyjeva, ale také mezi nejlepších šestnáct na DreamHack Summer, což bylo něco naprosto neuvěřitelného. Laťku nasadil tak vysoko, že už ji ve světě českého StarCraftu II nejspíš nikdo nikdy nepřekoná. Po famózním létě přichází další, řekněme až skoro sci-fi příběh. Na ESWC v Paříži (mistrovství světa) se dějí velké věci a naši jezdci ze stáje eSuba.Red Bull se postarají o jeden z největších úspěchů tuzemského gamingu. Ve Francii totiž vyhrává hakkiJunior a hned za ním končí tween. Kluci vezou domů double a posouvají svou kariéru na nový level. Hlavně hakki se stává mediální hvězdou se vším všudy a později také prvním plně podporovaným e-sportovcem společnosti Red Bull. A aby toho nebylo málo, také to byl rok, kdy jsme zavítali do vod League of Legends.

e1407914313340092

Dojemné chvilky – hakkiJunior a tween si podmanili celý svět

2012: Tween dobývá Česko i svět

V roce, který měl být podle mnoha proroků označován jako ten poslední v dějinách lidstva, zaznamenala eSuba jeden ze svých největších úspěchů na Mistrovství České Republiky v počítačových hrách. Veškeré kvalifikace a turnaje o body vyvrcholily velkým finále, konajícím se naposledy v Seči u Pardubic. Tehdy eSuba získala hned šest cenných kovů, z toho byly čtyři ty nejcennější. Zlato vybojovali hráči her Battlefield 3, League of Legends, TrackMania Nations (zase ten tween) a StarCraft II. Největší úspěch měla poslední zmiňovaná hra SCII, když se na pódiu sešli hned tři hráči našeho týmu. Prvenství si tehdy odnesl Rikytan, jež ve finále porazil DeViLa a na třetím místě skončil TomikuS. Za nedlouho po MČR následovalo známé ESWC, na které se vydali oba naši jezdci hakkiJunior a Tween. Zatímco se hakkimu nepodařilo postoupit, tak Tween znovu předvedl svůj skill a po druhé v řadě se stal vicemistrem světa ve hře TrackMania.


Neskutečné drama na ESWC a infarktový závěr

2013: Zlaté hody na MČR

Jelikož všichni ve zdraví přečkali magické datum na konci roku 2012, mohli se hráči začít naplno věnovat dalším výzvám. Pro naše hráče byl rok 2013 také velice pestrým a úspěšným. Patrně největší úspěch slavila naše League of Legends sekce vedená Herdynem, která se začátkem léta vydala do Dánska na tradiční akci zvanou Copenhagen Games. Zde si Herďa a spol. zabojovali v nabité zahraniční konkurenci, z čehož nakonec bylo fantastické první místo a výhra 4000 eur. Po tomto úspěchu byli tito hráči oslavováni a byla jim předpovídána zářná budoucnost. To se také potvrdilo na dalším ročníku MČR, tehdy poprvé konaném na veletrhu ForGames. Zde eSuba zopakovala výkon z loňského podzimu a znovu obsadila většinu zlatých pozic. Radovali se hráči League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, TrackMania Nations kde získal první místo hakkiJunior, který porazil svého týmového kolegu Tweena ve velmi napínavém finále a samozřejmě StarCraft II, když se poprvé předvedl hráč Reitor. Znovu z toho bylo šest cenných kovů, čímž se tak vyrovnal rok starý rekord. Bohužel koncem roku nás opouští hráči League of Legends, přestupující do konkurenčního týmu.


Dánská mise dopadla na výbornou

2014: Skvělý start HearthStone

Ačkoliv jsme zatím pouze v polovině roku 2014, tak už nyní má eSuba za sebou několik úspěchů. Vše začalo náborem nové League of Legends sekce. Ta si postupně prokousávala cestu k větším a větším úspěchům, o čemž svědčí řada vítězství, například na LoLconu nebo LanCraftu a samozřejmě úspěšná kvalifikace na letošní Gamescom, který startuje právě v těchto dnech. Tato parta kluků se ukázala jako dobrý tah vedení, stejně jako nábor hráčů do nové hry studia Blizzard Hearthstone. I tady se našim členům daří držet krok se světovou špičkou a po právu jim patří místo v Top10 světa. Svou skvělou formu potvrdil i Petr „CzechCloud“ Žalud a to prvním místem na LanCraft Autumn. Do zahraničí vyrazil také Jan „Mirrari“ Jestříbek a to na německý SeatStory Cup, kde zaznamenal největší úspěch roku, když se probojoval až do finále, kde už však nestačil na vítěze turnaje, kterým byl finský hráč Savjz. Zazářit stihli hráči hry TrackMania 2 Stadium. Tween i hakkiJunior společně vyrazili do Francie na Gamers Assembly, kde se Tween radoval ze zlata a hakki vybojoval bronz. Tween slavil ještě jednou a to na tradičním ESWC, kde si vyjezdil skvělé druhé místo. Pořád je vidět, že naši jezdci patří k nejlepším na světě. Jak je vidět, tak úspěchů bylo v tomto roce opravdu dost. Předvedli se všichni hráči a především nová Hearthstone sekce. Doufejme, že i další rok bude podobně úspěšný.

2015: Faeli dobývá Evropu

Rok 2015 byl rokem několika změn. Ty největší se odehrály na CS:GO scéně, kde jsme přijali nový tým v čele s Tomášem „benq1“ Masarykem. Tato pětičlenná sestava nám dělala opravdu velkou radost a to díky skvělým výsledkům, jak u nás, tak také v zahraničí. Na jaře se eSuba vydala na CS:GO turnaj do Maďarska, kde se konala již tradiční ICL. Benq1, fredi, rdO, Montty a HenkkyG si vystříleli první místo a odstartovali tak úspěšný rok. Ten byl plný různých online, ale i offline turnajů a eSuba se dostala na velmi zajímavá místa. Za zmínku stojí dvojitá účast na ASUS Extreme Gaming. Nejprve se naše CS:GO sekce střetla s týmem Fraternitas na bratislavském UFU, kde svým soupeřům bohužel podlehla, ale chuť si naši střelci napravili v odvetném zápase na vrcholu nejvyšší hory Česka, kde si s FTS poradili poměrem 2:0! Úspěchy této sestavy zakončíme účastí na ASUS FINALS 8, kde si vybojovali skvělé první místo. Nebyl to ale jen rok plný CS:GO.

Do podvědomí fanoušků promlouvala také Hearthstone sekce. Ta se velmi aktivně zapojila do spuštěné Fujitsu Ligy, kde naši hráči pravidelně sbírali jeden úspěch za druhým. Největší zájem budily výkony Oldřicha „Faeli“ Mahdala. Ten si za rok 2015 vybojoval několik fantastických umístění. Zmiňme například vítězství na ASUS FINALS 8, či prvenství na BGCH 2015. Faelimu však nestačili pouze domácí turnaje a proto několikrát zamířil i za hranice. Skvělé výsledky uhrál například v Londýně na Gfinity Cupu, kde si vybojoval druhé místo. Stejného umístění dosáhl také na DreamHack Cluj – Napoca. Skvělá vizitka nejlepšího českého hráče současnosti. Prakticky poslední soutěžní rok zaznamenala hra StarCraft II, která už u nás nemá takovou popularitu jako v minulých letech. I přesto si hráči eSuby dokázali vybojovat opravdu cenná umístění. Ať už to bylo třetí místo na MČR 2015 nebo na LanCraftu, tak si naši hráči drželi skvělou formu. Tu završili druhým místem na ASUS FINALS 9, o které se postaral nExt.

e1470735222277295

2016: Ještě nekončíme!

Rok 2015 je za námi a nyní nás čekají další boje o ty nejlepší umístění. Doufejme, že i v novém roce se logo eSuby.INTEL dostane do zahraničí a získá tak další skvělé umístění. 

e1407916320940008

Spolupracoval: Vojtěch „Frankie“ Souček

150 150 admin

Leave a Reply