Seznamte se s generací Ultrabook Bags

Ultrabooky nabízejí optimální kombinaci přenosnosti, stylovosti a inteligentních funkcí a navíc vypadají elegantně. Tyto počítače proto začaly být vyhledávány jako lifestylové doplňky, které s sebou lidé rádi nosí. Studenti výše zmíněných dvou škol se nechali inspirovat elegantními tvary i rychlostí ultrabooků a jejich úkolem bylo vytvořit inovativní, stylové, ale zároveň flexibilní a vysoce funkční návrhy, které by dokázaly oslovit širokou veřejnost a podnítit nový pohled na technologické doplňky.

Organický povrch’ Julie Thomasové (Royal College of Art), „Kovová romance” Coriny Gruberové(ESMOD), „Dýchající kabelka“ Maiko Takedy (Royal College of Art) a „Převlek’ Cornelie Gruberové (ESMOD).

Návrhy byly velice kreativní a snažily se být maximálně nekonvenční. Byly mezi nimi tašky inspirované kulturními a historickými tradicemi i tašky, které posunovaly hranice v oblasti kombinace tradičních materiálů typu kůže s technickými tkaninami. Například kabelka „Kovová romance”, již lze rozložit na tři části, se vyznačuje dekorací v podobě stříbrného peří. Model „Převlek” vedle toho vypadá jako kapuce a umožňuje volný pohyb při sportu. Další z kabelek se dokáže ergonomicky přizpůsobit tělu svého nositele, zatímco „Dýchající kabelka“ je vyrobena z pružného materiálu Breathair, který se běžně používá pro polstrování sedaček ve vlaku a matrací.

Vítězné návrhy potěšily i naši přední módní návrhářku Liběnu Rochovou, která se svými studenty na VŠUP usiluje o podobně inspirativní modely

Právě práce japonské studentky Maiko Takedy nejvíce zaujala členku mezinárodní poroty, návrhářku Liběnu Rochovou. Ale i ostatní vítězné návrhy jsou podle ní velice inspirativní a mají velký potenciál oslovit výrobce. „Bude samozřejmě záležet na pružnosti výrobců a schopnosti posunout věci dále,“ říká Liběna Rochová. O konkrétním komerčním potenciálu těchto úchvatných designů ostatně mluví i Ingo Brack z mnichovské návrhářské školy ESMOD: „Naši studenti šli v návrzích obalů na notebooky na samotnou hranici možného. Technologie dnes tvoří nedílnou součást naší image i profilu: svá zařízení s sebou neustále nosíme, a proto toužíme po doplňcích, které tuto naši image doplní a posílí.“

Podle návrhářky Liběny Rochové její studenti z Ateliéru Designu oděvu a obuvi na VŠUP již pracují na podobných úkolech a vytvářejí obdobně originální kousky. Ty současně budou muset respektovat, že mobilní technologická zařízení jsou dnes podobně jako klíče, peněženky apod. samozřejmou součástí toho, co s sebou neustále nosíme.

Výsledky

Panel sestávající z návrhářů, zástupců médií a Wendy Marchové z Intel Labs nakonec vybral deset modelů, pět z každé školy. Vítězné modely jsou k dispozici ke stažení na adrese

http://www.mediakom.cz/cs-web/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=category&id=107:intel-dokumenty&Itemid=23

Koncept tašky pro ultrabook představil Intel na letošním CeBITu, když  Michael Michalsky uvedl svou kolekci tašek  dostupných na adrese www.michalsky.com.

 

Pět nejlepších modelů z RCA (s původními názvy):

 Ultra Geek Chic, Beatrice Larkinová a Caterina Belluardová

Ultra Series, Ghost in the Shell, Elena Blanková

Breathair bag, Maiko Takeda

Organic surface, Julia Thomasová

String bag, I-ťing Čangová a Rachel Changová 

 

Pět nejlepších modelů z ESMOD:

Paradox, Valeska Maceková

Secret, Christine von Redenová

Metallic Romance, by Corina Gruberová

Disguise, Cornelia Gruberová

Old-school backpack, Marina Kathanová

O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com.

O společnosti Intel Capital

Intel Capital je globální investiční společnost, jež investuje do technologicky zaměřených začínajících společností po celém světě. Intel Capital investuje do širokého spektra společností nabízejících hardware, software a služby se zaměřením na podnikatelský sektor, domácnosti, mobilitu, zdravotnictví, spotřebitelský internet, výrobu polovodičů a čisté technologie. Od roku 1991 společnost Intel Capital investovala přes 10,5 miliardy amerických dolarů do více než 1218 společností v 51 zemích světa. V té době vstoupilo 196 firem z portfolia na různé burzy po celém světě a 291 jich bylo zakoupeno nebo se podílelo na fúzích. V roce 2011 společnost Intel Capital investovala 526 milionů amerických dolarů do 158 investic, přičemž zhruba 51 procent prostředků bylo investováno mimo Spojené státy a Kanadu. Více informací o společnosti Intel Capital a jejích úspěších najdete na internetové stránce http://www.intelcapital.com.

150 150 admin

Leave a Reply