O slastech a strastech prostředí, ve kterém se Lanka odehrála, se šušká už na celé scéně, takže rozebírat to už moc nemá smysl (byla to hrůůůůůůůůůůůůůůza). Nyní ale ke StarCraftu. Na Quietus Day 2013 se konaly dva turnaje, konkrétně BYOC turnaj a LAN finále Avermedia Ligy. Oba měly téměř výhradně eSubáckou účast, když na BYOC turnaji bylo z 10 hráčů 7 hráčů našeho týmů a v Avermedia Lize to bylo ze sedmi šest. eSuba.INTEL tak byla téměř jediným týmem, který se účastnil SC2 turnajů a za tuto odvahu záhy tvrdě zaplatila.
(Věta, všechno bude nové, nabrala na QD úplně nový význam…)
BYOC turnaj byla vlastně velmi okrajová záležitost z toho důvodu, že Quietus Day nemá mimo CS komunitu prakticky žádné renomé (zatímco teď už nemá vůbec žádné), takže obecně účast hráčů v BYOC turnajích mimo CS:1.6 a CS:GO byla naprosto minimální. V SC2 bylo 10 hráčů, v LoLku se velký počet týmů rovněž nesešel a DOTA turnaj byl dokonce zrušen. Dovolím si i tvrdit, že něbýt finále PZ lig, tak by byl zrušen kvůli malé účasti i turnaj v SC2.
SC2 BYOC turnaj měl původně proběhnout ve dvou dnech, nakonec se to vše zvládlo během několika hodin. A to se hráli skupiny a FDE pavouk, takže rychlost, s jakou byl turnaj odehrán, je sama o sobě vypovídající. Z výhry se nakonec radoval Harpner, který na dvakrát zdolal
DeViLa. Právě DeViL skončil druhý, třetí místo zabral
meny. Zatím tedy nic moc překvapivého.
Organizace si mimochodem rovněž dobrou známku nezaslouží. Člověk by řekl, že když jede někam na BYOC turnaj, tak organizátoři budou mít připraveného admina, který bude mít připravený systém turnaje. Ale asi jezdím jenom na nóbl LANky a na normálních akcích to zřejmě není potřeba. Adminování SC2 turnaje tak opět zůstalo na Jumpovi, který si musel vše zorganizovat sám. Najs…
(Hodně lucky momentka. Aneb když jedna fotka vydá za tisíc slov.)
Co se cen týče, tak Harpner si jako vítěz odnesl Apple iTouch 4 generace 8gb a DeViL SSD disk (o kterém víme jen to, že to je SSD disk a organizátoři by ho měli poslat). Všichni tři pak dostali určitou hotovost, jejiž výše se odvíjela od počtu lidí na celé lanpárty a nikoliv v celém turnaji.
>>Výsledky skupin a playoff BYOC turnaje<<
A nyní k Avermedia Lize. Na LAN finále se kvalifikovalo 8 hráčů. Z toho ale h34D_hUnT3R svou účast zrušil, takže se hrálo v sedmi lidech. Turnaj nakonec začal s mírným zpožděním, způsobeným problémy se sítí přímo na místě. Nakonec se ale turnaj rozehrál a postupně začínal jeden zápas za druhým. Další zpoždění ale přišlo v momentě, kdy
Harpner, motivován svými dosavadními výkony, vyzval na souboj konstrukci stolu (čti lešení). Tento fight ovšem nešel dle představ našeho hráče a musel tak být ošetřen v nedalekém zdravotním zařízení.
K nějakým větším překvapením ve WB nedošlo. Harpner potřetí za sebou na QD zdolal DeViLa, tentokrát ve finále WB 2:1. V LB ovšem začalo jít do tuhého. PredY, jediný Terran v soutěži, nezvládl svůj souboj s
Freizym a s turnajem se rychle rozloučil. Freizy pak pokračoval ve své jízdě výhrou nad
Veriolem a v semifinále LB i nad
BloBem, který o kolo předtím zdolal menyho. Právě souboj Freizy vs. BloB, respektive třetí mapa, bude asi jednou z mála komických vzpomínek na tuto akci.
(Hráči eSuby během turnaje. Vlevo dole legendární PredYho klávesnice)
Výhoda se přelávala ze strany na stranu. BloB si vyšlápnul s blink stalkery, které ale Freizy odrazil. Nějakou chvíli to vypadalo, že má Freizy výhru v kapse. Pak ale přišli Dark Templáři, kteří vrátili převahu zpět na stranu BloBa, především proto, že Freizy rozhodl nevracet se a jít do basetradu a zároveň si nechal hráč eSuby zničit všechny observery. Situace se rázem obrátila. Freizy měl na pohled lepší armádu, ale chyběla mu detekce a hlavně budovy a tak zatímco BloB stavěl 5 nexusů, Freizy musel spoléhat na jediný pylon. Jak se ale ukázalo, k vítězství stačí málo.
Freizy začal ničit nexus po nexusu a zároveň zničil soupeři všechny proby. Tentokrát ale zachyboval BloB, který místo aby poslal na jistotu všechny DTčka na poslední zbývající pylon, pokusil se přímo zničit armádu soupeře. Špatně ale odhadl svou situaci a Freizy dokázal zničit všechny budovy soupeře včas.
(Proč se všichni směji? Protože už to konečně končí.)
Do finále LB se tak za DeViLem probojoval
Freizy. Zde došlo k poslednímu překvapení v turnaji, když se Freizymu podařilo vyřadit úřadujícího NSL šampióna a postoupit do grandfinále za
Harpnerem. Tam dokonce Freizy získal první mapu a k velkému překvapení moc nechybělo. Jak se ale ukázalo, bylo to to poslední co Freizymu vyšlo. Harpner pak zvládl vyhrát dvě mapy po sobě a stal se tak vítězem Avermedia Ligy 2013. Ono lešení tak nakonec byl jediný soupeř, který dokázal na QD
Harpnera porazit.
Leave a Reply