S čím eSuba vyrukovala v bitvě o Brno?

O víkendu 26.-27. října proběhl souboj o to, kdo postoupí na MČR. To se nakonec eSubákům povedlo hned ve třech. I proto jsme si pro vás připravili souhrn jejich decků, se kterými kluci hráli a ještě nám k tomu připravili zajímavé informace. Pojďme se na to podívat.

PoweR

U mě byl pick balíčků naprosto jasný. Combo Priest, Evolve Shaman a Tempo Rogue hraji celou sezónu na ladderu a aktuálně s nimi držím top100 na americkém serveru. (Texas top16 dream?). Zároveň si myslím, že tohle jsou 3 nejlepší balíčky v metě. O doplnění této trojky jsem už musel trochu zapřemýšlet, vyladit ho do lineupu, ban strategie, zkrátka pokrýt mezery. Idea lineupu byla nakonec taková, že chci být dobrý do balíčků, které budou hrát úplně všichni (Shaman, Priest). Už přes rok hodně hraju Shirvala Paladina, nicméně toho jsem nakonec nezvolil z důvodů přemnožení Hakkarů (Priesti, Nzoth Warrové), místo toho jsem zvolil do Hakkarů favorizovaného a obecně do mety dost slušného Nzoth Warriora.

Lineup se mi celkově opravdu líbil a zpětně bych neměnil, bohužel především 1. hrací den, jsem si moc HS nezahrál a s prvními 3mi sériemi jsem nemohl dělat nic. Měl jsem špatné handy, rng efekty se obracely pravidelně proti mě a křivky soupeřů byly jako z pohádky, ale to je HS, občas to prostě nevyjde. Každopádně sítem prošli 3/4 eSubáků a to je dost slušná bilance. Jinak co se týče balíčků samotných, já nejsem velký fanda techování, rád hraji co nejčistčí balíčky a tech kartám se co nejvíce vyhýbám. Ale i tak jsem do svého Shamana zařadil skvělý tech „Plague of Murlocs“, který může velmi potrápit především Priesty anebo udělat z evolvovaného velkýho boardu, nebo Edwin-allinu uřvaného murloka, Navíc se tento tech dá využít i ofensivně, kdy z 1-1 tokenů uděláte podstatně větší Murloky.

 

 

Scruffy

Na last call jsem zvolil celkem běžnou strategii nejlepších decků, kterou jsem ale samozřejmě malinko okořenil. Combo priest a jakýkoliv shaman jsou aktuálně nejsilnější balíčky a byly jasnou volbou pokud jsem postup myslel vážně. Chtěl sem se ale také trochu přizpůsobit možné metě Nzoth a greedy decků, takže jako další jsem vzal Malygos Quest druida, který umí ignorovat board plný deathrattle minionů a zabít soupeře z ruky třeba za 58, zatímco proti aggru pokud dostanete silnou ruku dokážete v klidu board ukontrolovat a vyhrát na tempo. Poslední pick byl u mě více než jasný, a to shirvallah paladin se ktrerým mám nahráno neskutečné množství her a věřím si s ním i v matchupech, kde nemá více než 50%.

 

Vlčák

Čau, na last callu se mi společně s ecem a scruffym podařilo postoupit na MČR do Brna! Nicméně musim tentokrát říct, že nepostup by mě hodně mrzel, jelikož jsem se považoval za favorita hlavně díky mým decklistům, které fungovaly perfektně. I když musim uznat, že asi priest je nejsilnější deck, tak samotný line up mi zatím nejvíc sedí, když banuji druida. S určitýma kombinacemi to mělo určitě slabiny, ale ty byly málo pravděpodobné. Meta listy to naopak ničilo dobře. Jako byl právě priest, shaman a rogue. Pokud bych pak neudělal jednu chybu, tak si troufám říci, že bych celou skupinu vyhrál, takže je rozhodně doporučuji zkusit! Vidíme se v Brně!

 

Ecoo

Submit decklistů byl poměrně stresující, protože jsem odhalil slabiny na poslední chvíli. Od lineupu ze sklizně, kde jsem hrál murloc Paladina jsem změnil právě za Rogunu. To byla změna za 5 minut 12. Doslova5 minut před submitem jsem si zahrál jednu hru na ladderu a odeslal tedy pouze po theorycraftingu. Na Rogunu me přesvědčil Power, za což mu ještě jednou zpětně děkuju, protože díky ní jsem zvládl poslední reverse sweep z 0:2 Na 3:2 proti Pandovi. Lineup ale perfektní rozhodně nebyl a měl jsem strach, že znovu těsně nepoustoupím. Karma mi ale smůlu z minulých let vrátila a nejtěsnějším možným způsobem me hodila do baráže, kterou už jsem nějak doklepal 2 výhrama. Do MČR je tedy ještě co trénovat!

 

150 150 admin

Leave a Reply