Ravnica je hlavně o guildách a vícebarevných kartách. To ale neznamená, že tedy nenajdeme karty, které nenáleží žádné guildě. Pojďme se podívat na čistě modré neguildovní karty.
Tak tohle je fakt špatná karta 🙂
Sice nemáme Mana Leak, ale máme Dissipate, který je mnohem lepší už jen kvůli kouzlům s flashbackem a bytostem se scavenge. S červenou si můžete zahrát nezrušitelný Counterflux. Cancel se tedy opravdu hrát nebude, ale na Limited bude fajn (v M13 totiž opravdu chyběl).
Umění Steva Argyleho, který ilustroval Lilianu of the Veil a Chandru Ablaze, byl zneužit pro takovou nehoráznou blbost. Conjured Currency je opravdu špatná karta, kterou nechcete hrát. Celkově jsou enchantmenty v Return to Ravnica nějaké vysláblé…
Common odemílací karty modré z Return to Ravnica nejsou vůbec dobré. Crosstown Courier je opravdu beznadějná karta.
V Return to Ravnica nalezneme pár defender bytostí, kterým je dobře s dalšími defender bytostmi. Doorkeeper umí trochu poodemlít, ale to je tak vše. Sice to je 0/4 za dvě many a mohl by tak zablokovat pozemní bytosti, ale opravdu máme na výběr z lepších bytostí.
Další reprint rušení, jenž je mnohem nadějnější než Cancel. Instantů se totiž hraje celkem dost a tak by se Dispel měl objevit v sideboardech.
2/1 letec za jednu manu zní dobře, ale tuto vílu rozhodně nebudete chtít hrát hned v prvním kole. Pokud si totiž s jejím příchodem na bojiště nevrátíte na ruku jinou bytost, musíte ji obětovat. Ale tato nevýhoda se snadno změní ve výhodu – co třeba takový Snapcaster nebo Zealous Conscripts?
Když si vzpomenu na alarskou Wall of Denial, vypadá Hover Barrier na velice špatnou kartu. Sice dokáže zablokovat opravdu silné bytosti a přežít, ale asi si radši zahrajeme Fog Bank.
V Return to Ravnica vychází několik aur na země, ale tahle není zrovna povedená. Odemílání může soupeři pomoct a i pokud by mu snad odemílání vadilo, pro využití Cavern of Souls nebo shocklandu tři karty klidně obětuje.
Je to karetní výhoda a je instantní, ale lízacích kouzel máme momentálně dostatek a máme na výběr z mnohem lepších karet. Inspiration zůstane tedy jen na Limited.
Spolu s oznámením edice Return to Ravnica byl zveřejněn obrázek Jace a draka Niv-Mizzeta. Od té chvíle se spekuluje, zde Jace bude náležet Azorijskému senátu, Izzetu nebo jestli bude čistě modrý. Když bylo potvrzeno, že Jace kartu opravdu dostane, na internetu se objevily desítky falešných Jaců. Ten pravý byl odhalen až 1. září na PAX Party.
Jace je nakonec čistě modrý, má mana cost 2UU. Všichni čtyřmanoví sférochodci se dokázali prosadit na Standardu. A Jace, Architect of Thought to dokázal taky. Tato karta je již jeho čtvrtou inkarnací a poprvé se trochu odpoutává od svých tradičních schopností typu lízání karet a odemílání.
Jace začíná na čtyřech žetonech a plusová schopnost mu přidává po jednom žetonu. Ta říká, že až do vašeho dalšího kola budou útočící bytosti soupeřů oslabeny o -1/-0. Na Standardu tak tato schopnost potrápí tokenové balíky, které spoléhají na slabší bytosti. Schopnost bude skvělá ve hře více hráčů, kde Jace oslabí bytosti všech oponentů.
Druhá schopnost je slabší Fact or Fiction. Karty odhalíte pouze tři a místo hřbitova poputují na spodek knihovny. I tak se ale jedná o možná nejsilnější schopnost ze všech tří.
Ultimátkou prohlédate knihovny všech hráčů. Z každé knihovny si vyberete jednu nezemní kartu a dáte ji do exilu. Tyto karty můžete hrát bez placení jejich mana costu. Kartu si vyhledáte i ve své knihovně a můžete do hry dostat třeba i Omniscienci. Z balíčku soupeře obvykle vytáhnete tu nejsilnější kartu. Na Modernu hrají balíčky karty jako Emrakul, the Aeons Torn. Nejsilnější bude Jace v multiplayer hře, kde si zahrajte spoustu kouzel zdarma.
Kvůli favorizované Vrasce byl Jace přehlížen, ale zatímco Vraska na ceně klesá, Jace pomalu překračuje hranici 1000 korun. Své místo na Standardu si už našel a možná se začne hrát i na Modernu.
Leave a Reply