Poslední rozebíranou barvou bude zelená, která přináší mnoho pavouků a elfů. Najdeme zde mnoho karet pro manové urychlení, jednu reprintovanou auru, která se nepochybně prosadí, a důležitý kousek do sideboardů. Tak se na to pojďme podívat.
Tato karta je stála odpovědí mnoho permanentů, které se na Standardu pohybují. Artefaktů je nyní opradu hodně, protože Scars of Mirrodin je stále na Standardu. Enchantmentů je také dost, momentálně jsou nebezpečné Curse enchantmenty z Innistrad. V rámci zemí najdeme všechny možné dual-landy a země se schopností z Innistrad, zároveň se spekuluje o vydání ravnických duálů v Return to Ravnica.
Acidic Slime je tedy kartou, která se určitě bude hrát dál – nyní je důležitou kartou v Birthing Pod balících.
Arbor Elf by nyní mohl být lepší než Llanowar Elves, kteří vždy přidávají výhradně zelenou manu. Arbor Elf odtapává Foresty, takže efekt většinou vyjde na stejno, ale pokud v Return to Ravnica vyjdou ravnické dual-landy, budete z odtapnutého Forestu získat i jinou než zelenou manu.
Spíše než posilovače vašich bytostí bych Bond Beetle viděl jako zajímavou možnost, jak vypnout undying na bytosti soupeře. Navíc získáte 0/1 bytost. Bond Beetle by byl zajímavější, kdybyb měl flash.
Zelená nikdy neměla problém dostat se rychle na větší počet man a Boundless Realms vám nabízí zdvojnásobení vašich zemí, ale v době, kdy můžete zahrát sedmimanové kouzlo, můžete zahrát už téměř cokoliv. I tak bych ale Boundless Realms nezatracoval, protože z balíčku vytahá přebytečné basic země. A pokud bude někdo chtít sestrojit deck okolo karty Door to Nothingness, pomůže mu Boundless Realms se získáním potřebných zemí.
Tato karta bude zajímavější na formátech, kde je stále hratelný landfall, protože aktivovat pětkrát landfall je opravdu výhodné.
Nehratelná karta.
Třímanová 3/3 bez schopností není moc zajímavá a když máme po ruce Wolfir Avengera, který má navíc ještě flash a regeneraci, tak Centaur opravdu nemá šanci.
Tento pavouček umí zastavit a zabít opravdu téměř cokoliv, ale sám při blokování většinou zahyne, takže půjde o sebevražedného blokera, který ale může být velmi zajímavý v kombinace s Yevou nebo Wolfir Silverheartem.
7/7 trampler za sedm man by nemusel být špatný, ale hned za Duskdale Wurmem následuje další Wurm, který je také sedmimanový 7/7, taky má trample a navíc má spoustu dalších schopností.
Zajímavý mythic, který má na sobě sedmkrát napsanou číslici sedm (ale hráči stále hledají další, jako například konvertovaný mana cost, počet řádků rule textu či dělitelnost počtu písmen v názvu sedmi). Kromě toho, že je to tramplující 7/7 vás ještě dokáže udržet při životě – pokud máte 7 a více životů, žádné zranění vás nemůže zranit tak, abyste měli méně než 7 životů. Stále ale můžete ztratit 1 život (např. Bloodgift Demon). A pokud se tak stane a vy budete mít šest životů, veškeré zranění je do vás uděleno normálně.
Další navracející se lord, elfů je na Standardu celkem dost, ale v Return to Ravnica to s nimi tak slavné asi nebude. Teď je otázkou, jestli je na Standardu dost dobrých elfů na to, aby bylo Elvish Archdruida s čím hrát.
Karetní výhoda spojená s levnou 1/1 bytostí nezní špatně, mohlo by jít o náplň do Birthing Podů, ale ty si radši zahrají Strangleroot Geisty. Přesto Elvish Visionary budeme na Standardu budeme potkávat, protože zelená moc způsobů karetní výhody nemá a tak si Elvish Visionary ráda zahraje.
Tato karta ukazuje cestu zpět na Ravnicu a to nejen díky tomu, že je to reprint z tohoto bloku. Wizards stále naznačují, že v Return to Ravnica ravnické duály skutečně vyjdou a pokud by tomu tak bylo, tak by byl Farseek zajímavou manovou fixací.
Jediná z cyklu uncommon bytostí s off-color aktivační schopností, která by se mohla prosadit na Standardu. 3/3 bytost za dvě many, popřípadě 3/3 bytost s haste za tři many vůbec nezní špatně. Prasátko by se tedy mohlo uchytit na Standardu.
Tyto mlhy se nehrají, sice vám dokáží zajistit kolo navíc, ale preventují jen combat damage. Jediné možné využití je v Turbo-Fog balících s Jacem, Memory Adeptem, Otherworld Atlasem,
Karta pro milovníky hub, která odkazu na Ghava, Guru spórů, jednu z legendárních bytostí z produktu Commander. Pokud kontrolujete nějakou silnou bytost, můžete si za čtyři many vytvořit spoustu 1/1 blokerů. Rozhodně bych tedy tuto kartu nezatracoval, pokud navíc budete tyto tokeny moci nějak posílit, bude tato karta ještě lepší.
V pokračování článku se podíváme na sférochodce Garruka, vracející se dryádu, Primordial Hydru a sideboardovou kartu proti Snapcasterovi. Kusové karty z Magic 2013 si můžete zakoupit na Boostermanii.
Leave a Reply