Play-off LCS: Vše při starém

Zápasy o 3. místo a finále


Fnatic předvedli svou drtivou sílu až v souboji o třetí místo. Misfits nedali absolutně žádnou šanci. Neuvěřitelný výkon podal opět marksman Rekkles, jehož obávaný Kennen (18/3/18 v celé sérii) opět fungoval tak jak měl. Možná by neuškodilo mu ho čas od času zabanovat, což?

e1493114309305787

Evropské finále probíhalo asi tak, jak byste čekali. Ze strany G2 sice nešlo o úplný stomp, ale scénář byl podobný, jako ten semifinálový. Jednorožcům Perkz a spol. nechali jen jedinou mapu, což bylo jediné zaváhání G2 v této sérii. V souboji zářila nejen botlane, ale hlavně toplaner Expect, na kterého konkurenční Vizicsacsi ani za bouřlivé podpory diváků nestačil. G2 opět zaslouženě ovládli jarní split LCS a míří na MSI, na kterém snad předvedou lepší výkony, než na jejich dosavadních světových turnajích.

Čtvrtfinále Semifinále Finále
  
 FREEWIN
 Evropská unie G2 eSports
 Evropská unie G2 eSports 3
 Evropská unie Fnatic 1
 Evropská unie Fnatic 3
 Evropská unie H2k-Gaming 0
 Evropská unie G2 eSports 3
 Evropská unie UoL 1
 FREEWIN
 Evropská unie UoL
 Evropská unie UoL 3
 Evropská unie Fnatic 3
 Evropská unie Misfits 1
 Evropská unie Misfits 3  Evropská unie Misfits 0
 Evropská unie Splyce 2

 

V USA proběhlo poněkud více map. Nejprve přetahovaná v souboji o bronz, kde si to spolu rozdaly týmy FlyQuest a Phoenix1. První dvě mapy duelu byly velice jednostranné, jenže každou vyhrál jiný tým. Výhodu matchpointu si ve třetím zápasu vybojoval FlyQuest, jenže to P1 nezastavilo. Následovala rychlá čtvrtá mapa ve prospěch hráčů v oranžovém, načež těsný duel uzavřelo těsné poslední kolo. Bronz vybojovali Ryu a spol., FlyQuest se musel spokojit s bramborou.

e1493114320972059

Velice podobně probíhalo finále. C9 na první mapu nastoupili s Rayem na toplane, který nahradil Impacta. Jenže hráči v modrobílých dresech dostali okamžitý stomp a po 28 minutovém propadáku se kouč Reapered rozhodl Impacta nasadit. TSM nicméně vyhráli i druhou mapu, a to dokonce za pouhých 22 minut. Ray s Impactem se poté vystřídali ještě dvakrát, což bylo poněkud nečekané, jelikož C9 s Rayem po téměř 50 minutách dokázali získat 3. mapu ve svůj prospěch. Impact ale značně přispěl i k zisku té čtvrté, takže se toto střídání ukázalo jako dobrý tah. Pátá mapa po 42 minutách rozhodla o dalším vítězství TSM v jarním splitu LCS, nicméně je třeba konstatovat, že tento souboj byl jeden z nejlepších Bo5 duelů v historii kompetitivního LoL. Doporučujeme shlédnout. Je však otázkou, zda by nebyl průběh finále jiný, pokud by Cloud 9 hrál s jednotnou sestavou…

Čtvrtfinále Semifinále Finále
  
 FREEWIN
 USA TSM
 USA TSM 3
 USA FlyQuest 0
 USA CLG 2
 USA FlyQuest 3
 USA TSM 3
 USA Cloud 9 2
 FREEWIN
 USA Cloud 9
 USA Cloud 9 3
 USA FlyQuest 2
 USA Phoenix1 0
 USA Phoenix1 3  USA Phoenix1 3
 USA Dignitas 0

 

Co dál?


Nyní nás čeká mid-season pauza, ve které se dočkáme tolik oblíbeného MSI. Mid Season Invitational se tentokrát představí v Brazílii, konkrétně v Sao Paulu a Rio de Janeiru. Účastnit se ho budou nejlepší týmy ze všech regionů, celkem na akci uvidíme 13 týmů, včetně nejnovějších vítězů z TSM a G2 eSports. MSI začne 28.4. a potrvá celý prodloužený víkend.

 

 

 

150 150 admin

Leave a Reply