Magicoví hráči se nyní těší na Return to Ravnica, která 5. října vstoupí na Standard a tím nám odrotuje Scars of Mirrodin blok. Pojďme si připomenout, co všechno nám návrat na tento artefaktový svět přinesl.
18. března 2010 Wizardi oznámili, že další trojdílný blok kódově pojmenovaný Lights-Camera-Action ponese jméno Scars of Mirrodin.
Scars tedy navazují na Mirrodin blok, nejkontroverznější blok všech dob. Už je to dávno, co jsme na prerelease 25. září 2010 otevřeli první boostery nové edice a zároveň bloku Scars of Mirrodin (Jizvy Mirrodinu). Asi by nás ani nenapadlo, že tento svět opustíme jako říši Nové Phyrexie.
Příchod této artefaktové edice oznámil dopředu Sword of Body and Mind, vydaný v produktu From the Vaults: Relics. Byl legendárním pokračovatelem svých předchůdců z edice Darksteel. Tento Sword však předznamenal ještě víc, protože v následujících dvou edicích se pětice Swordů zkompletovala.
Symbol této edice je pravidelný šestiúhelník, z něhož je kousek „ukousnutý“, a symbolizuje, že koroze začíná.
Vrátila se nám alarská sférochodkyně Elspeth a v příběhu spolu se sférochodci Venserem a Kothem pátrají po Karnovi, který se ale objeví až v poslední edici. Tito sférochodci se také stali tvářemi z boosterů, spolu s Platinum Emperionem a Etched Championem. Venser a Koth se spolu nakonec utkali v Duel Decku, který vyšel v březnu 2011.
Z původního Mirrodinu se vrátila jediná mechanika – imprint. Wizards však představili mechaniku, která spojuje wither a poisonous v jedno – infect. Mirrané dostali mechaniku metalcraf a Phyrexiané dostali proliferate.
Z původního Mirrodinu se vrátil Mindslaver a pětice manových myrů, s zcela novým obrázkem a do kolekce Moxů se zařadil Mox Opal. Sérii věží doplnila Tower of Calamities a dostali jsme zcela nový cyklus dual-landů. Po dlouhé době se opět vrátily vodoznaky, které označovaly, zda karta náleží Phyrexii, nebo Mirrodinu.
Po Scarsech přišla edice Mirrodin Besieged (Mirrodin v obležení), která nesla kódové jméno Camera. Jeho symbol je v podstatě složený mirranský a phyrexiánský znak. Hráči Magicu se na prereleasech rozdělili do dvou skupin – a dokonce si podle toho vybrali boostery i promokartu!
Phyrexii zastupovala legendární elfka Glissa, the Traitor a Mirrodin Hero of Bladehold reprezentující novou mechaniku battle cry. Phyrexia však nezůstala pozadu a uvedla novou mechaniku living weapon.
Mirrodin Besieged přinesl do Magicových obchodů něco zcela nového – Event Decky. Tyto dva balíčky vyšly několik dní před Game Day, jeden byl červený mirranský a druhý černomodrý phyrexianský. S příchodem této edice se také změnil obsah fatpacků – místo původních osmi boosterů jich nyní obsahují devět a místo čtyřiceti zemí obsahují osmdesát zemí. Tato edice byla také první edicí, ke které vyšly trailery.
Ve Scars of Mirrodin bylo phyrexiánských karet jen cca 20%, ale v Mirrodin Besieged se poměr vyrovnal. Velmi důležitou kartou se stala Sphere of the Suns. Slunce Mirrodinu však nezůstaly u tohoto artefaktu. Pro každé Slunce vyšel jeden Zenith. Phyrexiánské byly pouze dva, zelený a černý, a ty se nyní zdají být nejlepšími zenithy. Všechny zenithy odkazovaly na artefaktovou zemi z původního Mirrodinu.
V nové verzi vyšel i planeswalker Tezzeret. Ten se stal tváří boosteru spolu s dvojicí Crusaderů. V sérii Swordů pokračoval Sword of Feast and Famine, který dal vzniknout nejsilnějšímu balíku na tehdějším Standardu.
Phyrexia předvedla, jak umí Mirrodin změnit – objevila se phyrexiánské verze karty Darksteel Colossus – infectový Blightsteel Colossus. Beze změny nezůstal ani Blinkmoth Nexus – stal se z něj phyrexijský infectový Inkmoth Nexus.
Bitva o Mirrodin pokračovala. Kódové jméno následující edice bylo Action a měla se jí stát Mirrodin Pure nebo New Phyrexia. Wizardi nás velmi dlouho napínali, jak osud artefaktového světa dopadne, ale pak přišlo úterý 29. března a oznámení, že závěrečnou edicí bude New Phyrexia (Nová Phyrexie).
Celou preview sezónu doprovázely dva skandály – většina vzácných a několik myticky vzácných karet se na internetu objevilo v čínštině – a mezi nimi i planeswalker Karn Liberated. Nakonec Wizardům unikl celý spoiler a tak preview sezóna skončila ještě předtím, než mohla vůbec začít.
Kolekci Swordů doplnil červenobílý Sword of War and Peace. New Phyrexia šla ve stopách Mirrodin Besieged a před jejím Game Day vyšly také dva Event Decky – čistě bílý s Worldwakovými Stoneforge Mysticy a čistě zelený obsahující Inkmoth Nexus.
Mirranská mechanika battle cry se v této edici již vůbec nevyskytuje. Imprint, schopnost, která původně patřila pouze Mirranům, se vyskytuje i na phyrexianských kartách. Mirrané dostali nezničitelný artefakt Darksteel Relic, která podporuje Metalcraft a Tezzeret z ní může udělat nezničitelnou 5/5 bytost.
Dalším kouskem s metalcraftem se stal legendární Jor Kadeen, jediná multicolor karta v edici. Edice New Phyrexia přinesla i další zajímavý Equipment, protože mechanika living weapon přinesla svého mytického zástupce Batterskull. Tím pádem dostal Stoneforge Mystic další dvě hračky 🙂 Bohužel byl velmi brzy vykázán ze Standardu spolu s Jacem, the Mind Sculptorem.
V této edici se konečně objevilo i všech pět Prétorů: Sheoldred, Elesh Norn, Jin-Gitaxias, Vorinclex i Urabrask, které jsme doposud znali jen z flavortextů jiných karet. Sheoldred se stala nejen tváří boosteru (společně s Jin-Gitaxianem a Suture Priestem), ale dokonce i prerelease promokartou.
New Phyrexia přinesla i novou, dost zásadní mechaniku: phyrexiánskou manu. Tato mechanika se objevila i na promokartě k LaunchParty a stal se jí Phyrexian Metamorph, vylepšený Clone. Dalším hitem edice s touto manou je Spellskite, který na sebe dokáže přecílovat Giant Growthy i Lightning Bolty. Ale kartou, která dala vzniknout řadě balíků nejen na Standardu, se stal artefakt Birthing Pod.
Proti infectu se objevila velká posila, Thrunova chráněnkyně Melira, která tvoří skvělé kombo s bílým enchantmentem Phyrexian Unlife. Poslední kartou, kterou zde zmíním, je Phyrexian Obliterator, jež je výrazně vylepšenou verzí Phyrexian Negatora.
Nutno říct, že Scars of Mirrodin byl mimořádně zajímavý blok, a jsem si jistý, že se na Novou Phyrexii ještě někdy vrátíme, neboť jak řekla Sheoldred: „Věřím, že mnoho světů podlehne Phyrexii. Mirrodin bude pouze tím prvním.“
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.