LCS Summer Split: Gambit krvácí, CLG se vrací na vrchol

Jak praví titulek, fanoušci ruských Gambit Gaming neprožívají zrovna radostné chvíle. Hlavní sestavu týmu opustili Darien a Diamond, na jejichž místa přišli Kubon, bývalý člen LCS týmu Meet Your Makers, a Loulex, nová tvář na profesionální scéně. Upřímně, pokud byste chtěli potopit špičkový tým, začnete asi tím, že nejdříve rozvážěte smlouvu s kapitánem a callerem týmu (odchod Alexe do NiP, to bylo ovšem jeho vlastní rozhodnutí), a potom na lavičku posadíte dvě absolutní ikony evropského LoL. Well played, vedení Gambit Gaming namísto weedmastera Dariena na top dosadilo snad nejhoršího toplanera, kterého jsme v EU LCS měli kdy tu smůlu sledovat. Takto končí éra jednoho z nejobávanějších týmů nejen v Evropě, ale i po celém světě. RIP Team Empire, Moscow Five a Gambit Gaming.

e1405332797606977

Jak máme ve zvyku, začali jsme od nejhoršího týmu evropské LCS. Nemusíme tedy nijak zvlášť psát o tom, jak strašně špatní GMB momentálně jsou. Suverénně kralují na poslední příčce a během posledních tří týdnů se jejich pozice nejspíše příliš nezlepší.
Na příčkách od sedmého do pátého místa máme podle očekávání největší outsidery. Vzestupně tedy Copenhagen Wolves, Millenium a Roccat. Nutno poukázat na fakt, že mezi předposledním a šestým místem je rozdíl celých 4 vítězství. CW se totiž rozhodli v tomto splitu opět k dobročinnosti spočívající v dobrovolném dárcovství winů ostatním týmům. Na druhou stranu, Millenium a Roccat se s procentem vítězných her 50% a poměrem 10-10 ještě docela na vlásku drží ve hře o atraktivnější pozice.

Pořadí Tým W/L
1. Alliance 14/6
2. Fnatic 13/7
3. SK Gaming 11/9
3. Supa Hot Crew 11/9
5. Roccat 10/10
5. Millenium 10/10
7. Copenhagen Wolves 6/14
8. Gambit Gaming 5/15

Dělená je i třetí pozice, na které se drží s poměry 11-9 SK Gaming a Supa Hot Crew, což je překvapení momentálně docela nudného evropského splitu. zatímco SK šli s výkonem poměrně dolů, SHC se překvapivě drží ve hře o postup do vyšších částí pavouka závěrečného play-off. O dvě vítězství navíc mají Fnatic, vítězové jarní LCS, kteří se dostali do svých starých stop a opět se jim docela daří. Ovšem stále ještě to nestačí na první místo, jež se slušným procentuálním poměrem vítězných her – 70% – drží Alliance. Nástupci starých evropských králů CLG.EU se po rozdělení staré party dokázali dostat do formy, ve které by se s velkou dávkou optimismu mohli stát druhým týmem (po CLG.EU), jenž by mohl zdolat korejského soupeře na World Finals, Co se kvalifikace týče, pokud budou hrát jako doteď, nehrozí jejich neúčast.

e1405333767445937

V USA se hraje poslední dobou atraktivnější LoL než v Evropě. Americký žebříček uzavírají (jaké překvapení) Evil Geniuses. Ani obměna AD Carry a přijetí korejského junglera týmu opravdu vpřed příliš nepomohla. Ovšem změna je znát, EG hrají dobře a pohledně. Ne dost dobře na to, aby kohokoliv porazili, ale můžeme věřit tomu, že vítězný poměr (25%) se ještě zlepší. To by se možná dalo říct i o Complexity.LoL. Možná. Vlastně spíš ne.
Team Curse zcela neohroženě s poměrem 8-12 uzavírá trojici momentálně sestupivších týmů. Neatraktivní playstyle dodává týmu jistotu, že se do LCS v dalším splitu nejspíše nepodívá. O tří vítězství nad nimi se o čtvrtou příčku děli Dignitas a Cloud 9. Zde, v horní polovině tabulky, začíná zábava. Vzájemné souboje prvních pěti týmů jsou totiž momentálně to nejlepší, co můžete na evropské i americké scéně sledovat. Všechny týmy jsou na tom totiž kvalitativně velmi podobně, ne-li stejně. 

e1405342107592649

Čtvrtí Dignitas a Cloud 9, třetí TSM a první LMQ a CLG v posledních týdnech přitahují nejvíce pozornosti. Nejvíce spokojení mohou být zatím fanoušci CLG. Starý král se totiž vrací na trůn, dokonce silnější, než byl kdy předtím. Netřeba více vyzdvihovat, snad poslední 3 týdny budou tak atraktivní, jako doposud. Ještě dodáme, že v následujícím týdnu bude největším trhákem souboj dvou nejlepších týmů, LMQ a CLG, jenž by mohlo stát za to sledovat.

Pořadí Tým W/L
1. LMQ 13/7
1. Counter Logic Gaming 13/7
3. Team SoloMid 12/8
4. Dignitas 11/9
4. CLoud 9 11/9
6. Curse 8/12
7. Complexity.LoL 7/13
8. Evil Geniuses 5/15

A byla řeč o rekordech. V prvním nedělním zápase mezi Curse a Complexity bylo potřeba přes 80 minut k ukončení hry, což je doposud nejdéle trvající hra v NA LCS. Pokud se opravdu hodně nudíte a máte chuť ztratit asi hodinu a půl svého života, zde je záznam.

150 150 admin

Leave a Reply