Fnatic (EU Champion)
V jarním splitu Fnatic dominovali, v létě už to tak slavné nebylo. Přesto se hráči okolo kapitána Happonena dokázali na poslední chvíli vzchopit a na regionálním finále urvat po výhrách nad EG a Lemondogs poměrně přesvědčivě první místo. Rozhodnutí, že čtveřici sOaz, Cyanide, xPeke a YellOwStaR doplní na světovém šampionátu jejich dočasné AD carry puszu, se jeví jako dobrý krok. Přeci jen uspět s Rekklesem, který na Uibosův post nastoupí od čtvrté sezóny, by bylo, s ohledem na nesehranost bot linky, jakožto i celého týmu, o mnoho složitější. Fnatic se mohou pochlubit jedním z nejlepších midařů a topařů na světě a ve skupině B budou patřit k favoritům.
Sestava Fnatic na světovém šampionátu: Paul „sOAZ“ Boyer (Top)
Lauri „Cyanide“ Happonen (Jungle)
Enrique „xPeke“ Cedeño (Mid)
Johannes „puszu“ Uibos (AD)
Bora „YellOwStaR“ Kim (Support)
Lemondogs (EU Runner-Up)
Lemondogs se dají bez nadsázky označit jako největší překvapení evropského LCS. Poté, co si v květnu poradili s oslabenými aAa a kvalifikovali se mezi evropskou elitu, neočekávalo se, že by se mohli, v pro ně premiérovém splitu, rovnat s týmy jako Fnatic, Gambit Gaming či EG. Již zpočátku však LD dokázali potrápit i ty nejlepší, avšak průlom v pravém slova smyslu přišel až po začlenění Alfonska Rodrigueze do sestavy. Vítězství ze základní části potvrdili nováčci skvělými výkony i v play off. Prohra s Fnatic ve finále regionálek sice zamrzí, nicméně zaznamenat takto velký úspěch z pozice outsiderů je obdivuhodné.
Sestava Lemondogs na světovém šampionátu: Morten „Zorozero“ Rosenquist (Top)
Marcel „dexter“ Feldkamp (Jungle)
Erlend „Nukeduck“ Holm (Mid)
Erik „Tabzz“ van Helvert (AD)
Alfonso „Mithy“ Aguirre Rodriguez (Support)
Gambit BenQ (EU 3rd place)
Gambit Gaming se letním splitem vyloženě protrápili, navíc se velmi dlouhou dobu nemohli herně vyrovnat s odchodem Edwarda do Curse. Nejprve Abgaryanovo místo zastával Darker, posledních několik týdnů pak Voidle z Estonska, který by, jak se zdá, mohl svým agresivním herním stylem hře Východoevropanů vyhovovat. V souboji o všechno GG přemohli Evil Geniuses 2:1 na mapy a ačkoliv jsou tabulkově z evropských týmů postupujících z LCS nejslabší, co do zkušeností s mezinárodní scénou jsou na tom rozhodně nejlépe. Ve skupině B budou po boku Fnatic vehementně bojovat o jedno z postupových míst.
Sestava Gambit BenQ na světovém šampionátu: Evgeny „Darien“ Mazaev (Top)
Danil „Diamondprox“ Reshetnikov (Jungle)
Aleksei „Alex Ich“ Ichetovkin (Mid)
Evgeny „Genja“ Andryushin (AD)
Erih „Voidle“ Sommermann (Support)
GamingGearu.eu (International Wildcard)
GamingGear.eu ovládli jakožto zástupci ruského severu International Wildcard turnaj. Přestože porazili nejlepší týmy z Latinské Ameriky, Brazílie či Oceánie, jsou borci okolo midaře Džiugas „Mazzerin“ Repčyse považováni za největší outsidery světového šampionátu a pojedou do Los Angeles spíše na zkušenou Každá výhra pro ně bude mít cenu zlata, avšak přijde vůbec nějaká? Jeden osobní postřeh: Proč tým, který je čistě evropský a mohl by usilovat o regulérní postup do LCS, dostal možnost účastnit se IW turnaje? Osobně bych na vyvrcholení třetí sezóny viděl raději brazilské paiN Gaming či Team Immunity z Austrálie.
Sestava GamingGear.eu na světovém šampionátu: Laurynas „Nbs“ Kisielius (Top)
Gediminas „Alunir“ Navakauskis (Jungle)
Džiugas „Mazzerin“ Repčys (Mid)
Edas „DeadlyBrother“ Vasiliauskas (AD)
Mykolas „Morkūnas“ (Support)
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.