Rekklesova kariéra v kompetitivní scéně League of Legends začala v roce 2012 s týmem Playing Ducks. Ve stejném roce tým ještě několikrát vystřídal, když nejprve začal hrát s Team Black a velmi krátce i za SK Gaming. Fnatic tou dobou po odchodu několika hráčů (Lamia, Shushei a další) postrádal na soupisce jakéhokoliv hráče, který by zvládl úlohu AD Carry. Velmi talentovaného mladého švédského hráče si vedení všimlo, a tak bylo jen otázkou času, než ho přetáhnou do svého týmu. Spolu s ním dokázali Fnatic vyhrát například Dreamhack Winter 2012, kdy ve finále porazili favorizované CLG.EU (Snoopeh, Froggen a spol.) a celý tým se těšil na nadcházející sezonu. Jenže tady Fnatic narazil.

Rekklesova potenciální účast v LCS byla proti pravidlům Riotu, jelikož soutěže se mohou účastnit jen hráči starší 17 let. Vedení Fnatic velmi narychlo přetáhlo AD Carry týmu SK Gaming, a tak se novou posilou stal YellOwStar. Nicméně Rekkles nebyl pro Fnatic jenom obyčejným hráčem, kterého někde dočasně vyhrabali. Vedení si moc dobře uvědomovalo jeho potenciál, a tak, aby se na něj nezapomnělo a aby měl možnost své umění rozvíjet, kolem něj zřídilo amatérský tým, který je všem českým fanouškům určitě dobře známý. Fnatic.BETA, ve kterém hráli mimo jiné i dva čeští hráči, Mozilla a Kazmitch, ale vydržel jen měsíc.
Mezitím „áčko“ Fnaticu zvítězilo v jarní LCS 2013 a všichni se těšili na výkony, které měly přijít v létě. Tehdy ale v týmu proběhlo několik vášnivých diskuzí, které nakonec skončily vyhazovem supporta, a tak si nRated musel hledat nové angažmá. Do týmu se tedy přidal Puszu, přičemž YellOwStar změnil svou specializaci a stal se novým supportem poté, co si své umění několikrát dokázal v soloque (a taky v LCS, vzpomínáte?).

Mezitím Rekkles opět změnil tým a začal hrát po boku hráčů, jejichž jména jsou každému divákovi LCS známá. V jejich novém týmu pojmenovaném „PrideFC“ tvořili Rekklesův tým také CowTard, Youngbuck, Shook a Unlimited. Tým byl později přijat pod organizaci Copenhagen Wolves a s Rekklesem v týmu dokázal například uhrát druhé místo v letním Dreamhacku 2013 v rumunské Bukurešti.
Během Rekklesova působení v CW nicméně mladý Švéd dovršil sedmnáctých narozenin a rozhodnutí vedení Fnatic bylo jasné. Ač byl Puszu dobrým přínosem pro tým, byla to jen dočasná náhrada, jejíž trvanlivost byla u konce. V zimě 2013 se tedy Rekkles vrátil zpět do Fnaticu, jenž na něj čekal s otevřenou náručí.
Rekklesovou první akcí pod Fnaticem byl IEM Cologne, kde ve finále jeho tým podlehl ruským Gambit Gaming. Druhé místo sice nezajišťovalo postup na světová finále, ale Fnatic ho ani nepotřeboval, jelikož jejich účast byla již předem zajištěna díky předchozím výsledkům. Podruhé se Rekkles předvedl v Bitvě o Atlantik, kde ale tým tvrdě narazil na americký Cloud 9 a prohrál 2:0.
Rekklese vídáme pravidelně v LCS, kde překvapuje svými skvělými výkony. Spolu s YellOwStarem jsou postrachem botlane, a ikdyž se týmu v této sezoně příliš nedaří, určitě na tom nemá žádnou vinu Rekkles, který patří k tahounům.
Rekkles je jeden z nejmladších hráčů, kteří kdy působili na kompetitivní scéně, a to nejen League of Legends. Ke hře se poprvé dostal, když ve 14ti letech utrpěl zranění ve fotbale, jemuž se dříve věnoval. Je známý svým zvykem, kdy si před každým velkým zápasem dopřává cereálie. Řídí se citátem Waynea Gretzkyho, který zní: „You miss 100 percent of the shots you never take.“ Ve zjednodušeném překladu, pokud nikdy nevystřelíš, nikdy nezasáhneš.
Rekklesův tým visí v LCS momentálně na děleném čtvrtém místě. Sám hráč, jenž je mimochodem také velice oblíbený u fanoušků nejen týmu Fnatic, má ale potenciál svůj tým z této „bídy“ vytáhnout. Fnatic přeci jen není zvyklý na pozice mimo stupně vítězů. Na Rekklese ale velmi pravděpodobně ještě čeká pár let na profesionální scéně, a je ve hvězdách, kam až to mladý hráč dotáhne.
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.