eSubácký deck tutorial: Shaman od Valdy

Ladder v Hearthstone je momentálně plný různých decků a je opravdu složité vybrat si ten, který vám sedí nejvíce. Proto jsme se rozhodli vám s našimi hráči pomoci. Dnešní dva decky nám rozebere Valentin „Valdaboy“ Ivanov, který si vybral Shudderwock shamana a Aluneth mage, se kterými hrál i na nedávném turnaji Tiger Masters.

 

Zdravím čtenáře, chtěl bych Vám doporučit dva balíčky na ladder, případně i na turnaje. Kombinace těchto balíčků není náhodná, jelikož se krásně doplňují v tom, které decky pokrývají. Shudderwock Shaman je zejména zabiják controlů a má největší problém s quest rogunou. Naopak Aluneth mág tuto rogunu krájí, ale strádá v matchupech s defenzivnějšími balíčky.

 

 

Shudderwock Shaman

Shudderwock Shamana řadím mezi kombo balíčky. Snažíte se dostat do bodu, kdy Váš Shudderwock bude mít v battlecry poolu saronity, grumbla a lifedrinkera (i jiné karty, tyto jsou však nejdůležitější). To znamená, že shudderwock dává damage soupeři, Vás léčí, kopíruje se a tudíž se vrací na ruku grumble efektem za jednu manu. To znamená, že další kolo můžete v teorii dát až 10x shudderwocka, což s jedním lifedrinkerem v poolu znamená 30 dmg a 30 heal, s dvěma až 60.

Co to teda pro Vás znamená? Gameplay a mulligan se liší v tom, jaký balíček proti sobě zrovna máte. Proti agresivnímu balíčku hledáte cleary (volcano/storm/hagatha), do controlu combo karty, které jsem zmiňoval výše. Osobně vždy keepuji Prince Kelesetha a lízající 3drop (acolyte<manatide). Nakonec bych chtěl zmínit, že shudderwock může být nevyzpytatelný v tom, že se Vám ne vždy může vrátit na ruku za manu, jelikož záleží na random pořadí battlecryjů (saronite, grumble). Proto je do controlu chytré zahrát Zola+Grumble v jednom kole, jelikož Vám to dá zolu za jednu manu, tudíz i přesto, že Vás Shudderwock podělá Grumble+zola efektem před saronite efektem, máte možnost zahrát zolu na shudderwocka na boardu.

Plusy a minusy decku

+ late game winner
+ hodně clearů, comeback mechanik (healing rain např.)
– nemusí vždy vyjít combo
– potřebuje čas
– overload mechanika (je potřeba plánovat)

Aluneth mage

Aluneth Mág je agresivní balík, který zejména využívá silných tempo playů, aby se dostal a udržel na boardu. Navíc k tomu má řadu spellů, které dávají direct damage. To znamená, že nemusíte mít vždy stůl pod kontrolou, abyste vyhráli, jelikož můžete soupeře vypéct přímo direct damagem ze spellů. Často však potřebujete pushnout tak půlku soupeřových životů miniony.

To mne vede k mulliganu a jelikož potřebujete pushovat damage miniony, keepujete vždy Mana Wyrmy, Arcanologistky, Sorcererky, Kirin Tory. S Kirinem keepuji i secret. V tempo matchupech zase Arcane missiles, frost bolty. Vždy keepuji i Aluneth, jelikož je to asi nejsilnější karta balíčku, která Vám dá šíleně moc šťávy. Balíček od expanze posílily hodně 4drop Anomaly a shooting star. Kombinace těchto karet je neskutečně silná, jelikož Vám často zajistí board a pokud se Anomalyho soupeř nezbaví, často hru v dalším kole prohraje.

Plusy a minusy decku

+ silná křivka (už od early)
+ karty podporující archetyp (např arcano, kirin + secret)
+ nevyzpytatelnost glyphu (např. cleary proti aggru)
– casino (např. 50/50 missileky rozhodující hry)
– hodně spellů, riziko spell only hand

 

Valdovy decky:

 

150 150 admin

Leave a Reply