V dnešním deck guide se podíváme na druida a jeho dva velmi zajímavé balíčky. Rady vám dám Václav „Findan“ Prosser, takže je určitě na co se těšit:
Zdravím všechny čtenáře, dnes je řada na mně po Ecoovi a Valdovi a já jsem si pro vás připravil guide na dva nejvíce defenzivní druidy v současné metě, jimiž jsou samozřejmě Taunt Druid a Togwaggle Druid. Tyhle dva decky mají spoustu společných karet, ale obecně mají úplně jiný plán, jak zvítězit v samotné hře.
Taunt Druid
Začneme tím podle mě podstatně jednodušším deckem. Taunt druida bych zařadil mezi kontrolní decky a váš gameplan je vcelku přímočarý a většinou se moc nemění v různých match-upech. Obecně jde o to přežít early game, ideálně tzv. „vyrampit“ na víc mana krystalů přes Wild Growth a Nourish, pak už jen vyvoláváte na board taunt miniony a eventuálně samotného Hadronoxe, který vám je všechny vyvolá zpátky.
Poté ideálně další Hadronoxe přes Witching hour a Cube, kdyby náhodou první vlna nestačila. Dá se říct, že tomuhle decku prakticky nemůže dojít šťáva a asi jediný deck, který by teoreticky mohl Taunt Druidovi všechno zabít a vyhrát na fatigue je Odd warrior se dvěma sovama. Také je možnost, že vám Mage nebo Shaman polymorphne/hexne vaše miniony a zkazí vám tím witching hour, která vám pak nemusí dát Hadronoxe, ale místo něj dostanete ovečku/žabku.
Za taunt druida si vzdy za všech okolnosti necháváte na mulliganu wild growth, oaken summons, nourish a master oakhearta. Proti agresivnějším balíčkum můžete nechat spellstone a s dobrým zbytkem ruky i swipe. Proti evenlockovi je hodně užitečná naturalize. Proti hodně pomalým deckům a v mirroru doporučuji keepovat lich kinga.
Plusy a minusy decku:
+ Neměnící se plán hry
+ Silný late
+ Nedochází šťáva
– Závislost na Witching hour
– Slabý early game
Togwaggle druid
Tak a teď se vrhneme na jeden z nejsložitějších decků ve hře a rozhodně na nejsložitějšího druida, čímž je samozřejmě Togwaggle druid. Pokusím se pokryt alespoň základ, protože kdybych chtěl napsat všechny možný způsoby, jak vyhrát a jak hrát každý specificky match-up, tak z toho máme seminární práci. Mám s timhle deckem opravdu stovky her a mám pořad pocit, ze jsem nezažil ani zdaleka všechny možný herní situace.
Togwaggle druid má strašně moc win kondici, nějaké zde vypíšu – klasicky přes board pressure, přežití proti aggru, switchnuti decku přes togwaggla bez azaliny jen přes naturalizy, 15 damage kombo ve fatigue přes naturalizy, switchnuti decku přes floristu i s azalinou, to samé jde udělat s twigem, výhra klasicky na fatigue bez switchování decku atd…je toho opravdu hrozně moc a sami uvidíte, když si tenhle úžasný deck zahrajete, všechny ty šílený situace, do kterých se čas od času dostanete.
Opravdu se nedá říct, jaký je váš obecný plán ve hře, protože to se vždy liší podle matchupu a dané situace, ve které se nacházíte a chce to hodně tréninku a her s timhle deckem, abyste to poznali, ale většinou vyhrajete jedním z výše zmiňovaných způsobu.
Teď něco k mulliganu. Obecně v každém matchupu keepujete opět jako u taunt druida wild growth, oaken summons a nourish. Dále v každém matchupu necháváte malfuriona. Proti aggru doporučuji keepnout spellstony, plague a podle zbytku ruky i swipe. S nourishem je většinou správně nechat si arcane tyranta. V pomalejšich matchupech vždy necháváte, klidně i bez rampy, ultimate infestation. Doufám, že se vám tenhle guide líbil a snad jste se i něco přiučili!
Plusy a minusy decku:
+ Nespočet win kondicí
+ Zábavný playstyle
– Složitost decku
– Potřeba zahrát hodně her k tomu, abyste věděli, jak řešit různé situace
Leave a Reply