ESL One Cologne CS:GO – NiP znovu na vrcholu


V neděli vyvrcholila opravdu famózní akce zvaná ESL One Cologne a to ve hře Counter-Strike: Global Offensive, kde jsme byli svědky řady fantastických zápasů.

e1408627717335390

Ta se odehrála na veletrhu Gamescom v Německu a o zábavu se staralo hned šestnáct nejlepších týmů současnosti. Vše vypuklo ve čtvrtek 14. srpna a konec byl naplánován na nedělní večer. Vše probíhalo pod taktovkou Valve a Electronic Sports League (ESL). O co že se vůbec hrálo? V banku bylo čtvrt miliónů amerických dolarů, přičemž jen vítěz si odnesl rovných 100 tisíc dolarů. O tom, kdo to nakonec bude, se spekulovalo už dlouho před zahájením celého finálového turnaje, ale i v jeho průběhu. Všech šestnáct celků bylo nalosováno do čtyř skupin. A právě v nich se událo mnoho zajímavého. My si však povíme především o těch týmech, do kterých mnoho lidí vkládalo velké naděje, avšak samotní hráči je neproměnily v realitu.
Patrně největší smůlu měla pětice francouzů z organizace Francie Titan. Ti odedávna patřili ke stálicím na špičce CS:GO scény, ale to už nyní neplatí. Je ale pravdou, že měli opravdu složitou skupinu, když museli čelit silné dvojici Dánsko Dignitas a USA Cloud9. Třetí místo ve skupině však postup nezajišťovalo a tak si titáni mohli balit kufry. Stejně krutý osud čekal na ukrajinské borce z Ukrajina HellRaisers. Těm nepomohl ani sám slavný Ukrajina markeloff a jejich cesta skončila těsně před branami play-off, když v rozhodujícím zápase podlehli Švédsko NiP 16:11.

e1408625217742608
Do nejlepší osmičky tedy prošli opravdu silné týmy a o každém z nich by se dalo říci, že se jedná o aspiranta na titul. Čeští a slovenští fanoušci mohli například fandit týmu Ukrajina Natus Vincere, kde s AWP úřadoval Ladislav „GuardiaN“ Kovács. I díky jeho zásluze se Na’vi dostali až tak daleko, ale hned v prvním kole narazili na fnatic, což po vyrovnané bitvě, ale prohrané třetí mapě, znamenalo konec nadějím o postup mezi nejlepší čtyřku. V prvním kole si vylámali zuby také zámořské hvězdy z USA Cloud9, které nedokázaly najít recept na výtečně hrající Švédsko Ninjas in Pyjamas a to na třetí mapě Cobblestone. Tato mapa patřila na letošním finále překvapivě k oblíbeným a vždy jsme na ní byli svědky krásných a vyrovnaných zápasů.

(Krásná akce v podání hráče JW v zápase fnatic vs. Natus Vincere)

Nakonec jsme se dostali už do nejlepší čtyřky kde byly následující dvojice: Švédsko NiP vs. Francie LDLC a Švédsko fnatic vs. Dánsko Dignitas. V prvním semifinále se znovu rozhodlo až na třetí mapě, když LDLC sahali po vítězství, zásluhou skvěle hrajícího Francie apEXe, ale NiP znovu na Cobblestone předvedli skvělou koncovku a pevné nervy a mohli se tak radovat z postupu do finále. Už jen zbývalo zjistit, kdo se k nim připojí. Souboj mezi fnatic a dignitas přinesl taky vyrovnané zápasy, avšak zde na obou mapách končili vítězně švédští hráči a proto jsme se mohli těšit na rize švédské finále mezi Švédsko fnatic a Švédsko NiP.

(LDLC apEX vs. NiP)

Finále jak má být nám předvedly tyto dva skvělé týmy. Ty se už jednou ve finále potkaly. Bylo to na DreamHack Winter 2013 a tehdy se hrálo o stejnou částku jako nyní, tedy o 100 tisíc dolarů a nakonec se radovali hráči fnatic, i když v trochu jiné sestavě než nyní. Ale i tak jim měli NiP co vracet a my jsme tak byli svědky jednoho z nejhezčích finále historie CS:GO. To potvrdily i divácké rekordy těchto zápasů. Finále sledovalo přes 260 tisíc lidí na twitchi a dalších 400 tisíc přímo ve hře. Jedná se tak o rekord této hry.
Všech těch 600 tisíc fanoušků si užilo napínavou podívanou hned na třech mapách. Hlavně první Cobblestone přinesla opět skvělý zvrat, když NiP prohrávali už 11:4, ale za CT dokázali otočit tento duel ve svůj prospěch, když dali 12 bodů v řadě a svému soupeři nedovolili ani bod. Výborně úřadovali hráči Švédsko GeT_Right nebo Švédsko friberg. Ten si ve finále připsal dokonce ace, když v jednom kole zneškodnil všechny protihráče. Tuto skvělou situaci si můžeme připomenout v následujícím videu.

(friberg vs. fnatic)

Nakonec se ale dočkali i hráči fnatic a na mapě Cache si celkem hladce došli pro vyrovnávací bod. Rohodnout se mělo až na mapě Inferno, a že se jednalo o opravdové peklo svědčí také těsný výsledek. Vše vyvrcholilo vyrovnaným stavem 13:13 a v tomto okamžiku se počítala každá chyba. Nejlépe si ve strhujícím závěru vedli hráči Švédsko Ninajs in Pyjamas, kteří se tak mohli právem začít radovat z cenného vítězství a titulu.

(Vítězný moment týmu Ninjas in Pyjamas)

Sám GeT_Right odpověděl těsně po vítězství na otázku jak se cítí, coby vítěz ESL One: „Je to skvělé, prostě teď nemám slov. Jsem šťastný, že můžu hrát s takovým týmem, je to prostě úžasné“ Dále nezapomněl pochválit i nového trenéra, kterým se stal známý hráč Pita, který tak měl před sebou opravdu těžký úkol a to pomoci svým novým svěřencům k lepším výkonům.

e1408626878597705

ESL One Cologne zná svého vítěze a my jsme si tak mohli užít čtyři dny plné napětí, ale hlavně skvělých momentů. Nyní se podívejme na všechny účastníky v konečném pořadí tohoto finále.

1. Švédsko NiP – $100,000
2. Švédsko fnatic – $50,000
3-4. Dánsko dignitas – $22,000
3-4. Francie LDLC – $22,000
5-8. Polsko Virtus.pro – $10,000
5-8. USA Cloud9 – $10,000
5-8. Francie Epsilon – $10,000
5-8. Ukrajina Na`Vi – $10,000
9-12. Ukrajina HellRaisers – $2,000
9-12. Francie Titan – $2,000
9-12. USA iBUYPOWER – $2,000
9-12. USA Copenhagen Wolves – $2,000
13-16. Ruská federace dAT – $2,000
13-16. Austrálie Vox Eminor – $2,000
13-16. Norsko London Conspiracy – $2,000
13-16. Indie Wolf – $2,000

 

150 150 admin

Leave a Reply