Do turnaje se registrovalo přesně 23 teamů. Dole je pokaždé uveden team + jeho kapitán.
Rakousko – hara
Belgie – reality
Chorvatsko – MadMan
Dánsko – Assassin
Finsko – Raek
Francie – AnThoO
Řecko – AssVas
Německo – bazz
Irsko – AeQ
Israel – NasTicaL
Nizozemsko – 405
Polsko – Pain
Portugalsko – zig0
Slovinsko – krappi
Španělsko – uCaLu
Švédsko – iNFiNITY!
Švýcarsko – prefix
Anglie – supermick
Itálie – knivv^^
Maďarsko – Qnosi
Rusko – noone
Island
Estonsko
Jelikož tento počet klanů nemohl být rozdělen rovnoměrně do několika skupin, následovala kvalifikace. V kvalifikaci proti sobě nastoupili:
Izrael vs. Řecko
Slovinsko vs. Chorvatsko
Island vs. Estonsko
Jak jednotlivé zápasy probíhaly?
Zápas Slovinsko vs. Chorvatsko :
Celkem jednoznačná výhra pro, které celek z Chorvatska porazilo na obou mapách, Neuvillu a Railyardu, velkým rozdílem. Tímto se zařadilo do skupiny C.
Zápas Island vs. Estonsko :
Začínalo se na mapě Neuville. Už od začátku to vypadalo na velice těžký a vyrovnaný match, a taky že byl. V posledním kole se Islandu podařilo zabít posledního estonce a defusovat bombu –> 11:9 pro Island.
Druhá mapa, Railyard, začala pro Island velice špatně. Estonsku se podařilo vyhrát 3 kola po sobě, než začal Island něco hrát. Estonsko ale předvedlo několik velice dobrých akcí a nakonec dalo 2 body za sebou–> 11:9 pro Estonsko.
Další mapu, Dawnville, vyhrál jasně team Islandu, když dal za allies 5:5 a následně za axis 6 kol v řadě. Island se kvalifikoval do skupiny D.
Zápasc Izrael vs. Řecko :
Oba teamy se shodly na tom, že začnou na mapě Railyard. Řekové, kteří vyhráli bash, si vybrali, že začnou za allies. To jim ovšem nepomohlo a Izrael byl jasně silnějším. Na mapě Neuville vyhrál Izrael první stranu 6:4, ale poté jim vypadl jeden hráč a museli hrát ve čtyřech. Řekové se této šance chytli a zápas se musel prodlužovat. Na mapě Dawnville už se zase hrálo 5vs5 a Izrael jasně ukázal, kdo je tady lepším. Touto výhrou se zařadil do skupiny B.
Teamy byly tedy rozděleny do 4 skupin po pěti.
Jsou to:
Skupina A: Finsko, Francie, Nizozemsko, Maďarsko, Rusko
Skupina B: Belgie, Švédsko, Irsko, Portugalsko, Izrael
Skupina C: Dánsko, Itálie, Slovinsko, Švýcarsko, Velká Británie
Skupina D: Německo, Polsko, Island, Rakousko, Španělsko
Roli favorita hraje tým Německa, který vyhrál poslední NC, zatím bez jediné porážky vede skupinu D, Finové se v minulém NC umístili na druhém místě a své kvality potvrzují i v tomto NC, po dvou zápasech bez porážky. Tým Belgie zatím vede skupinu B, ale v těsném závěsu jej sledují Švédové. Překvapivé je průběžné třetí místo Nizozemska.
Zápasy ve skupinách:
Jednotlivé zápasy :
Zápas Itálie vs. Švýcarsko :
Zápas začínal na mapě Carentan, Itálie za allies a Švýcarsko za axis. Itálie dala hned ze začátku 3 kola za sebou, až potom se podařilo teamu Švýcarska, díky skvěle zahrané hře, získat první bod. Itálie nakonec vyhrála poměrem 7:3. Za obranu nepovolila Itálie Švýcarsku ani bod, dala 4 v řadě a vyhrála první mapu 11:3.
Druhou mapu, Brecourt, začínali italové opět jako allies. Švýcaři bránili jako o život a povolili italům pouze 4 body–> ITA 4:6 SUI. Za allies se národnímu teamu švýcarska vůbec nedařilo, dali pouze jeden bod, axis jich uhráli 7 a to jim stačilo k výhře 11:7. Itálie si připsala první výhru.
Zápas Francie vs. Rusko :
První mapu, Brecourt, vyhrála díky dobré taktice Francie poměrem 11:6.
Na druhé mapě, Carentanu, nepustila Francie Rusko do žádné větší šance a zaslouženě vyhrála mapu 11:2. –> Francie vítězí !
Zápas Belgie vs. Israel :
Belgie byla v tomto zápase jasným favoritem a vše to potvrdila jasnou výhrou na první mapě, Depotu, 11:1. Na druhé mapě, Harboru, se již podařilo izraelcům tým Belgie trochu potrápit, ale opravdu jen trochu 🙂 Beligie na této mapě vítězí 11:5 a připisuje si výhru.
Zápas Irsko vs. Portugalsko :
Na mapě Carentan vyhrálo Irsko 11:6 a na druhé mapě, Brecourtu, si s protějším týmem poradili také –> výhra pro Irsko
Zápas Švýcarsko vs. Anglie :
Při tomto zápase nedošlo k něčemu zajímavému. Papírově silnější team Anglie roznesl team Švýcarska na obou mapách ( Harbour 11:3 a Depot 11:2 ) a stal se vítězem.
Zápas Finsko vs. Rusko :
Mapa Harbor se hrála jako první a Rusové, přesto, že hráli se zbraněmi, které vymysleli (PPSh2win 🙂 ) dali pouze jeden bod a finové zvítězili 11:1. Depot jako mapa druhá se také neukázala jako štastný los pro team Ruska. Finský team nedovolil rusům ani jeden bod a poprávu zvítězil 11:0. Finové jasně ukázali, co dovedou a stávají se vítězi.
ZápasRakousko vs. Island :
Jeden z méně zajímavých zápasů. Rakousko vyhrálo obě mapy ( Harbor i Depot ) poměrem 11:2 a mají o výhru navíc.
Zápas Slovinsko vs. Dánsko :
Na mapě harbor Slovinci ukázali, že ji nehrajou poprvé, a vyhráli 11:3. Mapa Depot už nebyla tak jednoznačná. Dánové se rvali jako tygři, ale to nestačilo. Stačil jeden bod a mohla to být remíza :/ . Nakonec 10:10 –> Slovinsko vítězí.
Zápas Maďarsko vs. Rusko :
Rusové opět neukázali nic vyjímečného a prohráli 0:2 na mapy ( Railyard, Dawnville) . Maďaři vítězí !
ZápasŠpanělsko vs. Island :
Zápas se odehrával v režii Španělů. Mapu Dawnville i Railyard vyhráli stejným se stejným skóre: 11:3 , 11:3. Díky této snadné výhře si Španělsko připsalo další vítezství.
Zápas Irsko vs. Israel :
Na obou mapách, Dawnville i Railyard, se hrál velice vyrovnaný boj, ale nakonec se štěstí pokaždé přiklonilo na stranu Irska. Tento napínavý zápas vyhrál 11:7 a 11:8.
Zápas Polsko vs. Německo :
Jestliže jsem při předešlém zápase mluvil o štěstí, teď musel zasahovat sám bůh 🙂 . Německu se podařilo uhrát první mapu ( Dawnville ) poměrem 11:9, ale Polsko se na druhé mapě ( Railyard ) vzchopilo a vyhrálo 11:9. Nevím co se stalo, ale papírově silnější team Německa ( vítěz minulého Nations Cupu ) měl s Polskem co dělat. Good Game…
Zápas Anglie vs. Itálie :
Anglie nenechala Itálii vyhrát ani jednu stranu a vítězí 2:0 na mapy ( Dawnville, Railyard).
Zápas Slovinsko vs. Švýcarsko :
Mapu Dawnville museli Slovinci jistě pilně trénovat,protože vyhráli celkem jasným poměrem 11:2. Na mapě Railyard už to neměli tak lehké, ale povolili Švýcarům pouze 5 bodů a zvítězili 11:5. 2:0 na mapy pro Slovinsko.
Zápas Anglie vs. Slovinsko :
Při tomto zápase se již Slovincům tolik nedařilo. Mapu Carentan prohráli 5:11, což není taková tragédie, ale mapa Neuville, která se všeobecně moc nehraje, se jim vůbec nevydařila a prohráli 2:11. Anglie vítězí !
Zápas Polsko vs. Rakousko :
První vítězství, na mapě Neuville, si připsal team Rakouska, když zdolal team Polska 11:7. Na druhé mapě se ovšem karta obrátila a dařilo se více Polákům. Ti vyhráli tuto mapu 11:8. Body z tohoto zápasu se tedy dělí mezi oba teamy !
Zápas Švédsko vs. Izrael :
Ve velice napínavé hře hráli Švédové roli jasného favorita, ale z bojiště si odnášejí pouze remízu. Na první mapě, Neuvillu, neměli švédové vůbec jistou výhru a zvítězit 11:9 se jim podařilo až v posledním kole. Druhá mapa ( Carentan ) byla naopak v režii teamu Izraele. Tuto mapu vyhrál 11:7. Myslím, že o Izraeli ještě uslyšíme.
Zápas Portugalsko vs. Švédsko :
Od tohoto zápasu jsem si hodně sliboval. Zajímalo mě, jak si Portugalci poradí s papírově silnějším teamem Švédska, protože sami Portugalci podávali v poslední době také velice dobé výkony. Bohužel pro nás, diváky, a bohudík pro švédský team 🙂 se Portugalci nedostavili –> kontumační výhra pro švédy 2:0.
Zápas Itálie vs. Slovinsko :
Na mapě Harbor začínali Italové jako allies a bylo to vidět. Slovinci velice dobře bránili a povolili italům „pouhé“ 4 body. Za axis ovšem italové vědeli co dělají a dali 7 bodu v řadě–> 11:6 pro team Itálie. Jako druhá mapa se hrál Stalingrad. Italové začali na straně axis a moc se jim nedařilo. Slovinci uhráli cenných 5 bodů–> 5:5. Za axis se ovšem ještě méně než italům dařilo slovincům a tak italové vyhráli 6:4–> 2:0 pro team Itálie.
Všechny zápasy základních skupin jsou tímto odehrané a první dva teamy z každé skupiny postupují do playoff. Kdo nakonec postoupil? Skupiny na konci vypadali takto :
Skupina A
1. Finsko
2. Francie
3. Maďarsko
4. Nizozemsko
5. Rusko
Skupina B
1. Belgie
2. Švédsko
3. Irsko
4. Izrael
5. Portugalsko
Skupina C
1. Itálie
2. Anglie
3. Slovinsko
4. Dánsko
5. Švýcarsko
Skupina D
1. Německo
2. Polsko
3. Španělsko
4. Rakousko
5. Island
Zařazení do pavouka bylo následovné :
Čtvrtfinále Finsko vs. Švédsko
Čtvrtfinále Belgie vs. Itálie
Čtvrtfinále Anglie vs. Polsko
Čtvrtfinále Německo vs. Francie
Maplist pro Playoff byl :
mp_dawnville
mp_carentan
mp_harbor
mp_brecourt
mp_depot
mp_neuville
mp_railyard
mp_tigertown
A jak dopadli samotné zápasy?
Zápas Německo vs. Francie :
Tým Francie začal na mapě Harbor velice dobře a uhál pár cenných bodíků, ale němci si to nenechali líbit a zahráli tak, jak se na favorita turnaje patří–>13:7 pro team Německa. Druhá mapa, Carentan, byla ve znamení sólových akcí německých hráčů, především non a Messias<. Ale byla to hlavně teamová práce, která zajistila teamu německa výhru na této mapě 8:2.
–> Celkovou výhrou 21:9 si Německo zařídilo postup do semifinále.
Zápas Belgie vs. Itálie :
Dawville: Itálie začala poměrně dobře, když hned na začátku uhrála několik bodů, ale Belgie nakonec díky výborné taktice a sólovým akcím vybraných hráčů vyhrála tuto mapu 16:4.
Neuville: Poté, co Belgie vyhrála bash, si zvolila allies. Itálie dělala co mohla ale nepodařilo se jí ani jednou zastavit rushující belgičany. Belgie uhrála 5 bodů v řadě a celkově tento zápas vyhrála 21:4.
Zápas Finsko vs. Švédsko :
Tento duel odvěkých rivalá byl velice dlouho očekáván. Mapa Carentan začala, jako vždy, bashem. Mlácení pistolkama vyhrál team Finska ( asi to trénovali místo taktik 😉 ) a zvolil si axis. Bránili tak dobře, že švédové dali pouhý bod. Švédský team ovšem soupeře také nepustil do žádné větší šance a rushující finy odrážel bez větších problému. Finům se podařilo dát jen 2 body.
Druhá mapa, Tigertown, nezačala níčím jiným než bashem. Finům se opět podařilo vyhrát ( jak jsem říkal…) a zvolili si axis. Švédové díky skvělým rushům vyhráli za allies 8:2. Za zmínku stojí velice dobré snipování od kickRa, který velmi přispěl k vítězství svého teamu. Konečně se švédové připojili k axis. Finy odráželi pomocí svých riflí a poté, co dali 4 body v řadě, se finové odpojili. –> 23:12 pro Švédsko.
Zápas Anglie vs. Polsko :
Harbor-po začátečním bashi měli hráči anglie právo vybrat si stranu. Zvolili axis. Polákům se díky pár dobrým útokům podařilo uhrát 3 body–>7:3 pro Anglii. Za allies se anglánům dařilo úplně stejně jako za axis. Díky výtečnému rushování uhráli velmi dobrý výsledek 7:3. –> 14:6 pro Anlglii po první mapě.
Druhá mapa, Carentan, začala, jak jinak, bashem. Stejně jako předtím vyhrál team Anglie ( netrénovali náhodou s finama? 😉 ) a vybrali si axis. Nebránili moc dobře a soupeř jim nadělil 4 body, což je na této mapě celkem hodně. 6:4 pro Anglii. Teď kdyby poláci předvedli vynikající obranu, mohlo by se prodlužovat. Ale osud tomu asi nechtěl a angličané vyhráli hned první kolo. To jim stačilo k celkové výhře 21:10 a postupo do semifinále.
V semifinále na sebe čekají :
team Belgie vs. team Švédska
a
team Anglie vs. team Německa
Semifinále Německo vs. Anglie :
Při tomto zápase team UK doslova vyOwnoval němce, hlavně na mapě Dawnville, na které předvedl velice dobrou obranu a útok. Němci se nestíhali divit anglickým granátům, které jim často padali přímo do trenek. –> 14:6 pro team UK.
Na druhé mapě, Carentanu, vyhrál team UK bash a zvolil si obranu. Předvedl neuvěřitelný výkon a porazil loňského vítěze 7:1, což jim stačilo k výhře ( součet 21:7 ).
Bohužel musím říct, že team UK ke konci nehrál úplně fair hru. Začali, stejně jako pokaždé, psychowar. Stěžovali si na upravené configy, bugy atd. Cíl jím vyšel: němci byly úplně rozhození, stejně jako 3 přihlížející adminé .
Zajímá mě, co předvedou ve finále?
Semifinále Švédsko vs. Belgie :
Druhý semifinálový match se odehrál mezi teamy Švédska a Belgie. Švédové byli v tomto zápase papírovými favority, ale i tak jim Belgie nadělala dost potíží?
Oba teamy hráli velice rychlou a celkově skvělou hru. Na domácí mapě Belgie , Dawnville, začínali belgičané za útok a moc se jim nedařilo. Přesto, že to byla jejich domácí mapa, podařilo se jim dát celkově pouze 6 bodů. –> 14:6 pro SWE
Druhá mapa, Tigertown, byla jasně v režii švédů. Začali za allies a oponentovi se vůbec nedařilo zastavit jejich útok. Švédové uhráli vynikající výsledek 7:3 a už ani nemuseli odehrát stranu druhou, protože dosáhli hranice 21 bodů.
Blahopřeji teamu Švédska k postupu do velkého finále, ve kterém se střetne s teamem UK, a zároveň se těším na bitvu o třetí místo mezi němci a belgičany.
Tak celý Nations Cup nám uplynul jako voda, bez větších potíží, a nám už zbývá pouze finálový zápas mezi teamem UK a teamem Švédska.
S teamem UK se do finálového zápasu moc nepočítalo, očekával se spíše souboj Německa a Švédska, ale teamu UK se podařilo probojovat až do finále a v tomto zápase jasně ukázal, proč jsou až zde. Naopak team Švédska procházel turnajem bez větších potíží a i já jsem na něj více sázel 🙂
Nyní se vám pokusím alespoň nastínit celý průběh zápasu 😉
Sestava pro zápas- team UK
pain
mick
moose
stal
yekoms
Sestava pro zápas- Švédsko :
zem
slize
olander
kickr
ext
První mapa- mp_railyard :
Švédové nezačali tento velice těžký zápas vůbec špatně. Podařilo se jim pár útoků na plant A s okamžitým přesunem na plant B, ale Švédové pravděpodobně nepřišli na tento zápas příliš připraveni ( nebo ne natolik, jak se od nich očekávalo ). Měli nějaké taktiky, ale granáty na položiště A nebyly tak dobré jako ty, co předváděli Angličané ( vůbec celé taktiky Švédů něco postrádali ). Z druhé strany, team UK předvedl brilantní teamplay a skvost jejich teamu: hráče Pain. Pain byl vlastně ten, kdo jim tento match skoro vyhrál. Dokázal proměnit situace 1 vs. 3 a předváděl spoustu vynikajících střel.
Švédové proměnili pouze 5 bodů za rusáky, kdežto team UK se do toho opřel vší silou a dal bodů 9. Zdálo se, že už se o vítězi rozhodlo. –> UK 14:6 SWE
Druhá mapa- mp_carentan :
UK se podařilo vyhrát bash a zvolili si stranu Axis. Švédové začali velice dobře. Jejich útok přicházel z obou stran a team UK měl dost problémů se jejich útoku ubránit. Pomalu, ale jistě, však přivívaly body na účet UK a když nastupovali za Allies, stačili jim 3 body k vítězství.
Ze začátku byly jejich útoky zastaveny velice rychle, takže přešli na pomalé útoky se snahou položit na některém z plantů a to už se jim dařilo. Na carentanu předvedli lepší teamplay než Švédové a zaslouženě vyhráli. –> UK 7:6 SWE
–> 21:12 pro UK.
Painovo demo je k dispozici zde .
Blahopřeji vítězům a doufám, že v dalším NC Cupu budou mít co dělat s CZ teamem ( už psal adminům ohledně naší účasti) 😉
UPDATE- Již se odehrál i poslední zápas o třetí místo ( viz. aktuality ) a ClanBase tedy mohla rozdat poháry pro tři nejlepší teamy.
konečné pořadí tedy je:
1. Anglie
2. Švédsko
3. Německo
zdroj: ClanBase
Leave a Reply