Budget decky pro Hearthstone část 8. – ZOO

e1395098006292948

Soulfire x2: Čtyři damage kamkoliv a navíc zadarmo. Před jeho použitím radím zahrát karty, o které nechcete efektem Soulfire přijít. 

Abusive Sergeant x2: Kromě solidního 2/1 monstra vám dodá malý boost, které vaše příšerky potřebují pro zabití větších monster.

Argent Squire x2: Solidní turn one drop, kterého se soupeř bude zbavovat bez použití dvou karet velmi těžko. Divine shield v prvním kole dělá na poli opravdovou paseku.

Flame Imp x2: Za jednu manu dostanete na pole silnou 3/2 a i přes to, že udělí Imp tři damage i vám, určitě se vyplatí ho zahrát hlavně kvůli jeho mana costu. Další výhodou je combo s Coin, kdy je velmi silná jeho kombinace v prvním kole například s Voidwalker.

Leper Gnome x1: Další one mana drop, který naší strategii určitě neuškodí. Díky jeho efektu udělíte soupeři dvě damage, které nemůže kromě silence nijak zblokovat. V konečné fázi hry to může hrát velkou roli.

Shieldbearer x2: Strašně situační karta, která se překvapivě vyplatí hrát. Za jednu manu dostanete na pole velký taunt, který můžete dál buffovat přes Shattered Sun Cleric, Dire Wolf Alpha atd. Soupeři bude určitě trvat minimálně kolo, než se přes něj prokouše.

Young Priestess x2: Náhrada za nerflého Blood Imp. Priestess poslouží většinou k buffnutí vašich potvor, aby byly schopné vydržet soupeřovo AoE ničení, nebo tradovat daleko výhodněji, než by jim jejich původní staty dovolovaly.

Amani Berserker x2: Oproti ostatním potvorám za dvě many se liší v tom, že má dozadu hned tři životy, což je velká výhody proti potvorám typu Harvest Golem a další, protože nejenže neumře, ale navíc ze sebe díky enrage efektu udělá nepříjemnou 5/1, kterou bude chtít soupeř okamžitě smést ze stolu. Slouží k upoutání pozornosti.

Dire Wolf Alpha x2: Trochu opomíjená karta, která se začíná v poslední době hojně hrát ve všech formách aggro decků. Díky tomu, že nebudete mít problém mít na boardu ve druhém, nebo třetím kole hned trojici minionů, přidá Wolf vašim potvorám každé po jednom damage a navíc na sebe zase připoutá pozornost protihráče.

Ironbeak Owl x1: Vzhledem k poslední změně Tinkmastera je alespoň jeden silence v decku nutností.

Knife Juggler x2: Jedna z klíčových karet decku. Vaší snahou je, dostat ho na pole co nejdřív, například s pomocí Coin a poté ho na něm udržet co nejdéle, aby s každou vaší další vyvolanou potvorou dal soupeři jeden free damage kamkoliv.

Scarlet Crusader x2: Moje osobní volba, i když se v současnosti moc nehraje. Kromě Earth shock není ve hře karta, která by se dokázala Crusadera zbavit za cenu jediné karty, a proto z ní většinou vytřískáte nějaký ten value.

Shattered Sun Clerix x2: Ideální karta pro třetí kolo. Kupříkladu z jakékoliv vaší 3/2 učiní rázem 4/3, která bude schopna uniknout většině AoE ničení, kromě Shamanovi Lightning Storm.

Defender of Argus x2: Okamžite při svém příchodu na pole vám dodá tížený taunt a ochranu pro důležité karty jako například Knife Juggler.

Doomguard x2: Vaše největší potvora v balíku a ideální play pro páté kolo, kdy byste v nejlepším případě neměli mít kromě Doomguard nic na ruce. Kromě charge má solidní staty 5/7, což skoro nejde zabít bez použití dvou karet.

Cena:

Balíček obsahuje:

6 Basic karet, které vám hra nadělí zadarmo.

16 Common karet, které vás každá vyjde na 40 dustu, což je celkem 640.

A 8 Rare karet, v hodnotě 800 dustu.

Celkem vás celý balíček vyjde na 1440 dustu, což je méně než jedna legendary karta.

Strategie:

Celá taktika balíku je vcelku jednoduchá. Vaším cílem je udělit soupeři co největší damage v co nejkratším čase a zároveň držet board pod vaší kontrolou. K tomu vám dopomůže například free damage z Knife Jugglera, buffy od Dire Wolf Alpha, Shattered Sun Cleric atd. Vaší největší hrozbou jsou AoE ničení a velcí taunt minioni například v podobě Ancient Watcher.

Vaše ideální hra by měla vypadat zhruba nějak takhle:

  1. 1.       kolo: Coin, Knife Juggler.
  2. 2.       kolo: Voidwalker, Flame Imp
  3. 3.       kolo: Shattered Sun Cleric
  4. 4.       kolo: Defender of Argus
  5. 5.       kolo: Doomguard

Po pěti kolech by měl být soupeř na kolenou a neschopen se vám ubránit, ale vše záleží na tom, jak vám přijdou karty a jestli bude soupeř schopen zbavit se vaší havěti. Výše sepsaný návod je jen jakýsi nástřel.

Jedna z nejhezčích ilustrací ve hře vůbec.

e1395098109242213

Matchupy:

Druid: Špatný matchup. Má na vás Swipe, Ancient Watcher, Wrath a spoustu jiných nepříjemných karet. Budete potřebovat skoro perfektní ruku, abyste byli schopni ho porazit.

Rogue: Dobrý matchup pro vás. Rogue bude potřebovat Backstab, Deadly Poison, Blade Furry a další removal, aby byl schopen si poradit s vaším boardem, ale většinou je už pozdě.

Shaman: Shaman je pro váš deck důstojným protivníkem. Potřebuje, aby mu došly karty v podobě Feral Spirit a Lightning Storm, jinak nebude mít šanci. Shamanův problém je v tom, že po použití již zmíněných karet bude mít overload a to vám dá kolo na regeneraci a mobilizaci další vlny minionů, které zaplaví board.

Warlock: V mirror matchi většinou záleží na tom, kdo dostane Coin. S Handlockem už je to trošku složitější. Pro něj je potřeba, aby si líznul Ancient Watcher a k tomu nějaké ničení v podobě Hellfire, nebo Shadowflame.

Hunter: Možná váš nejhorší matchup. Stačí mu vám udělat pouhých 30 damage a navíc má v decku různé nepříjemné secrety typu Explosive trap, nebo Misdirection, které vám budou zle zatápět.

Priest: Jednoduchý matchup. Priest je příliš pomalý a váš balík nebude stíhat.

Warrior: V současnosti se hraje snad už jen control, který bude proti vám potřebovat Whirlwind, Brawl, Fiery War Axe a další karty, kterému mu pomůžou hru stallovat až do late game, kdy má navrch. Záleží čistě na tom, jak vám to oběma přijde.

Mage: Protože kromě 4 karet nehrajete potvory s jedním životem, bude mít mage velký problém váš balík udržet na uzdě a jeho jedinou šancí je doufat, že si lízne dobrou ruku v podobě 2x Frostbolt apod. V opačném případě byste měli být schopni ho porazit.

Paladin: Stejně jako u Warriora záleží, jestli si lízne svoje AoE ničení, popř. Truesilver Champion. Díky silné early game byste ale měli mít stejně navrch.

Co dělat s balíčkem dál?

Decklist, který jste viděli nahoře je skoro kompletní, až na Leeroy Jenkins, jenž vám do balíku schází a měli byste si ho časem pořídit. Pro inspiraci přidávám níže decklist, který používá vítěz IEM Katowice Gnimsh.

e1395098178830253

To je dneska všechno. Nezapomeňte se přidat do naší skupiny na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/749280908432248/ a přidat komentář pod článek. Díky!

 

150 150 admin

Leave a Reply