Budget decky pro Hearthstone část 2. – Aggro Warlock

A teď už konečně k balíku.
Tady je decklist:

e1390137709675710

Strategie: Aggro warlock je hodně jednoduchý balík na hraní. Snažíte se vytvořit co největší tlak na soupeře od prvního kola, takže je pro vás výhodnější začínat jako druhý a přes Coin zahrát hned v prním kole třeba Jugglera, nebo kombinaci Flame Imp – Voidwalker, která představuje pro protihráče velký problém. Možností je hodně a začít hru s dvěma Young Priestess na stole je nejlepší opening jaký můžete v Hearthstone mít.

Vždycky myslete na to, že v balíku máte pět karet, díky kterým budete schopni dát soupeři okamžitě čtyři a víc damage, navíc si lížete díky passivce dvě karty za kolo a tak vás ani nemusí trápit nevýhodné trady a karetní nevýhoda. Většinou budete schopní se ke všem podstatným kartám dolízat.

Proč mám hrát zrovna tyhle karty?

Soulfire x2: Asi nejlepší karta pro Warlocka vůbec. 4 damage kamkoliv a navíc nemá žádnou mana cost. Se zahozenou kartou si jako Warlock těžkou hlavu dělat nemusíte.

Power Overhelming x2: Další karta, která zdánlivě vyvolává pocit karetní nevýhody, ale to pro Warlocka opravdu není žádný problém. Většinou ji využijete jako finisher třeba s Argent Commanderem.

Abusive Sergeant x2: Silná early game karta, která vám pomůže zabít co bude potřeba a navíc dostanete na pole 2/1 miniona. Navíc je po nerfu Dark Iron Elfa výhodnější, protože má menší mana cost.

Argent Squire x2: Nejlepší neutral karta za jednu manu. Divine shield vám většinou zaručí, že soupeř nebude Squira schopen zabít bez toho, aby na něj použil dvě karty.

Blood Imp x2: Po změně sice už ne tak silná karta, ale ten stealth je pořád strašně otravný. Pokud budete schopní ho zahrát v prvním kole a podpořit třeba Voidwalkerem, tak bude mít soupeř co dělat.

Flame Imp x2: Jediná 3/2 ve hře, která nestojí dvě many, ale jednu, což je obrovský rozdíl. Navíc je to Demon a 5/4 Flame Imp je opravdu velký problém.

Young Priestess x2: Další dva Blood Impové navíc, ale bohužel nemají stealth, takže je to o trochu horší karta overall.

Demonfire x2: Na Demonfire mám rád tu možnost volby. Buď můžete v druhém kolem udělat třeba 3/5 Voidwalkera, 5/4 Flame Impa, nebo zničit nějakou tu soupeřovu havěť. Ani v jednom případě neprohloupíte.

Knife Juggler x2: Skvělý drop v prvním nebo druhém kole. Za každou vyvolanou potvoru získáte jeden damage zadarmo a protože hrajete hodně levných potvor, tak toho damage bude opravdu hodně.

Harvest Golem x2: Asi nejlepší drop za tři many vůbec. Nevidím důvod proč ho nehrát.

Shattered Sun Cleric x2: Podobný případ jako Harvest Golem. I po changi je to strašně silná karta a 1/1 buff kamkoliv se hodí skoro vždycky.

Shadowflame x1: Tohle je moje osobní volba, hrát ho nemusíte, ale já mám rád tu jistotu, že mám v balíku aspoň jedno AoE ničení a protože Hellfire by mi zabil moje vlastní potvory, tak hraju Shadowflame.

Defender of Argus x2: V balíku nejsou kromě Voidwalkera žádné taunty, takže Argus je třeba v mirror matchi potřeba, navíc je to další buff ke Clericovi, Demonfire atd.

Doomguard x1: Leeroy Jenkins pro chudé. Sice zahodíte dvě karty z ruky, ale získáte 5/7 s charge, což se zabijí v 5. kole opravdu špatně.

Argent Commander x2: Divine shield vám zase zaručí, že většinou z něj vytěžíte karetní výhodu a navíc je to zase skvělý finisher.

Do jakých karet investovat v budoucnu?

Pokud chcete svého Aggro Locka vylepšit, tak si určitě musíte pořídit Sylvanas, Leeroye Jenkinse a případně Tinkermastera. Sylvanas je pořád nejlepší nejlepší legendary ve hře, Leeroy nejlepší finisher a Tinkermaster skvělý removal na cokoliv. Nahradit je můžete třeba za Doomguarda, Clericy, Commandery. To už je čistě na vás.

Rada na závěr:
Dávejte si pozor na soupeřovo AoE ničení a pokuste se kolo předtím, než je bude protihráč schopen zahrát trochu polevit v agresi, třeba líznutím přes passivku nebo board clearem.

Napište do komentářů, jaký balík chcete vidět příště a nezapomeňte se přidat do naší skupiny na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/749280908432248/

150 150 admin

Leave a Reply