10. Froggenova Anivia
Fenomén tak známý, až je zarážející, že se umístil „až“ na posledním místě žebříčku. Na Froggenově Anivii je specifické užívání jejího W, tedy ledové stěny, které ho odlišuje od ostatních hráčů. Pokud byl někdo někdy sehraný s Anivíí, tak jedině Froggen. Ten předváděl velké kousky hlavně ve druhé sezoně. Tohoto picku se nicméně nebál ani v letošním letním splitu LCS.
9. Madlife a Thresh
Pojem, se kterým se setkal snad každý hráč. Vždyť při kdejakém povedeném hooku od enemy teamu, ať už Threshe nebo Blitzcranka, se v allchatu objeví slovo „Madlife“. I podle Riotu je Madlife bůh. Jeho hooky zasáhnou téměř vždy. Ať už přes terén, mimo dohled, tou nejtenčí škvírou mezi miniony… Madlifův soupeř není nikdy v bezpečí. To vše umocněno skvělým používáním lanterny při záchraně i ganku.
8. Dade a Yasuo
Dade je podle mnohých nejlepším midlanerem na světě, dokonce ještě lepší, než Faker. Tento Korejec si dokázal udělat jméno díky svým playům za Ryze, Jayce nebo Zeda. Momentálně je to ovšem Yasuo, se kterým předvádí neuvěřitelné kousky. 1v2 akce, jež se mohou jevit jako sebevražedné, jsou zcela plánované. Mystifikace soupeře, útěk skrz zeď nebo pronásledování, to zvládá Dade na jedničku.
7. Arrow a Draven
Nejméně zkušený hráč z celého seznamu, nicméně určitě ne nejslabší. Arrowova síla spočívá ve vědomostech – ví přesně, kdy je Draven silný a může si vyskakovat. Stejně tak skvěle odhadne nevýhodnou situaci a využije Dravena ke kitování a útěku. A kromě toho pokaždé chytne sekeru. I když to třeba není v dané situaci možné.
6. Alex Ich a Ryze, Kha’Zix
Riot ruskému midlanerovi vypíchl Ryze také z důvodu Alexova interview v jednom z několika dílů seriálu Pro Player Pick, kde objasňuje veškeré hrdinovy výhody a nevýhody. Nicméně určitě stojí za zmínku jeho Kha’Zix, jenž byl v posledních měsících rozhodně charakterističtějším pickem.
5. xPeke a Kassadin
Asi nemusíme nikomu připomínat onen backdoor proti SK Gaming na IEM v Katowicích v minulém roce. Midlaner týmu Fnatic sáhne po svém Kassadinovi v případě nejvyšší nouze, přičemž v 90% těchto případů svému týmu mohutně pomůže k vítězství.
4. Uzi a Vayne
Asi by vás ve spojitosti s touto hrdinkou napadl spíše Doublelift nebo Piglet, nicméně do seznamu byl vybrán čínský hráč Uzi, jenž zazářil na Season 3 World Finals. Na tohoto hráče se Royal Club spoléhal nejvíce. Skvělé mechaniky a positioning nakonec pomohly tomuto týmu do finále.
3. Faker a Zed
Všichni jsme čekali Fakerovo umístění v horní polovině tohoto seznamu, a je tudíž překvapením, že ho vidíme už na třetím místě. Fakerův play proti KT Ryu na loňských Finals se stal legendárním. Zatímco Ryu a dalších 5 milionů lidí sledujících turnaj neměli absolutně ponětí, co se vlastně stalo, Faker to vědel moc dobře. A ikdyž si mnozí tento záběr pouštíme již podvacáté, stále si na 100% nemůžeme být jisti.
2. Insec a Lee Sin
Ani tento fenomén není na prvním místě. Stejně jako u Madlifa, i toto jméno je spojeno konkrétně s jednou akcí. Je sice pravda, že s tímto způsobem iniciace nepřišel korejský jungler ve službách čínského RYL Starhorn jako první, ale určitě byl první, kdo to předvedl na profesionální scéně.
1. Xiyang a Syndra
Ehm….cože??? Je tomu vskutku tak, jméno většině nejspíše zcela neznámé se objevuje na zlaté příčce žebříčku. Xiyang se svou Syndrou zazářil také na loňských Finals. Komentátoři byli zcela unešeni jeho stylem hraní, který byl pohledný a zároveň nelítostný.
Čestný výběr eSuby: Ocelote a Cassiopeia
Náš pick je určen hlavně pro pamětníky soutěžní scény LoL. Španělský midlaner drtil jednoho protivníka za druhým nekončícími salvami kombinací Q a E. Ikdyž Ocelote momentálně nepůsobí v nejvyšší lize, díky jeho minulosti je třeba si tohoto hráče také připomenout.
To byl oficiální seznam Riotu s malou připomínkou naší redakce, nicméně je pravdou, že další velké legendy kompetitivní scény nebyly zmíněny. Například Misayův Twisted Fate, Toyzova Orianna, ForellenLordova Orianna nebo Meteosův Zac.
Leave a Reply