„Stále více platí, že v zavazadle lidí chystajících se na dovolenou nesmí chybět nějaké technologické zařízení. Pouto mezi cestovateli a jejich ultrabooky, notebooky a tablety se za několik uplynulých let významně prohloubilo s tím, jak doslova explodovalo množství na webu dostupných informací, zábavy a služeb,“ řekl Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel. Pryč jsou dny, kdy lidé pojímali dovolenou jako útěk od každodenního života, poněvadž stále více z nich touží sdílet své zážitky a zkušenosti v reálném čase a využívat technologie pro svoji zábavu a komunikaci. Například tři čtvrtiny dotazovaných využívají počítače a tablety i během dovolené ke kontaktu s rodinou a přáteli, dokládá Pavel Svoboda.
Bezmála polovina cestovatelů (46 %), z toho 63 % mladšího věku, přiznává, že je ochotna dělat ústupky ve svém pohodlí a osobní hygieně ve snaze připojit svůj počítač či tablet k elektrické zásuvce. V praxi to znamená, že si podle dostupnosti zásuvek vybírají restauraci či kavárnu, či jim dokonce nevadí sedět na zemi vedle zásuvky. 64 % respondentů průzkumu již na dovolené obětovalo svůj osobní vzhled ve prospěch digitálního zařízení, které v zavazadle dostalo přednost před kulmami, kosmetickými potřebami a módními doplňky, krémy na opalování, šaty, či dokonce botami.
Děláte to na dovolené také tak? Aneb jak technologie proměňují naše chování na cestách…
Závislosti na technologiích:
– Ve vztahu s… počítačem. Většina cestujících (77 %) považuje ztrátu mobilního zařízení za větší problém než ztrátu snubního prstenu.
– Spálíme se kvůli mobilním technologiím: 28 % cestujících by obětovalo krém na opalování, aby se jim do kufru vešel přenosný počítač.
– 87 % mladých lidí je šťastnějších, když si na cestu mohou vzít svoje mobilní zařízení.
– 7 % někdy vyhodilo partnerovi ze zavazadla oblečení, aby se jim tam vešel jejich přenosný počítač.
Nakukování přes rameno jako největší prohřešek
– 25 % někdy nakukovalo na displej někoho jiného. Polovina dotazovaných (49 %) se cítí obtěžována, když jim někdo kouká na displej zobrazující často osobní a důvěrné informace.
– Právě bezpečnost zařízení je považována za nejcitlivější záležitost. Téměř polovina (46 %) se obává ztráty počítače, přesto 26 % cestujících při cestování opomíjí základní bezpečnostní opatření. Na veřejnosti tak zadávají údaje o své platební kartě, využívají nezabezpečené wi-fi sítě, či dokonce nechávají svůj přístroj bez dozoru.
Hlavně ať je dobitý čili o zásuvkovém šílenství
– 25 % cestovatelů si vybralo restauraci podle dostupnosti zásuvek. Podobný výsledek zaznamenal průzkum společnosti Intel v Evropě, podle něhož by 47 % dotazovaných včetně České republiky u notebooků ocenilo delší výdrž na baterii.
– 63 % mladých cestovatelů někdy obětuje pohodlí či osobní hygienu dobití svého počítače – kupříkladu jim nevadí sedět na zemi vedle zásuvky.
– 13 % mladých respondentů se přiznalo, že si již dostupný zdroj elektrické energie „uzurpovalo“.
– Někteří dokonce přiznávají flirt s neznámým spolucestujícím ve snaze dostat se k zásuvce.
Infografika
O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com.
O společnosti Intel Capital
Intel Capital je globální investiční společnost, jež investuje do technologicky zaměřených začínajících společností po celém světě. Intel Capital investuje do širokého spektra společností nabízejících hardware, software a služby se zaměřením na podnikatelský sektor, domácnosti, mobilitu, zdravotnictví, spotřebitelský internet, výrobu polovodičů a čisté technologie. Od roku 1991 společnost Intel Capital investovala přes 10,5 miliardy amerických dolarů do více než 1218 společností v 51 zemích světa. V té době vstoupilo 196 firem z portfolia na různé burzy po celém světě a 291 jich bylo zakoupeno nebo se podílelo na fúzích. V roce 2011 společnost Intel Capital investovala 526 milionů amerických dolarů do 158 investic, přičemž zhruba 51 procent prostředků bylo investováno mimo Spojené státy a Kanadu. Více informací o společnosti Intel Capital a jejích úspěších najdete na internetové stránce http://www.intelcapital.com.
Leave a Reply