Recenze Commander’s Arsenal pokračuje! Dnes se podíváme na 9 z 18 normálně velkých foilových karet. Začneme legendárními bytostmi z Commander a Planechase 2012 Edition.
Wizards se v Arsenalu rozhodli reprintovat některé z úspěšných generálů z Commander balíčků z minulého roku. Ale není to jen tak ledajaké reprintování – tyto bytosti vychází poprvé v malé verzi ve foilu. The Mimeoplasm je tříbarevný a můžete s ním tedy hrát velké množství karet. Při příchodu na bojiště vypoví dvě karty bytosti ze hřbitů. Kopií jedné z těchto bytostí se stane a poté získá tolik +1/+1 žetonů, kde X je síla druhé vypovězené bytosti. The Mimeoplasm také čisté hřbitovy, což je na tomto formátu velmi důležitá vlastnost, která chrání před reanimací.
Kaalia pochází ze sféry Alara a za tu krátkou dobu, co byla vydána, si ji za Commanderku zvolilo velké množství hráčů. Pokud budete chtít hrát Kaaliu, budete do svého balíčku muset zařadit anděly, démony a draky. Všechny tyto bytosti bývají obvykle velmi drahé a velmi silné, ale Kaalia je dokáže dostat na bojiště bez placení many, když zaútočí. Jelikož andělů, démonů a draků je velká množství, Kaalia přináší do hry mnoho zajímavých momentů.
Asi ten nejpopulárnější z vzácných (nikoliv myticky vzácných) nových Commanderů z Commanderu. Edric totiž svým příchodem na bojiště spustí hotové šílenství. Oponenti na sebe začnou zuřivě útočit, na vás ale útočit nebudou. Proč? Protože když budou útočit na vás, tak pouze útočí. Když budou útočit na jiného hráče, nalížou si spoustu karet. Edric je tady Commanderem pro multiplayer hry, kde se vám s ním bude hrát opravdu dobře. V duelech tak hvězdný není.
Když jsem před časem psal recenzi na Planechase 2012 Edition, zmínil jsem také to, jaká je škoda, že Vela nevychází ve foilu, protože její art je prostě úchvatný. A právě proto mám velkou radost z toho, že se ji Wizards rozhodli vytisknout znovu a ve foilu. Vela samotná ma intimidate a navíc poskytuje intimidate všem vašim dalším bytostem. Kdykoliv vaše bytost opustí bojiště, každý oponent ztratí jeden život. Pokud zkombinujete Commander formát s Planechase, určitě zařaďte sféru Takenuma.
Další legendární bytost z Planechase 2012. Wanderer využívá alarskou mechaniku cascade a zároveň je první a jedinou kartou, která spouští mechaniku cascade dvakrát po sobě. Jelikož Wanderer stojí osm man, dokážete si na bojiště dostat opravdu dobré karty. Maelstrom Wanderer dává všem vašim bytostem haste (tedy i sám sobě) a pokud si přes něj vykaskádujete dvě bytosti, můžete se okamžitě vydat na útok.
Diachon nevyšla ani v Commander, ani v Planechase. Je to jedna z legendárních bytostí z Portal Three Kingdoms a jedna z nejhodnotnějších karet v tomto produktu. Diachon je nejlepší v multiplayer hrách, protože v tom případě vy zničíte bytost soupeřovi, ale tento soupeř nemusí zničit bytost vám, ale jinému soupeři. Diachon na sebe bude přitahovat pozornost a soupeři se budou snažit ji zabít, ale hry s ní mohou být opravdu zajímavé.
Od legendárních bytostí se přesouváme k dalším kartám z původního Commanderu. Command Tower představuje jasnou volbu pro všechny minimálně dvoubarevné Commander balíčky. V jednobarevných nemá moc smysl hrát. Možná to pro vás bude překvapení, ale Command Tower už jednou vyšla ve foilu, a to jako promo pro rozhodčí. V Arsenalu vychází s novým obrázkem.
Přítomnost tohoto pavouka z Planechase 2012 je pro mě velkým překvapením, protože jsem nezaregistroval, že by se začal nějak moc hrát v Commander balíčcích. V multiplayer hře dokáže vytvořit opravdu početnou armádu tokenů, takže pokud jste chtěli foilového Dragonlair Spidera, tady je! 🙂
Červená nemá k dispozci ničení enchantmentů a tak ji musí stačit Chaos Warmp, který ji dokáže zbavit jakéhokoliv permanentu zamícháním zpátky do knihovny. Soupeř může na oplátku získat další permanent z vršku knihovny, ale i tak je Chaos Warp jeden z nejlepších červených instantů všech dob.
V příští, poslední části recenze Commander’s Arsenal se podíváme na zbylé karty. Mezi nimi najdeme i nejdražší kartu celého produktu – Loyal Retainers.
Leave a Reply