Magic Player Rewards
Program s názvem Magic Player Rewards, neboli MPR byl vytvořen Wizardy v květnu 2001 jako podpora organizovaného hraní – tedy turnajů, které se započítávají do světového žebříčku DCI. Hráči se do programu mohli registrovat přes webové stránky Wizardů a jakmile tak učinili, začal se jim každý navštívený DCI turnaj započítávat do systému odměn. Za každých 5 odehraných DCI turnajů hráči obdrželi 2 nefoilová proma, za každých 20 turnajů pak promo foilové. Tímto se Wizardi snažili zatraktivnit turnajové hraní pro co nejvíce hráčů a dát jim tak možnost získat ceny i tehdy, když v turnaji neuspěli. Proma rozesílali Wizardi třikrát za rok a tato proma se postupem času měnila. Společně s první zásilkou byla hráči také zaslána plastová členská karta se jménem a DCI číslem. Tato karta obsahovala i čárový kód, který bylo možné na některých turnajích přečíst čtečkou a tím usnadnit registraci hráče do turnaje.
MPR Tokeny
Od roku 2001 se jako nefoilové karty používaly tokeny – v té době jste totiž karty tokenů nemohli najít v boosterech jako dnes. Tyto tokeny se hodily ke kartám, které vyšly v příslušné edici, která byla aktuální v době jejich zasílání, avšak dostalo se pouze na několik těchto tokenů. Jinými slovy, ne ke každé kartě produkující tokeny byly tito tokeni vydáni v MPR. Rozdíl oproti současným tokenům byl také v tom, že MPR tokeny měly zadní stranu stejnou jako běžné karty – což současné tokeny z boosterů nemají. Kvůli nepopularitě těchto tokenů byly nahrazeni v roce 2005 Textless nefoil promy.
Nefoil Textless Proma
Jako nefoil textless proma byly vždy vydávány hratelné a populární commony či uncommony z aktuálních edic. V roce 2005 jich bylo 5, následující roky pak 6, od roku 2009 již dokonce 8 – vždy 2 pro každou sezónu. Tato proma měla také vždy alternativní ilustraci.
Oversized proma
Tato proma byla posílána v Rewardech od roku 2009. Jednalo se o karty o dvojnásobné velikosti oproti běžným a nacházela se vždy jedna v každé zásilce. Tyto karty nebyly určeny na hraní, ale jako reklama na nadcházející edici – jednalo se tedy vždy o kartu z edice, která teprve měla vyjít. Na zadní straně jste mohli nalézt reklamu na Prerelease a Launch party nadcházející sady. Tyto karty měly stejnou podobu, v jaké poté vyšly v příslušné edici.
Foil proma
Jak již bylo napsáno, za každých odehraných 20 DCI turnajů obdržel hráč zapojený do programu jedno foilové promo. Narozdíl od nefoilových prom bylo vydáváno vždy jedno pro celý rok. Prvním foilovým promem byl v roce 2001 Wasteland – promo dnes téměř k nesehnání. Toto promo bylo jak pro rok 2001 tak pro rok 2002. V druhé polovině roku 2002 však začaly docházet a proto Wizardi jako náhradu rozesílali také promo Crusade, určené původně jako Junior Super Series promo.
V roce 2003 vyšel Voidmage Prodigy. Tato karta byla navržená pro hráčem Kaiem Buddem, který vyhrál Magic Invitational turnaj v roce 2001 a dostal tak příležitost navrhnout svou kartu. U těch karet je běžné, že v ilustraci přináší právě osobu daného hráče. Voidmage Prodigy, který vyšel v Onslaughtu toto nesplňoval, avšak jeho promo verze již přinesla obličej Kaie Buddeho. Toto promo vyšlo narozdíl od ostatních Rewardů za 20 turnajů jako nefoil. Tato karta vyšla narozdíl od foil prom pro rok 2001/2002, 2004 – 2006 s alternativní ilustrací.
Od roku 2007 se Wizardi rozhodli jako foil promo vydávat také textless karty – tentokrát s alternativní ilustrací. Prvním tímto promem byla karta Wrath of God následovaná svou černou obdobou Damnation v roce následujícím.
Rok 2009 přinesl promo Cryptic Command, 2010 o něco slabší Lighnting Bolt a rok 2011 Day of Judgment.
V listopadu roku 2010 se Wizardi rozhodli program Magic Player Rewards ukončit a přesunout prostředky určené pro tento program pro podporu organizovaného hraní přímo v hernách. V prosinci toho roku tedy posílali poslední proma – datovaná pro sezónu 2011.
Leave a Reply