NMHC: Jumpův zápisníček

Zápis pátý:
 
Zbylý čas sobotního večera se odehrál v pohodovém a uvolněném stylu. Turnaj o několik tisíc Euro se tu hrál jakoby mimochodem, po zbylý čas se hráči i manageři střídali na streamu, při tancování, probírali se zajímavě věci i jen tak se tlachalo o ničem. Během noci pak M-řidič přinesl odněkud steaky, které připravil pro všechny přítomné. Pokud jste ještě nikdy nejedli steaky s těstovinami, vyzkoušejte ;).

Já se mezitím zhostil role spolukomentátora na streamu u Tučňáka, později Rikytana, kde jsme si užili pár posledních her probíhajícího Winter Cupu. V jednu hodinu po zabalení věcí jsem se proplazil pod spuštěnou plechovou roletou před M-housem a vydal se k hotelu. Po cestě mě napadla myšlenka najít nějaký stánek s občerstvením. A co kdyby náhodou měli otevřeno v Kebabu? Ale co, Je to tak kilák, 1 hodina ráno, tedy budou mít zavřeno, mám ty hrozný boty, zátěž na zádech. Nechám to být. 10 metrů před hotelem jsem to otočil a už s neutuchající chutí na kebab vyrazil za svým cílem.

S napětím jsem procházel kolem lehce přioděných černošech na náměstí, podezřele vypadajících týpků s kapucemi přes hlavu, poloprázdného stánku s pizzou, až jsem dorazil za svým zlatým grálem a bylo otevřeno! Vešel jsem dovnitř a otočilo se na mě šest zarostlých tmavých tváří. Kdybych nevěděl, že jsem v mírumilovné Marseille, pozadu bych pomalu vycouval a vzal nohy na ramena. Nicméně po vzoru hesla Like a Jump jsem narovnal ramena a razil si cestu mezi nimi k pultu. Tam jsem na obsluhu brilantní angličtinou vybalil „one gyros“. Kluk na mě koukal, co že to chci. Tak jsem mu to zopakoval „one gyros please“. … „gy ros“… Kouká na mě, já na něj a nevím, jak mu to vysvětlit. Najednou si uvědomím, že chci kebab a ne gyros a hned jsme byli kamarádi :).

S kebabem v ruce jsem spokojeně došel do hotelu, kde zrovna Tomikus, který šel napřed se Stephanem a Dimagou kvůli nějaké soukromé party, zrovna vcházel do sprchy. Vychutnal jsem si poslední kousek kebabu, uvelebil se na postel a čekal na uvolnění koupelny. Když na mě přišla řada, s otazníkem v hlavě jsem šel zkontrolovat ručníky. Žádný velký… Ale TomikuSe jsem zkontroloval a měl jen jeden. Bylo mi to divné, nicméně jsem se ho na to zeptal. Zkoušel být vtipný a prý, že ho vymění za mé AWčko. Coby obchodník s 11ti letou praxí jsem ho s úsměvem poslal do patřičných mezí a vydal se zpět do koupelny. TomikuS nezvládl mou perfektně vymyšlenou psychologickou hru, podlehl a schovaný ručník mi nakonec vydal. Amatér :).

Ráno nás opět přivítalo sluníčko za okny. Tentokráte si snídani se mnou TomikuS nenechal ujít a celý nadšený, že bude snídat s Korejci vyrazil spolu se mnou na snídani. Skoro hodinu jsme prodlužovali jezení jedné bagety, když konečně dorazili hráči. nejprve frantíci a za nimi trojička korejců s Dimagou. U snídaně došlo na všemožná témata, mimo jiné i na eSubu, hráče v ní a i head huntera, na kterého Harstem velmi rád vzpomínal. Byl jeden z těch, kterým Head vyhrožoval, jak dopadnou, až se s nimi setká :). Napadá mě, že kdyby Head chtěl na nějaké akci skutečně zfinalizovat své hrozby, měl by si udělat pořadník a měl by vystaráno na několikadenní lanku :).

Po snídani jsme se vydali zpátky do pokoje, TomikuS vyrazil trénovat do M-Housu a já s myšlenkou na krásnou procházku prosluněnou Marseille zapadl do postele a usnul. Vzbudili mě až z recepce s tím, že by rádi uklidili náš pokoj. Ještě jsem chvíli dospal a pak jsem vyrazil do M-Housu také. U dveří z pokoje jsem ještě narazil na černošku, která uklízela a vybalila na mě něco franouzsky. Když jsem jí dal najevo, že nerozumím, zkusila to ještě dvakrát zopakovat, pomaleji! Asi mi to mělo pomoci v tom víc rozumět mě neznámému jazyku.

Do M-Housu jsem dorazil ve chvíli, kdy začalo první semifinále Stephano vs Dimaga. Pozdravil jsem se se všemi přítomnými dvěma lidmi, které jsem potkal, zabral svůj koutek a pustil se do práce…

 

Zápis čtvrtý:

Play-off začalo. V prostorách vyhrazeným hráčům turnaje proti sobě zasedají korejský šampion MC a neznámý hráč ze střední Evropy TomikuS. První hra nepřináší žádné překvapení – nervózní TomikuS nezvládá nápor MCho a prohrává. Po první mapě však dochází k velké přeměně. Nervozita mizí a TomikuS upadá do těžké pohody. Na jeho hře je to výrazně znát, když v krásném duelu začíná získávat vedení a srovnává stav s MC na 1-1. V tu chvíli určitě zaplesalo srdce každého českého fanouška, který stream sledoval, když TomikuS ukázal, že má na to, hrát s takovýmto hráčem. Přišla třetí hra a v ní napětí, zda-li favorit turnaje zvítězí, či ne. Třetí hra přinesla šanci, TomikuS se snažil, leč nedokázal úspěch z minulé mapy zopakovat a prohrál úvodní duelu.

V Losers Bracketu už čekal na TomikuSe Dimaga. ZvZ matchup nepatří mezi TomikuSovy přednosti. I když v první hře šance měl, prohrál a šlo se na druhou mapu. Tam vsadil Tomikus na all-in, který mu ale nevyšel a po příletu Dimagových Mutalisků popřál svému soupeři gl do dalších zápasů.
Tím skončilo učinkování TomikuSe v turnaji NMHC.
e1355598971347675
My se můžeme nyní opět podívat na náš pobyt ve Francii z toho více lidského pohledu.
Díky mému trochu pozdějšímu příchodu už byly všechna místa v press aréně obsazená, byl jsem tedy usazen do samostatného koutku. Škoda jen, že společnost mi tu dělal jiný reportér. Kdyby mi sem dali jednu ze svou holek, co se tu pohybují, bylo by to určitě veselejší. V tomto rozhodně „dark room“ z LanCraftu vede.S TomikuSem jsme se vydali na pozdní oběd do M-Kuchyně. Všimla si nás Cloe z M-Housu a hned se nám nabídla s pomocí. Snaživě s námi prohledala ledničku, bohužel až na spoustu balení šunky a jsme nic k jídlu nenašli. To, že vedle byl stůl naložený věcma z ledničky pomíjím.
O velké rozptýlení se postaral M-řidič, který na kozoli zapnul taneční hru a s Harstemem hned všem předvedli, jak se to (ne)má hrát. Nastala chvilka pauzy a pak se rozlehl potlesk. Zvedám se od jídelního stolu a jdu se podívat – prodírám se zástupy všech přítomných lidí, lokty odstrkuji kameramany a suverénně si stoupám před fotografy do přední řady a žasnu. Přede mnou křepčí MC a MarineKing. Oni se ti korejčíci taky dokážou odvázat! Nutno podotknout, že rozdílnější dvojici jsem ještě na konzolích neviděl tancovat. Nikdy bych to neřekl, ale MC fakt válel a MarineKinga totálně přejel. MarineKinga nezachránily ani odvážnější kreace, při kterých lezl MCmu mezi nohami a MC za bouřlivého potlesku vyhrává! Schválně, jaké budou ovace po finále turnaje :).
Král Gangam stylu Stephano už nijak diváky nezaujal a při jeho představení se postupně všichni rozešli.
Teď pomalu končí osmá hodina večerní, Stephano právě porazil Harstema v turnaji a ke hře se chystá MarineKing s Goswserem. Já si vážně pohrávám s myšlenkou na návštěvu Gyros prodejny dopřát si další kulinářský orgasmus. V cestě mi stojí jen moje boty, dálka a jídlo zdarma, které je tu k dispozici.

 

 

Zápis třetí:

Ráno nás přivítalo nádherně – na obloze sluníčko, na nebi ani mráček, TomikuS spal, tedy mlčel. Vše jakoby předzvěst krásného dne. Po ranní očistě jsem vyrazil do 1. patra na snídani. Potkal jsem se tam s Harstemem, který rozhodně nevypadal na toho zlého Harstema, který vyřadil TomikuSe na ESWC 2-0 v 1. kole play-off. Prohodili jsme pár slov o zpívajících ptácích a rozkvetlých stromech, pak už jsem jen nabral pořádnou kopu placené snídané a zasedl na jednu z nejlepších částí každé dovolené. Kolem mně se postupně střídali snídající lidé neumějící si jídlo patřičně vychutnat. Kromě místních (evropských) hráčů a ostatních hostů jsem zažil i malé překvapení. Ruch v restauraci ustal, když dorazila skupinka korejců, mezi kterými jsem identifikoval MCho a MarineKinga. Zasedli k vedlejšímu stolu a jali se probírat všemožná témata. Mezi nimi se mi nejvíce líbila ty, ve kterých jsem v té jejich hatmatilce zaslechl Enterprise. Jojo, už i v Korei vědí o JCK…
Korejci odešli, další lidé se vystřídali, já dopil svůj poslední džus a vydal se zpět na pokoj. Ve dveřích jsem potkal TomikuSe, který zrovna vyrážel na snídani. S nadšením jsem ho informoval o tom, že zrovna propásnul MCho s MarineKingem (koho by zajímal Harstem nebo Stephano…). Moci takhle někomu zpříjemnit ráno, to je krásný pocit :))).
e1355581483717399
Po pár hodinách strávených pokusy o nahrání fotek a modlení se k rychlejšímu internetu jsem se po poledni sebral a vyrazil do M-Housu za TomikuSem, který se už pár hodin připravoval na své učinkování v turnaji.
Když jsem po krásné cestě prosluněným městem dorazil do M-Housu, moje nálada se ještě zlepšila. Všude lidi s fotoaparáty, světové herní celebrity… Vše se schylovalo k blížícímu se zahájení turnaje. A zábava pomalu začala…

 

Zápis druhý:

Po instrukcích od našeho řidiče jsme s ujištěním, že moře je 1 km daleko a abychom se dostali do centra, stačí jít doleva, doprava a pak dolů, jsme vyrazili. Po prvních pár křižovatkách mě napadlo, že návrat zpátky ještě bude sranda. Jaká ale, to jsme ani jeden netušil. Procházka městem plných zamračených frantíků byla opravdu krásná. Poprchávalo, vál velmi silný vítr, teplotu bych odhadoval kolem 5-10 stupňů nad nulou a já si to v zimní bundě, s botami do sněhu a 15ti kilovým baťohem, ve kterým jsem si nesl své AWčko, iPada a kameru rázoval ulicemi spolu s TomikuseM.

Po nějaké době jsme prošli několika kruhových objezdů, které zdobily palmové ostrůvky a před námi se otevřel nádherný výhled na horské masivy. Ještě, že TomikuSe nenapadlo se jít podívat i tam. Vydali jsme se tedy najít vhodné místo pro fotku a došli jsme k nádhernému parku, který by byl v letním počasí rozhodně perfektní – uprostřed rušných ulic obklopený a uzavřený domy byl kus nádherné zeleně, s potůčkem, jezerem a slepicemi. V nejvyšším bodě parku, na pomníku 26. centuriona, jsme v prudkém větru za neustálého kokrhání natočili první videovstup  Pak jsme si ještě na přání TomikuSe prošli všechhy mosty, lávky a ostrůvky a s patřičným respektem vůči naježeným kohoutům jsme se vydali z parku ven.

e1355579463578144

Náš další cíl byl jasný – najít metro. Zjistili jsme totiž, že jsme se po hodině cesty dostali úplně na opačnou stranu, než bylo moře, Zlatá technika v podobě iPadu nám ukázala cestu a my s posledním pohledem na horské štíty vyrazili dál. Další zastávkou byla africká džungle, ve které jsme strávili pěknou chvíli pobíháním po vyznačených i nevyznačených cestách, sledováním polétávajících opic na liánech a hraním na schovku. K dokonalosti chyběl už jen Tarzan, S překvapením, co všechno v Marseille není, jsme z džungle přešli do veřejných otevřených městských lázní, které byly skryty v krásném palmovém háji. Tamější omladina, hrající si asi na indiány a Old Shatterhenda nás donutila k urychlenému návratu k původní myšlence – najít metro. 

Naší další zastávkou, po několika poradách s iPadem a google maps byl Carre Four, kde jsme doplnili tekutiny a ulevili mému batohu pár kováky. TomikuS se mě zeptal na to, jestli tu lahev s vodou dáme do mého batohu. Měl štěstí, že už nedoslýchám, jinak bych ho musel praštit. O pár ulic dále jsme konečně našli vchod do metra. O pár metrů dále nás v podzemí přivítal rébus v podání automatu na lístky. Ten jsme ale promptně vyřešili za přispění odchytnuvšího frantíka, který nám v neuvěřitelně složitém systému dvěma stisky jednoho tlačítka koupil lístek. Asi nějaká klávesová zkratka. 

V metru jsem zjistil, že moje hmatová paměť z pražského metra tu jaksi nefunguje. Po té, co metro prudce zabrzdilo, jsem rychle hmátl po držadle, které tam normálně bývá, ale moje ruka našla jen bundu jedné slečny. V automatické reakci vystřelila druhá ruka v naprosto perfektně naučeném směru do prázdna a já letěl směrem na TomikuSe. Ten se již od začátku amatérsky držel zábradlí a tak se jen zeptal, co blbnu.

e1355579595230403

Z metra jsme vystoupili do rušné ulice, kde náš první pohled padl na stánek s cukrovou vatou a opodál stojící obchůdek s pohledy. Nadšený TomikuS vyrazil koupit pohled domů a po zjištění, že má celá 2 Eura, koupil rovnou čtyři. Vyrazili jsme dále a TomikuS po zhruba 100 metrech konečně došel k tomu, že jeden pohled ho vyšel na 10 korun. Po dalších pár set metrech zátokou plnou stojících plachetnic jsme došli ke krásnému obchůdku, kde byly pohledy o čtvrtinu levnější. V TomikuSovi, který nikdy neutrácí, by se v té chvíli krve nedořezal. S patřičně zlepšenou náladou jsem na chvíli zapomněl na těch snad sto kilo na zádech a s úsměvem na tváři vyrazil jsem s TomikuSem vyrazil deštěm dále.

Pomalu se začalo stmívat a rozbřesk byl daleko. Po náhledu na iPad jsme došli k závěru, že moře už musí být za tamtěmi velkými budovami. Teda já byl trochu skeptický, ale nechtěl jsem TomikuSovi kazit jeho panické mořové nadšení. Hnáni touhou konečně dorazit k moři a zjistit, jestli se na něm dá bruslit jsme se plahočili dále. U dalších dlouhých schodů TomikuS nešetřil poznámkami o mojí kondičce a sbírání sil. Na můj dotaz, jestli si nechce ten batoh chvíli nést, mi jen významně ukázal v ruce poloprázdnou lahev vody. V polovině schodů jsme zjistili, že se jedná o slepou uličku a těch pár desítek schodů rychle seběhli zpět. 

Po obejití rozsáhlých budov jsme dorazili konečně do rozestavěného přístavu pro větší lodě. Kompletně zamřížované pobřeží s nabušenou ostrahou u průchodů na lodě nám dalo patřičně najevo, že s větou „Like a Jump“ se tudy k moři asi nedostaneme. Náš zrak následně padl na obrovskou budovu, ve které probleskovala barevná světla. Po zjištění, že se jedná o katedrálu sv. Marie, jsme vyloučili možnost diskotéky a shodli se na božích zázracích. Udělali jsme chvilku zastávku, kdy jsme zhodnotili naší situaci – nemáme naprosto tušení kde jsme, k moři to máme ještě pár kilometrů, je tma, neměl jsem si brát boty do sněhu na procházku městě a v tom batohu mám snad kamení. TomikuS se snažil vtipně poznamenat, že jsem ho měl nechat doma. Na jeho rádoby vtipné poznámky jsem neměl náladu a tak jsem mu poradil, ať radši zjistí adresu, kam se máme vrátit.

Vydali jsme se oklikou zpátky k metru (TomikuS totiž zastává přesvědčení, že se nemá chodit 2x stejnou cestou). Po další půlhodině jsme našli první lavičky, kdy jsem si na chvíli sundal tu horu ze zad a na chvíli si v chladivém vánku zul boty. Můj malíček hořel bolestí a já nenašel odvahu sundat ponožku a zkontrolovat ho. Dál bych už nemusel sebrat odhodlání jít :). Naše další kroky směřovaly k vyvýšené katedrále, kde se nám otevřel nádherný pohled na rozsvícený přístav, masivní starou pobřežní pevnost a na druhé straně rozlehlé noční město. S myšlenkou na co nejrychlejší návrat jsme šli dále. Na rohu jedné ulic jsem si odskočil do lékárny a využil síly překladače a na iPadu lékárnici vysvětlil, že potřebuji náplasti. Metro už bylo od nás jen pár metrů a vzhledem k tomu, že jsme netušili, kde se M-House nachází a TomikuS nedostal info o adrese jsme na způsob ruské rulety vybrali stanici metra, kde vystoupíme.

e1355579695269261

O pár kilometrů dál jsme opět spatřili noční město a mě to skoro už přestalo bavit a napsal jsem naší spojce o adresu sám.Mezitím jsme na mapě společně stanovili místo, kde bychom v okruhu 2 kilometrů měli bydlet a vyrazili. Když jsme se po 15ti minutách procházením uliček ocitli zpět na stejném místě, odchytili jsme první hezkou francouzsku, která v zeleninovém stánku vybírala mandarinky a ukázali jí fotku křižovatky, kterou jsem odpoledne vyfotil s tím, že se tam potřebujeme dostat. Řekla, že takové jsou v „okolí“ 3 a že by to měla být pravděpodobně ta a ta. S díky jsme vyrazili udaným směrem a po 5ti minutách chůze jsme se obrátili zpět na správnou stranu. V tu chvíli mi došla zpráva s adresou a po zjištění, že se nacházíme úplně někde jinde a že zadaný směr je naprosto mylný (jak se máme v Marseille vyznat, když to nedokáží ani místní? Ale jako zase byla hezká, tak aspoň tak), jsme konečně zacílili M-House. Po cestě jsme se stavili v malém občerstvení, kde jsem utratil 5 Euro za Kebab a zjistil, že jím nejlepší kebab v mém životě. TomikuSovi jsem, věda o jeho přesvědčení o utrácení, dal alespoň ochutnat. Prej „není to špatné“. Pche!

Když jsme dorazili na křižovatku, kde nás čekal už jen půlkilometr do kopce, naše radost neznala mezí. V Millenium Housu TomikuS po konstatování, jak je utahanej a jak ho všechno bolí (ať si zkusí příště nést ještě nějakou zátěž) zdlábl domácí celé balení domácí buchty (připomeňte mi, že mu příště žádnou večeři nepřipravím, když mi ani nenabídne!). Pak jsme už jen koukali na Stephana, tedy na to, jak hraje, zahráli si nějaké bojovky na konzolích, kde TomikuS dostal nakládačku od nějakého místního borce, který se slovy „mohu si to také zkusit“ si s námi přišel zahrát a po 10. večer se Stephanem, Harstemem a jedním frantíkem vydali do hotelu. Stephano vedl, tak jsme si s veškerou bagáží udělali kolečko kolem celého bloku (asi neznají Marseille tak jako my dva po dnešní procházce) a dorazili do hotelu, kolem kterého jsme už dneska 2x prošli. 

Na recepci jsme si vyzvedli klíč, já v delíriu bolesti čekal, až TomikuS vše vyřídí (pokoj byl rezervovaný na něj) a jen sledoval, jak všemu přikyvuje. Když jsme došli do pokoje, bylo to jak dojít do cíle. Shodili jsme ze sebe všechny věci, TomikuS se hned přihlásil o první sprchu a na můj dotaz na heslo na wifi odpověděl, že neví, že přestal recepčního poslouchat po té, kdy mu řekl, kdy budou snídaně. … Dokulhal jsem si do recepce pro login na wifi a s úlevou jsem dopočítal počet prstů na nohách do 10ti. Když se uvolnila koupelna, s nadšením jsem si pustil horkou vodu do vany a chystal se na zasloužený relax. Jaké bylo mé překvapení, když jsem nenašel svůj ručník. TomikuSův byl mokrej položenej opodál a tak jsem se vrátil do pokoje a zjistil, že si TomikuS suší svou plavou hřívu ve druhém ručníku. Chvíli jsem si myslel, že se mi to zdá, a tak jsem se na ručník dotázal. TomikuS mi odpověděl, že je v hotelu poprvé a že nevěděl, že na hromádce ručníků jsou 2 velké a 2 malé. Nebýt tak klidné povahy, asi by se mi začala po tomhle dni vařit krev v žilách. Hodinová relaxová koupel mi doplnila ztracené síly a já pak už jen měl síly zapadnout do dlouho očekávané postele…

 

Zápis první:

Být celý víkend ve stejném domě shráči jako Stephano, MC, MarineKing, to se nepoštěstí každému. Moci s nimi nejen hrát v turnaji, ale trénovat, rozebírat taktiky a bavit se i o neherních věcech, je poměrně změna oproti sledování jejich her na streamu. A tak, když jsem zjisil, že TomikuS se dokázal kvalifikovat na finále M-House Cupu, bylo jasné, že cesta do Marseille, kde se turnaj odehrává, bude dalším z mých cílů.

Vše začalo už ve čtvrtek večer, když TomikuS dorazil ke mě do Prahy. Proběhla nezbytná kontrola všech potřebných věcí, tedy pár kusů oblečení, herních periférií, dresů, následně již vyhlášená večeře u Jumpa a kolem 1. hodiny ranní jsme šli spát. Pár hodin spánku uteklo jako voda a ráno nás přivítalo krásným, mrazivým počasím. Rychle jsme si sbalili poslední věci, zkontrolovali letenky a vyrazili směr Ruzyně. Tedy po nutném odházení zapadané Enterprise a zahřátí sedaček na provozní teplotu. Čekala nás cesta do Mnichova, následný přestup na další letadlo a konečně dolet do Marseille. V Mnichově jsme si připadali jako celebrity, tedy Tomikus si připadal, já už jsem na tento post zvyklý. Když jsme poklidně kráčeli směrem k dalšímu letadlu, po celém letišti se rozlehlo upozornění, že si mistr Vobeky a mistr Tomasek mají pospíšit k odletu. Po lehkém náhledu na hodinky jsme zjistili, že letadlo odlétá za 10 minut a tak jsme rychle v poklidu dokráčeli k posledním dveřím, kde nás letušky s nadšením přivítaly. Mě tedy letuška, TomikuS šel k letušákovi :). Chvíli po startu, kdy si TomikuS opět stěžoval na to, že nedává vzlet letadla, jsme, stejně jako naprostá většina letadla, hladově záviděli, když v první třídě rozdávali jídla o třech chodech. Nechápu proč, ale zatáhli u nich záclonky. Asi jim tam svítilo sluníčko…

Letadlem se po chvíli roznesl bouřlivý potlesk a jásot, když se palubní personál vydal s jídelními vozy i do zadní části letadla. Ošklivá letuška byla hned všem sympatičtější. S myšlenkou „hlad je nejlepší kuchař“ jsem se pustil do jakési studené nakládané zeleniny, nad kterou se mi u běžně v restauraci v jídelního lístku zamlžuje zrak. I kusy trpasličího chleba jsem uvítal a snědl vše do posledního zbytku. Zbytek cesty mi už dělal Spider-man a Kapitán Amerika na mém iPadu. Chvíli po dočtení jsem si uvědomil, že celé letadlo už nehlučí běžným hovorem a tam jsem radši ztlumil Magic Piano na mém iPadu, kde jsem svým brilantním prstokladem rozezvučel tóny světových hitů.

e1355579946277364

Po přistání v Marseille jsme s nadšením přivítali teplotu, která nás donutila rozepnout zimní bundy. Počkali jsme na naše zavazadla a za dohadování jaké cedule bude mít náš šofér nad hlavou jsme se vydali ven z letiště. Usměvavý pán v kloboučku s velkou cedulí Millenium a mikinou stejné značky nás s nadšením a typickým francouzským přízvukem přivítal. Naložili jsme věci do malého prdítka a vydali se na 20ti minutovou cestu do našeho cíle – Millenium Housu. O hodinu později, když jsme stáli v koloně v ucpaném městě a vychutnávali si popojíždění po pár metrech, mě napadlo, že už vím, proč zbytek účastníků přijede až pozdě v noci… Nicméně po projetí starou částí Marseille, kdy jsme se dozvěděli o všech možných památkách, jsme dorazili do zapadlé uličky, kde za bytelnými vraty zaparkoval náš řidič své auto a my jsme stanuli před slavným Millenium Housem.

S napětím, co máme očekávat, jsme vešli dovnitř. Musím říci, že dobrý. Náš řidič nás provedl celým domem – v přízemí se nacházela velká místnost vyhrazená pro press, kuchyňka a toalety. Po točitých schodech, které se otřásaly při každém kroku jsme se dostali do 1. patra, kde se nacházela rozlehlá místnost, ve které své místo měli streameři, štáb Millenium TV s grafiky a dalším technickým IT stuffem a také samozřejmě hráči, kdy každý z nich měl vyhrazený velký stůl jen pro sebe. Kousek dál byla kuchyně spojená s velkým jídelním stolem a v oddělené polomístnosti pak prostor, který se chystal pro nadcházející turnaj. Všude po stěnách vysely zasklené všechny verze dresů týmu Millenium, vystavené herní periférie, resp, krabice od nich, ale také trofeje ze soutěží, které hráči za svou kariéru v týmu získali. Uprostřed všeho pak byla obrovská TV, u které byly PS3 s XBoxem a u které zrovna probíhal souboj o to, kdo půjde pro jídlo :). Do druhého patra, které bylo vyhrazeno pro spaní, jsme už nešli. Po dni hladovění jsme přivítali vyhlášené francouzské bagety a slova „vemte si z ledničky co chcete“ a konečně jsme se najedli. Po pár desítkách minut bloumání a sledování příprav na turnaj jsme se sebrali a vyrazili prozkoumat krásy města Marseille a splnit Tomikusovi sen – dotknout se moře.

150 150 admin

Leave a Reply