Pravidelná pravidla XIX

Hellriderova schopnost může zranit i Planeswalkery

e1355771896187046 

Hellrider je jedna z karet, která se v poslední době dostala na výsluní turnajových klání. Stejně tak se trošku zvýšil i počet Planeswalkerů, kteří se hrají v balíčcích na Standardu. Proto tedy není těžké najít situaci, kdy se spolu tyto karty sejdou na stole a budou spolu interagovat. Hellriderova schopnost je poměrně jednoduchá – kdykoliv útočíte s bytostí, Hellrider udělí jedno zranění bránícímu hráči. Co však dělat v případě, kdy se potřebujete zbavit soupeřova Planeswalkera a kvůli obráncům na soupeřově straně se vám jej nemusí podařit zničit útokem? Díky Hellriderovi se Vám to může podařit, aniž byste na Planeswalkera útočili přímo. Hellriderova schopnost způsobuje udělení nebojového zranění. Toto nebojové zranění je tedy ze zdroje pod vaší kontrolou a plánuje udělit zranění do vašeho soupeře. Díky tomu splňuje kritérium pro přesměrování nebojového zranění do Planeswalkera pod kontrolou tohoto soupeře. Hellriderova schopnost se spustí za každou útočící bytost a jakýkoliv počet těchto spuštění můžete přesměrovat do Planeswalkera pod kontrolou soupeře, na nějž útočíte. Můžete toto zranění také rozdělit mezi více Planeswalkerů.

Detention Sphere může exilovat soupeřovu bytost s Hexproofem, pokud stejnou bytost kontrolujete vy

 e1355771778203738

Jak možná víte, Detention Sphere vybírá pouze jeden cíl. Díky tomu můžete vypovědět i permanenty, které byste normálně cílit nemohli – stačí cílit jiný permanent se stejným jménem. Dejme tomu, že vás soupeř kontroluje Hellridera, který nějakým způsobem dostal Hexproof (například kartou Mizzium Skin) a dalšího Hellridera, který tuto schopnost nemá. V tomto případě stačí cílit Hellridera bez Hexproofu, čímž se zbavíte i druhého, který Hexproof má. Důležité je však upozornit, že tyto permanenty nemusí být kontrolovány jední hráčem. Pokud tedy má soupeř několik Invisible Stalkerů, kterými vás sjíždí a kterých se nemůžete zbavit a náhodou máte také jednoho pod svou kontrolou, můžete Detention Sphérou zacílit svého vlastního Stalkera a tím se zbavit i těch soupeřových.

Pokud Bloodbraid Elfem vykaskádujete Boom/Bust, můžete zahrát také Bust

 e1355771726537184 e1355771764659417

Schopnost Cascade a Split karty (tedy ty, které mají dvě poloviny, z nichž každá dělá něco jiného a vždy musíte vybrat pouze jednu, kterou zahrajete) tvoří zajímavou kombinaci, která se využívá nejen na Modernu, ale také na formátu Commander. Je to poměrně vtipná interakce, protože jakmile Cascádou narazíte na Split kartu, nastanou dvě možnosti – jedna pro každou polovinu. A v případě, že jedna z polovin má nižší vyvolávací cenu než karta s Cascade, můžete zahrát kteroukoliv z obou polovin. V případě, že zahrajete Bloodbraid Elfa a budete kaskádovat do Boom/Bust, vyberete si, kterou polovinu zahrajete. 

e1355771919546641

150 150 admin

Leave a Reply