Po prvních základních skupinách, které ještě probíhaly online, se celá událost přesunula do Německa, kde se od 14. května soupeřilo o tučné prizemoney, jenž mimochodem dosáhlo výše 100 000 amerických dolarů. Uplynuly čtyři dny a my jsme znali osmičku nejlepších hráčů v evropské části WCS. V play-off nešlo jen o vysoké peněžní částky, ale také o pět postupových slotů do celosvětového finále – to se odehraje začátkem června v Jižní Koreji.
Mezi osmičkou nejlepších se objevili čtyři Terrani: Mvp,
ForGG,
LucifroN,
Happy; tři Zergové:
Stephano,
DIMAGA,
TLO; a jeden Protoss:
BabyKnight. Dle prvotních předpokladů se očekávalo, že by celý event mohl ovládnout někdo z evropských hráčů. Přeci jen se korejské hvězdy ve skupinových fázích docela trápily a tak trochu to vypadalo, že jsou z formy. Nicméně to jakoby o víkendu neplatilo. Hlavně o čtyřnásobném šampiónovi Mvp, kterému dokázal sebrat jednu mapu ve finále až Stephano. Jeho bezchybná a impozantní hra, především s mechem, uchvátila dozajista všechny fanoušky. Zkrátka, bylo se nač dívat. To také platí o dalších utkání, jenž byla na vysoké úrovni. Určitě neváhejte a pokud nejste mezi těmi sto tisíci diváky, kteří sledovali stream, tak se mrkněte na záznamy – k nalezení jsou níže.
Po sobotním masakru byl asi nejvíce zklamaný TLO, jehož devastující prohra s pozdějším vítězem WCS Europe jej slušně řečeno rozhodila. Německý Zerg se ale nakonec dokázal vzchopit a do nedělní bitvy šel s jasným odhodláním, a to zvítězit v dodatečném bracketu, který měl určit pátého postupujícího na globální finále. V něm nakonec porazil dva Terrany (Happy a LucifroN) a mohl se radovat alespoň z tohoto pěkného úspěchu a umístění.
Konečné pořadí:
Veškeré záznamy naleznete ZDE.
Na scéně se nyní docela horlivě diskutuje o tom, že evropský šampionát ovládl Asiat, jelikož se to některým zdá nespravedlivé a nelogické. Co si o tom myslíte vy?
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.