Dva turnaje
Jak jsem již zmínil, v Kolíně se odehrají hned dva na sobě nezávislé League of Legends turnaje. Ten první se nazývá „Pro Tournament“ a zúčastní se ho šest týmů. Dva týmy vybrali fanoušci z americké LCS, dva týmy z Evropské LCS, zbývající místa pak doplnili vítězové Turecké a Ruské internetové kvalifikace. Z Ameriky tak do Kolína dorazí týmy Cloud 9 a Counter Logic Gaming, Evropskou LCS budou zastupovat Fnatic a Gambit Gaming, barvy Turecka bude hájit Team Turquality BLUE a Ruskou kvalifikaci vyhrál tým The RED. Vítěz tohoto turnaje si odnese 18 500 amerických dolarů, což je určitě pěkná suma.
Druhý turnaj se jmenuje „Amateur Tournament“, ale přesto že má v názvu slovo amateur, pokud se podívá na jména týmu, které se ho zúčastní, je nám hned jasné, že se nepůjde jen o vyplnění času. Zde se nám totiž představí týmy Ninjas in Pyjamas, SK Gaming, Copenhagen Wolves a TCM-Gaming. Vítěz tohoto turnaje si odnese 17 000 amerických dolarů, takže motivace bude dostatek.
Týmy
Pojďme si stručně představit jednotlivé týmy, které se obou turnajů zúčastní.
Pro Tournament
Cloud 9
Cloud 9 asi není potřeba dlouze představovat. Tento tým vletěl v červnu tohoto roku do Americké League Championship Series neskutečným způsobem, když skončil letní část LCS s celkovým skóre 30:3. Na Season 3 World Championship ale tým neměl moc úspěch. Díky svému umístění v Americké LCS nemusel tým hrát skupinovou část a hrál rovnou čtvrtfinále. Tam prohrál 1:2 s Evropským šampionem Fnatic. Vzhledem k tomu, že Cloud 9 je stále ještě nový tým, bude to v Kolíně jejich teprve druhá možnost zahrát si proti týmům z jiných regionů, takže budou chtít určitě předvést, že Amerika není slabý region, jak plno lidí stále tvrdí.
An „Balls“ Le – Top
Will „Meteos“ Hartman – Jungle
Hai „Hai“ Lam – Mid
Zachary „Sneaky“ Scuderi – AD Carry
Daerek „LemonNation“ Hart – Support
Counter Logic Gaming
Counter Logic Gaming patří k nejzažitějším týmům v Americe. V poslední době ale tým nepředváděl moc přesvědčivé výkony, když skončil v letní části NA LCS na šestém místě. Po odchodu George „HotShotGG“ Georgallidise z týmů nemůže CLG najít stálou soupisku, která by podávala očekávané výkony. Uvidíme, jak se bude týmu dařit v Kolíně.
Zach „Nientonsoh“ Malhas – Top
Brian „TrickZ“ Ahn – Jungle
Austin „LiNk“ Shin – Mid
Yiliang „Doublelift“ Peng – AD Carry
Zaqueri „Aphromoo“ Black – Support
Fnatic
Fnatic dlouhodobě patří mezi absolutní evropskou špičku. Důkazem budiž i to, že na Season 3 World Championship došel tento tým nejdál ze všech Evropských týmů a sice až do semifinále. IEM Cologne bude navíc první akcí, kde se na pozici AD Carry představí švédský supertalent Rekkles, který do teď nemohl hrát kvůli věkové hranici. V momentálním složení vypadá Fnatic opravdu hrozivě a věřím, že bude na co koukat.
Paul „sOAZ“ Boyer – Top
Lauri „Cyanide“ Happonen – Jungle
Enrique „xPeke“ Cedeño – Mid
Martin „Rekkles“ Larsson – AD Carry
Bora „YellOwStaR“ Kim – Support
Gambit Gaming
Ruský tým Gambit Gaming patří stejně jako Fnatic dlouhodobě k Evropské špičce. V poslední době se ale tento tým trochu trápil, protože po odchodu Edwarda do Ameriky nemohl najít adekvátního supporta. Nyní je Edward zpět na soupisce, takže tým bude na turnaji hrát ve své nejsilnější možné sestavě.
Evgeny „Darien“ Mazaev – Top
Danil „Diamondprox“ Reshetnikov – Jungle
Aleksei „Alex Ich“ Ichetovkin – Mid
Evgeny „Genja“ Andryushin – AD Carry
Edward „Edward“ Abgaryan – Support
Team Turquality BLUE
Team Turquality BLUE patří v Turecku k nejvíce stabilním týmům. V Tureckém mistrovství, které organizoval RIOT v červenci tohoto roku, skončil tým na druhém místě, když podlehl pouze týmu Dark Passage. Určitě se tedy jedná o tým, který může překvapit.
Berke „Thaldrin“ Demir – Top
Muhammed „Theokoles“ Işık – Jungle
Ahmet „am3t“ Mungan – Mid
Arda „KillerEs“ Subaşı – AD Carry
Coşkun „Tyresse“ Eren – Support
The RED
Tým The RED je asi největším otazníkem turnaje. Jedná se o tým, který vznikl teprve nedávno a IEM Cologne bude první pořádnou možností vidět tento tým v akci. Na soupisce týmu nefigurují žádná známá jména, tým bude ale určitě chtít ukázat svojí sílu.
Ivan „FiRees“ Selentiev – Top
Dmitrii „DimaJke“ Gusha – Jungle
Anton „Fomko“ Fomkin – Mid
Valentin „NikSar“ Zimakov – AD Carry
Dmitrii „Dimonko“ Korovushkin – Support
Amateur Tournament
Ninjas in Pyjamas
Nedávno jsme vás informovali o změnách v sestavě tohoto týmu. Midař Bjergsen totiž odešel do týmu SoloMid a NiP představili hned tři nové hráče. Z týmu, který hrál za NiP v letní části LCS už zbyl pouze nejúspěšnější český progamer Freeze. Určitě bude zajímavé sledovat, jak je nová sestava týmu sehraná a zda si NiP pro příští sezónu vybrali správné hráče.
Morten „Zorozero“ Rosenquist – Top
John „hyrqBot“ Velly – Jungle
Erlend „Nukeduck“ Holm – Mid
Aleš „Freeze“ Kněžínek – AD Carry
Alfonso Aguirre „Mithy“ Rodriguez – Support
SK Gaming
SK Gaming také určitě nemusím dlouze představovat. Tento tým bohužel v poslední době neprožívá zrovna své zlaté časy. V letní části LCS skončil na sedmém místě, což donutilo tým k obměně sestavy. Asi největším překvapením byl odchod Carlose „Ocelote“ Rodrígueze z pozice midaře. Tým ale má i nového topaře a junglera, takže stejně jako u NiP, i tady bude zajímavé sledovat, jak se daří nové sestavě týmu.
Simon „fredy122“ Payne – Top
Dennis „Svenskeren“ Johnsen – Jungle
Jesse „Jesiz“ Le – Mid
Adrian „Candy Panda“ Wübbelmann – AD Carry
Patrick „Nyph“ Funke – Support
Copenhagen Wolves
Copenhagen Wolves bezpochyby patří mezi nejznámější Evropské týmy mimo LCS. Pod tuto Dánskou organizací se kdysi do LCS kvalifikoval tým kolem Bjergsena, z kterého časem vznikli dnešní NiP. Momentálně má tým opět stabilní sestavu, se kterou by se rád kvalifikoval do LCS, takže určitě nedá nikomu nic zadarmo.
Joey „YoungBuck“ Steltenpool – Top
Maurice „Amazing“ Stückenschneider – Jungle
Viktor „cowTard“ Stymne – Mid
Konstantinos „Forg1ven“ Tzortziou – AD Carry
Petar „Unlimited“ Georgiev – Support
TCM-Gaming
O týmu TCM-Gaming už jsme také mohli slyšet mnohokrát. Mimo jiné se tento tým pokoušel letos v létě kvalifikovat do LCS, ale tehdy prohrál proti celku Sinners Never Sleep. I tento tým má ve své sestavě kvalitní hráče a podává stabilní výkony na turnajích, třeba bude mít tentokrát štěstí.
Jesper „Jwaow“ Strandgren – Top
Ramón Meseguer „Naruterador“ Fructuoso – Jungle
Scott „Belgianbeast“ Dudha – Mid
Mario Martínez „Motroco“ García – AD Carry
Laurent „BarneyD“ Baiverlin – Support
Moderátoři
O uvádění a moderování celé akce se postarají známá jména. Moderátorskou dvojicí se totiž stali Paul „ReDeYe“ Chaloner a Eefje „sjokz“ Depoortere a o komentování her se bude starat hned čtveřice komentátorů, Joe Miller, Jason Kaplan, Leigh „Deman“ Smith a Mitch „Krepo“ Voorspoels.
Pavouk a časový rozpis
Pro Tournament
Amateur Tournament
Z pavouka můžeme vidět, že v Pro Tournamentu jsou Cloud 9 a Fnatic nasazeni rovnou do semifinále, ve čtvrtfinálových zápasech se pak dočkáme Ruského derby s týmem The RED proti Gambit Gaming a američtí CLG si zahrají proti Team Turquality BLUE. V Amateur Tournamentu se v prvním semifinále střetnou NiP s TCM-Gaming a v druhém SK Gaming proti Copenhagen Wolves.
Semifinále Amateur Tournamentu stejně jako čtvrtfinále Pro Tournamentu se hrají v sobotu, na semifinále Pro Tournamentu a finále dojde pak v neděli. Za zmínku ještě stojí, že všechny hry se budou hrát systémem best-of-three, tedy na dva vítězné. Stream v sobotu i v neděli začíná v 11:00 našeho času a končí ve 23:00 našeho času. Pokud vás zajímá konkrétní zápas, přikládám ještě harmonogram turnaje, pamatujte ale, že vždy dochází ke zpožděním, a proto jsou časy jednotlivých zápasů spíše orientační.
Sobota
Amateur semifinále – NiP vs TCM – 11:00
Amateur semifinále – SK vs CW – 14:00
Pro čtvrtfinále – Gambit vs RED – 17:00
Pro čtvrtfinále – CLG vs TT BLUE – 20:00
Neděle
Pro semifinále – C9 vs ??? – 11:00
Pro semifinále – Fnatic vs ??? – 14:00
Amateur Finále – ??? vs ??? – 17:00
Pro Finále – ??? vs ??? – 20:00
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.