GarO a jeho Top 3 kompozice v patchi 10.4B

Jiří „GarO“ Turyna si pro všechny hráče TFT připravil další guide, kterou jsme rozdělili do dvou částí. „Zdravím všechny čtenáře! V tomto článku si společně rozebereme několik kompozicí, které by vám měli pomoci při šplhání ranked žebříčku na patchi 10.4” zdraví vicemistr České republiky za rok 2019. GarO rozdělil kompozice do dvou kategorií – na top tier, kde „jsou lineupy, které budete běžně na ladderu potkávat” a Evolve tier (který vyšel v pondělí 2. března), který se „skládá z lineupů, které tolik populární nejsou, ale vzhledem k tomu, že se meta mění ze dne na den, je určitě dobré si o nich udržet přehled” začal představení GarO

Top tier

V posledních týdnech se vlivem agresivních kompozic, jako Shadows, 6 Berserkers nebo 6 Inferno, meta výrazně zrychlila a lineupy jako Poison Rangeři nebo Ocean Mágové umíraly dříve, než se stačili stabilizovat. „V patchi 10.4B naopak očekávám, že se tento aggresivní trend ustálí a pomalejším deckům bude dařit výrazně lépe. U obou těchto zmiňovaných kompozic je v early game určitě dobré držet wardeny jako Nasus, Braum, Ornn a najít item holdery pro důležité itemy. To by vám mělo zaručit stabilní ekonomiku a v klidu se dostat na lvl 7 kde rolloujete pro důležité jednotky” vysvětluje člen CZC.eSuby.

 

Poison Rangers

 

Item Holder: Vayne, Kogmaw, Kindred, Azir, Assassini

„Poison Rangers jsou klasika, která se pohybuje na špičce již několik patchů. Pokud nedostanou větší nerf, budeme s nimi muset počítat i nadále. Jejich hlavní výhodou je flexibilita itemů. Na Ashe sice chcete primárně stackovat Shiv, ale Twitch dokáže pracovat snad s každým z AD předmětů. V ideálním případě by Twitch měl mít aspoň 1x Infinitku a nějaký attack speed item. Defenzivní předměty patří čistě do přední linie. Jedinou výjimkou je QSS, které patří na Twitche” ví GarO.

 

Ocean Mage Warden

 

Item Holder: Zyra, Renekton, Neeko

„Tento lineup se opět začíná těšit popularitě hlavně proto, že Brand s Morellem ničí potenciální Rangery, závislé na Twitchovi. Wardeni v tomto lineupu v podstatě pouze dovolují 4 Ocean a slouží jako meatshield, který Brandovi kupuje čas” začal GarO představení této kompozice. 

„Důležitý je v tomto matchupu positioning. Stačí jeden Malphite, kterému se zrovna váš Brand nebude úplně líbit a vy se najednou ocitnete bez potřebného damage (v takové případě je potřeba zvážit postavení QSS). Určitě je potřeba vyscoutovat enemy lineupy a případně přidat Mystic buff (Nami + random Mystic) odebráním Threshe s Amumáčem. Naopak pokud by proti vám někdo stackoval 4 Mystic tak je potřeba přidat další plebnou sílu v podobě dalších dvou mágů”.

 

Yasuo Desert

 

„Tato kompozice vznikla po buffu Yasua v patchi 10.3. a rozhodně patří mezi Top tier lineupy. Aby byl Yasuo schopný tahat, a hned nezemřel, tak potřebuje velmi specifické itemy (Hand of justice, Bloodthirster a Guardin Angel), ale potom se díky své ultině mění v pomalu nezabitelnou jednotku, která ničí soupeřovu backline, která se mezitím místo na Yasua soustředí na vaše Wardeny podpořené Mystic buffem” Celá kompozice ale není jen o Yasuovi. 

„Druhé carry je Azir, který je závislý na attack speedu z Ragebladu v kombinaci s critem z Infinity Edge + Jeweled Gauntled. Deffenzivní itemy patří kromě QSS na frontlinku. Kompozice získává power spike na sedmém levelu. Osmá jednotka může být klidně Mountain nebo Blademaster. Další velký power spike je až na 9. levelu s tím, že odeberete tuto osmou jednotku a přidáte 4 Warden nebo 4 Mystic” zakončil GarO Top tier třetím lineupem.

Druhá část tierlistu vyšla již 2. března, kdy GarO probral další dvě kompozice, které třeba tolik silné nejsou, ale v určitých situacích mohou být ještě účinnější, než výše zmíněná trojice kompozic. Pokud vám tedy jako první začne Yasuo kombo stavět někdo jiný, nemusíte se bát, z rukávu můžete vytáhnout daleko více možností!

150 150 admin

Leave a Reply