Po delší době jsme se opět rozhodli, že pro vás připravíme několik deckguidů ve spolupráci s našimi Hearhtstone hráči. Jako první představí svůj deck kapitán Pavel „Scruffy“ Janík.
Dnes jsem se rozhodl se s vámi podělit o jeden netradiční balíček, který mě dovedl k výhře Fireside Gatheringu ve Starém Městě a tento měsíc i do legendy na evropském ladderu. Kdo mě trošku víc sleduje, určitě ví, že se jedná o OTK Shirvallah Paladina. Balík, o kterém se říkalo, že bude po rotaci nehratelný, ale v posledních dnech se stal velice oblíbeným a dokazuje, že umí vyhrávat i bez Death knighta a jeho alternativní win kondice, která jej před rotací dělala jedním ze silnějších balíků.
Decklist před rotací
Až tolik se toho po rotaci nezměnilo, jelikož základní kámen a hlavní win kondice balíku nám na formátu zůstala. Chvíli to vypadalo, že nerf Equality bude problém, ale aktuálně kromě rogunky není balíček, na který by nestačila i její 4-manová varianta. Dokonce se často úplně nahrazuje dvěma kopiemi Shrink Raye. Kvůli absenci Death Knighta, který vám dával možnost ignorovat soupeřovy životy a soustředit se na skládání 4 Horsemanů, je nyní povinnost hrát druhou kopii Holy Wrathu a druhého Baleful Bankera proti balíčkům, kterým nedělá problém dostat se na více než 30 životů nebo se na nich udržet i po prvním Holy Wrathu. Proti těm ostatním můžete využít Bankéře i Holy Wrath kdykoliv v průběhu hry např. ke stabilizaci boardu.
Decklist po rotaci. (Aktuální)
Zbytek balíku se soustředí na dvě věci. Udržet vás na živu tak dlouho, než zvládnete nalízat celý balíček a zajistit, že bude zamíchaná Shirvallah na vršku a Holy Wrath upeče soupeře za celých 25 dmg.
Z toho je jasná i strategie, jak deck hrát a mulliganovat. Nebudu rozepisovat jednotlivé matchupy, ale obecně platí, že necháváte vše, co vám líže další karty. Druhou důležitou věcí je si uvědomit, že spousta balíčků má nějakou formu healingu, a jen pár matchupů dokážete vyhrát bez holy wrathu za 25. To znamená že Shirvallu nehrajete nikdy jindy, než když jste schopni si ji vrátit či alespoň jednou zamíchat, a také se snažíte čekat alespoň s jedním Bankerem až na úplný konec balíku. Samozřejmě ne každá hra a každá situace vám tohle dovolí, ale karty jako Time out, nebo Flash of Light společně s Kangorem se starají o to, abyste se k téhle situaci dokázali přiblížit co nejvíce.
Balíček doporučuji vyzkoušet všem milovníkům combo strategií, ale také všem, co chtějí mít každou hru zajímavou, jelikož ve většině her bojujete o přežití a následně soupeře převálcujete armádou Tigrů a hromadou damage o kterých nejspíš vůbec nemá tušení!
Leave a Reply