Skupinová fáze Worlds je za námi, čeká nás Play-Off!

Skupina A

Místo Tým W L
1. Jižní Korea Samsung White 6 0
2. Čína Edward Gaming 4 3
3. Thaiwan ahq e-Sports Club 3 4
4. Turecko Dark Passage 0 6

Skupinu A jednoznačně ovládli neporažení Samsung White, od kterých se, upřímně řečeno, ani nic jiného neočekávalo. Určité procento fanoušků však věřilo, že by neporazitelnost Korejců mohla ve skupině ohrozit Čína – Edward Gaming si v LPL počínali opravdu bezkonkurenčně a všichni netrpělive vyhlíželi první zápas Worlds, jenž byl právě duelem SSW a EDG. Nakonec se ukázalo, že čínský celek nemohl Samsungu konkurovat tak, jak si někteří mysleli, a zatímco SSW s přehledem postoupili do čtvrtfinále, EDG se o místo mezi nejlepšími osmi museli poprat s ahq e-Sports v tie-breakeru. Tam nakonec po vyrovnané bitvě zvítězili a zajistili si minimálně další jeden zápas. Outsideři z Dark Passage nedokázali nikomu ze skupiny konkurovat, a tak s úsměvy na tvářích skončili na čtvrtém místě. 
Zajímavostí skupiny byla nepochybně strategie a picky ahq – několikrát jsme mohli vidět Blitzcranka a pokusy o early invade. Midlaner tchaj-wanského týmu Westdoor také předvedl svého skvělého Zeda. Sledovat zápasy ahq byla v každém případě velká zábava.

e1411902509132543

EDG si nakonec dokázali vybojovat postup

Skupina B

Místo Tým W L
1. Čína Star Horn Royal Club 5 1
2. USA Team SoloMid 4 2
3. Evropská unie SK Gaming 2 4
4. Thaiwan Taipei Assassins 1 5

Bylo jasné, že Taipei Assassins nejsou favority této skupiny, nicméně od vítězů tohoto turnaje z roku 2012 se přece jenom očekávalo více, než poslední místo. Outsiderem skupiny byli původně SK Gaming, jejichž šance na postup se značně snížily po tom, co jungler Svenskeren dostal trest na 3 zápasy. Jakmile se ale vrátil, předváděli SK krásné hry a byla velká škoda, že se kvůli hloupé přezdívce musel vzdát první poloviny zápasů svého týmu. Náhradník Gilius si sice nevedl špatně, ale když vám den před prvními zápasy řeknou, že musíte najít někoho jiného, stoprocentní ten výkon být nemůže. První místo podle očekávání obsadili superagresivní hráči Royal Clubu následovaní TSM. Americký celek to ale nebude mít vůbec jednoduché, jelikož ve čtvrtfinále vyzvou druhý papírově nejsilnější tým turnaje, Samsung White.
Zatímco my tady v Česku sledujeme stream komentovaný v naší mateřštině (nebo oficiální) a jsme zvyklí na standartní výkony komentátorů, v Koreji jedou ve studiu jiné bomby. Takto zní komentář, který poslouchají diváci z jižní části Korejského poloostrova.

Skupina C

Místo Tým W L
1. Jižní Korea Samsung Blue 5 1
2. Čína OMG 3 3
3. USA LMQ 2 4
4. Evropská unie Fnatic 2 4

Skupina smrti nebo také Group of Deft přinesla nejlepší sérii zápasů, kterou jsme vůbec mohli vidět. Po prvních dvou hracích dnech bylo jasné, že každý může porazit každého a nic není rozhodnuto. První bombou byla porážka absolutních favoritů ze Samsung Blue, kterou jim neuštědřil nikdo jiný než Fnatic. Korejští hráči byli z porážky zdrcení a celé se to neobešlo bez emoci. Poslední den byla situace neuvěřitelně vyrovnaná – rovnou tři týmy s poměrem 2-3 a šancí dostat se do čtvrtfinále. Fnatic ovšem na uskutečnění těchto snů potřebovali podruhé porazit Samsung Blue, což se po vyrovnané hře bohužel nepovedlo. Tím na turnaji skončil i druhý, nejpodporovanější evropský tým, ke kterému všichni vzhlíželi. Fnatic tak loňské 3./4. místo neobhájí. V posledním zápase se rozhodovalo o druhém, postupovém místě mezi LMQ a OMG. Po napínavé, ikdyž celkem jednoznačné hře LMQ nedokázali odpovědět na rychlé získání Barona, načež se OMG povedlo získat Ace a zničit nexus.
Ve druhé hře FNC vs. SSB nastal okamžik, kdy se všem divákům zatajil dech – 1v1 souboj xPekeho (Zed) a Dadeho (Talon). King of Europe, jak se často španělskému midlanerovi přezdívá, svého korejského soupeře dokázal elegantně přehrát. [korejský komentář – stojí za to]

 

Skupina D

Místo Tým W L
1. Jižní Korea NaJin White Shield  5 2
2. USA Cloud 9d  4 3
3. Evropská unie Alliance 3 3
4. Brazílie KaBuM eSports 1 5

Čtvrtá skupina přinesla úžasné souboje a velká překvapení. Třetí nasazený korejský tým NJWS narozdíl od Samsungů dával svým soupeřům šanci, a tak se výhra proti tomuto celku nepovažovala za nemožnou. Až na outsidery z KBM si ostatní týmy počínaly poněkud vyrovnaně. Tedy do posledního hracího dne v neděli, kdy došlo na lámání chleba. Zatímco NJWS měli postup nebo alespoň tiebreak jistý, ALL a C9 patřilo dělené druhé místo a o postup se mělo rozhodovat v posledních soubojích, přičemž los byl trochu nespravedlivý – Allianci čekalo KBM a C9 si museli poradit s NJWS. A právě v zápase ALL vs. KBM se urodilo největší překvapení turnaje – evropský supertým v zápase rozhodujícím o jeho postupu prohrál. Příčinou byla mimo jiné také některá nedorozumění v týmu a Froggenův Fizz na midu – musel se pouštět do nebezpečných situací, které ale nezvládal. Naopak hráči KBM ho dokázali vždy skvěle locknout do několikanásobného stunu a Alliance zůstala bez AP Carry. Brazilci se tak radovali z jasné výhry a ALL zbyly jen oči pro pláč a malá naděje v následujícím zápase C9 vs. NJWS. Pokud by C9 prohráli, hrál by se tiebreak mezi prvními třemi týmy. C9 ale předvedli úžasnou hru a sehranost a po téměř hodinové hře Korejce udolali a poslali Allianci domů. Spolu s Alliancí skončila na turnaji i všechna evropská naděje. Ani letos se tedy trofej do Evropy nevrátí.
V závěrečném tiebreaku o první místo se utkaly týmy C9 a NJWS víceméně hlavně o to, kdo se bude muset postavit SSB ve čvrtfinále. Ačkoliv C9 dokázali proti NJWS zvítězit, tiebreak prohráli celkem jednoznačně a je před nimi velice těžký úkol. Pokud chtějí postoupit, budou muset porazit Samsung Blue ne jednou, ale rovnou třikrát. Zní to jako nezdolatelný cíl, nechme se ale překvapit s čím C9 přijdou.
Podívejme se ještě zpětně na poslední, rozhodující teamfight zápasu ALL vs. KBM. Všimněte si, jak pečlivě se hráči KBM snaží držet Froggena locknutého:

A jak tedy vypadá rozlosování čtvrtfinálových soubojů?

1. Jižní Korea Samsung White vs. Team SoloMid USA
2. Jižní Korea Samsung Blue vs. Cloud 9 USA
3. Čína Star Horn Royal Club vs. Edward Gaming Čína
4. Jižní Korea NaJin White Shield vs. OMG Čína

Semifinálové zápasy, jež se odehrají příští víkend v Busanu nám přinesou zajímavé matchupy – například souboj rivalů z čínské LPL, EDG vs. SHR. Všechny zápasy se budou hrát systémem Bo5, tedy na 3 vítězné mapy. Hrát se bude od pátku do pondělí, všechny zápasy začínají přibližně v 10:15 CEST. To bude zase zameškaných hodin ve škole. Přiznejte se, komu z vás se ve čtvrtek náhle udělalo špatně?

150 150 admin

Leave a Reply