xPeke patří mezi nejdéle hrající profesionály. Na špičce scény se pohybuje od roku 2011. Jeho úplně první tým nesl název Team-Birth, nicméně veřejnost poprvé zaujal v týmu oSk Gaming. A nejen fanoušci, ale i vedení několika týmů byla ohromena sestavou tohoto týmu, jenž měl potenciál dostat se dál, než byly tehdejší diamond žebříčky v ranked ladderu.
Tuto sestavu se podařilo získat německé organizaci myRevenge. Tam se ale tým ve složení Shushei,
Cyanide,
xPeke,
LamiaZealot a
Mellisan dlouho neohřál, o měsíc později obdržel lukrativnější nabídku od organizace Fnatic. A tak vznikl její první tým, známý pod jménem Fnatic.RC.
Nutno podotknout, že do tohoto okamžku byla xPekeho hlavní linkou toplane. Krátce po změně organizace se však xPeke vyměnil se Shusheiem a od té doby ho fanoušci obdivují jako midaře.
První sezóna nebyla pro xPekeho a jeho tým nijak náročná. Dvě vítězství v ESL Go4LoL a… Season 1 WC. Tehdejší formát turnaje byl ovšem jiný, než ho známe dnes. Místnost pro hráče, pár desítek diváků a prizepool 50.000 USD. Tehdy ovšem ještě nikdo nemohl vědět, jak bude hra League of Legends populární.
Na záznam celého finále se můžete podívat na oficiálním kanálu LoL eSports, bohužel v nizké kvalitě.
V sezóně 2 přišly první změny. Support Mellisan ukončil kariéru a nahradil ho Pheilox, jenž se do týmu příliš nehodil a brzy byl vyměněn za nRateda. Téměř ve stejnou chvíli opustil tým i toplaner Shushei a tým přivítal Francouze sOAZe. Na postu AD Carry se po odchozím LamiaZealotovi během třetí sezóny vystřídají Yellowstar a Rekkles, který kvůli věkovému omezení nemůže hrát LCS, a proto musí ustoupit prvnímu jmenovanému. O necelý rok později nRated končí a Yellowstar se stane supportem, Puszu dočasně novým AD Carry. Toho ale nakonec nahradí talentovanější Rekkles, jenž dosahuje požadovaného věku. Cyanide a xPeke jsou tedy jediní hrající členové původního týmu.
Ačkoliv druhá sezóna nepřinesla účast Fnaticu na Worlds, ta třetí ano. Po dvou úspěšných LCS splitech Fnatic dobyl 3./4. dělenou příčku na WC, což překvapilo fanoušky po celém světě. V tvrdé asijské konkurenci nikdo takový úspěch evropského týmu neočekával.
Během třetí sezóny se ale sestava Fnatic podívala ještě na jeden důležitý turnaj. IEM Katowice přinesly moment, díky kterému si fanoušci budou xPekeho pamatovat navždy.
Ve čtvrté sezóně našli Fnatic poprvé přemožitele v domácí soutěži. Jarní část LCS sice vyhráli, ale v té letní prohráli finálový duel s Alliancí. Následně na Worlds nedokázali postoupit ze základní skupiny, ale opět ohromili svět, když porazili favorizované Samsung Blue. V dalším vzájemném zápase šokoval ochozy samotný xPeke, když v duelu s midlanerem SSB protivníkovi předvedl, jak se hraje v Evropě. Pro efekt přikládáme korejskou verzi.
14 zlatých, 6 stříbrných a 1 bronzová medaile z větších offline turnajů, to je úctyhodná bilance. 22letý Španěl ale zdaleka nekončí, minimálně ještě jednu sezónu ho na scéně uvidíme. Připomeňme si nakonec nejlepší momenty této živoucí legendy.
A nemůžeme opomenout xPekeho náklonnost ke Sjokz a vtipné vzájemné rozhovory.
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.