Smite byla oficiálně vpuštěna do světa 25. března 2014 společností Hi-Rez Studios (Global Agenda, Tribes: Ascend). Od té doby (a i během beta testování) si hra našla velký počet fanoušků a nyní jí hraje několik milionů hráčů po celém světě (skutečný počet by se měl pohybovat kolem 5 milionů hráčů).
A jak vypadá Smite zevnitř? No, pokud jste si někdy chtěli zkusit zahrát na (nebo za) boha, určitě byste Smite měli dát šanci. Pokud hrajete League of Legends nebo Dotu, Smite by pro vás neměl být po pár hodinách problém. Vesměs se jedná o to samé, jenom si za svého hrdinu, tedy některou z mytologických postav zahrajete z pohledu třetí osoby, nikoliv tedy z ptačí perspektivy. Co se mapy týče, ve Smite jsou 3, linky po kterých kráčejí vojáci (minioni), které můžete zabíjet a získávat z nich zlato a zkušenosti. Váš bůh ovládá několik zvláštních schopností, což je opět stejné.
V LoLku máme inhibitory, v Dotě barracks a ve smite Fénixe. To je jakési spojení inhibitoru a věže, které, pokud ho zničíte, zaručí vašemu týmu vylepšení vojáků do té doby, dokud se nerespawne. Na úplněm konci čeká titán, tedy nexus či ancient v podání Smite. Ten se ale umí bránit, takže pokud nebudete opatrní, může vám dát jasně najevo, kdo je tu nejdůležitější jednotka ve hře.
Jediným rozdílem jsou role. Ve Smite si můžete vybrat mezi Assassinem (např. Loki), jehož jediným úkolem je rozdávat poškození, Ochráncem (Guardian, např. Ares), Válečníkem (Warrior, např. Tyr), jenž rozdává poškození, ale zároveň dokáže i nějakou tu ránu ustát, Lovcem (Hunter, např. Artemis), jenž útočí z dálky a konečně Mágem (Mage, např. Anubis či Poseidon), jenž využívá síly svých kouzel, ať už ničivých či podpůrných.
Mistrovství v Atlantě je vůbec první turnaj ve Smite takové velikosti. Skrze kvalifikaci prošlo 8 týmů – dva ze Severní Ameriky, dva z Latinské Ameriky, dva z Evropy a dva z Číny. Zvláštní je, že týmy z Latinské Ameriky a Číny jsou spíše odpadlíci a nic se od nich nečeká. To by si měla Amerika a Evropa užívat, dokud tuto hru neobjeví Korejci.
Evropu na turnaji reprezentují organizace SK Gaming a Titan eSports. Za USA se do boje zapojí sesterské týmy Cognitive Red a Cognitive Prime. Druhý jmenovaný tým je jeden z nejdéle fungujících, který si navíc drží stálou sestavu. Jižní Ameriku zastupují Name Not Found a We Love Bacon a z Číny přijeli OMG a DID.
Hlavními adepty na zisk zlata jsou severoamerické týmy, zejména Cognitive Red. Ti totiž již několikrát dokázali porazit svůj sesterský a o poznání zkušenější tým. Co se evropských týmů týče, publikum čeká na to, jak se předvedou. SK Gaming a Titan (jehož sestava byla až do listopadu pod Cognitive) dokázali během kvalifikace překvapivě porazit týmy jako Fnatic nebo Cloud 9.
Prizepool je ohromující. Doposud je to třetí nejmohutnější prizepool v historii e-sportu. Organizátorům se povedlo vybrat neuvěřitelných 2.596.000 USD. Doufejme tedy, že bude turnaj zařízen stejně dobře, jako prizepool. Ať zvítězí ten nejlepší.
Leave a Reply