Číňana Misayu si můžete pamatovat jako midlanera a dlouhodobou oporu týmu World Elite. Proslavil se zejméně svým Twisted Fatem, kdy s tímto šampionem dva a půl roku neprohrál jedinou soutěžní hru v žádné ze soutěží, kterých se s týmem WE účastnil. Misaya zanechal kariéry profesionálního hráče a pustil se do streamování, což je v Číně rozhodně daleko výnosnější. Jeho včerejší kousek mu zajistil 2.400.000 diváků. Ty na stream bezpochyby lákala i oblíbená modelka a herečka Angela Yeung, známá také jako Angelababy.
Kromě Misayi život streamera zvolil například jeho spoluhráč, toplaner CaoMei, jenž namísto „turnajů plných stresu,“ jak sám říká, zvolil smlouvu na 90 odstreamovaných hodin měsíčně. Ta mu vynáší ročně přes 800.000 USD. A stejně jako u Misayi, i jeho diváci se počítají ve statisících. A nikoliv za celou dobu streamování. Všichni se na streamu sejdou v jeden okamžik. Čínská LoL komunita je vskutku velká, což je znát i na streamech nejoblíbenějších hráčů, kteří jsou v Číně za celebrity, podobně jako v Koreji. Jen pro zajímavost, například Worlds 2014 sledovalo na čínských streamech současně neuvěřitelných 11.500.000 diváků.
Streamerům se jejich „práce“ začíná vyplácet i na západě. Americký hráč Imaqtpie, jehož jsme mohli vídat v dresu Dignitas, a jenž se také rozhodl (alespoň prozatím) pro kariéru streamera, dokázal za jediný den vydělat 10.000 USD. Na jeho streamu se běžně sejde v jeden okamžik i 20.000 lidí, kteří mají možnost mu poslat nějaký ten menší finanční obnos. To jsou většinou částky v hodnotě 4.20 USD, nicméně občas se objeví i částka o něco vyšší. Jeden z fanoušků (asi ten největší) mu dokonce postupně posílal 85, 170, 340, 680 a nakonec 1.360 USD. No neberte to. Nakonec, kdo by si na tu „práci“ stěžoval. Děláte to, co vás baví, jen umožňujete lidem, aby se na vás přitom mohli dívat. And here comes the money…
Leave a Reply