MSI: EDG Vítězí, Fnatic ohromili svět

Vítězové z NA LCS, EU LCS, LPL (Čína), LCK (Jižní Korea) a LMS (jihovýchodní Asie) a vítěz Wild Card turnaje se tento víkend sjeli do Tallahassee na Floridě, aby mezi sebou navzájem poměřili síly. Jako každý jiný, i tento turnaj začal nějakou skupinovou fází. Podívejme se na to, jak vypadala tabulka po všech úvodních zápasech.

1. Jižní Korea SK Telecom T1  5/0
2. Čína Edward Gaming  4/1
3. Thaiwan ahq e-Sports Club 3/2
4. Evropská unie Fnatic 2/3
5. USA Team SoloMid 1/4
6. Turecko Beşiktaş e-Sports Club 0/5

Roli favorita po ukončení základní fáze suverénně potvrdili SKT T1. Korejský mistr nedal šanci jedinému týmu, problémy měl pouze s evropským šampionem, týmem Fnatic. I v tomto zápase ale ovládnul koncovku a v turnaji byl bezchybný. Největším zklamáním turnaje jsou ovšem výkony TSM, od kterých se jakožto od vítězů Intel Extreme Masters (kde potvrzovali svou formu i proti čínským týmům) čekalo určitě daleko víc. V pěti zápasech ale dokázali získat pouhý jeden bod díky výhře nad outsiderem z BJK. To znamenalo konec na MSI. Výhra Fnatic v souboji s TSM navíc potvrdila dominanci Evropy ve vzájemných mistrovských zápasech. EU > NA.

O skvělou atmosféru se starají i fanoušci, například tato čínská parta podporující EDG

Hovořili jsme i o českém jménu. Na turnaji se v konkurenci nejlepších hráčů světa v dobrém světle předvedl i AD Carry tureckých BJK, Tomáš „Nardeus“ Maršálek. Bývalý hráč eSuby hrál poměrně dobře a ve svém týmu vyčníval nejvíce. Hlavně tedy v zápase proti TSM, kde měl jediný kill svého týmu…

Jižní Korea SK Telecom T1 3-2 Evropská unie Fnatic 
Čína Edward Gaming  3-0  Thaiwan ahq e-Sports 

Sobotní semifinále přinesla dvě napínavé Bo5ky. Zatímco v tom prvním zvítězili EDG nad AHQ poměrem 3-0 na hry, druhý semifinálový duel mezi SKT T1 a Fnatic vyhajpoval snad každého fanouška League of Legends, který to někde na streamu sledoval. Během pěti her na nás čekalo několik infakrtových situací a celkově jsme byli svědky jedné z nejlepších Bo5ek v historii kompetitivního LoLka. Hráči Fnatic potrápili svého korejského soupeře a i navzdory prohře 2-3 si získali srdce obecenstva nejen v aréně. Připomněli tak staré dobré časy CLG.EU, což byl svého času jediný západní tým, který suverénním korejským týmům dokázal vzdorovat. My doporučujeme shlédnout celou Bo5ku ihned, jakmile se záznamy objeví na youtube kanálu lolesports

Reakce korejských komentátorů na vyvrcholení 1v1 linky mezi Febivenem a Fakerem

Ve finále se tedy potkali hráči Edward Gaming a SK Telecom. Fakerova parta tak narazila na dva své staré soky z korejské OGN – bývalého midlanera a úřadujícího mistra světa Jižní Korea Pawna a bývalé AD Carry Samsung Blue, Jižní Korea Defta. Souboj sledovalo několik stovek fanoušků na místě a další stovky tisíc na streamech. Zápas začal divoce pro EDG – korejský soupeř je příliš nepustil k jakékoliv akci, a tak šla první hra jednoznačně ve prospěch SKT. Ve hře druhé tomu bylo přesně naopak. A když vyhráli EDG i třetí hru, do akce místo Easyhoona nastoupil bůh Faker. Ten zahrál bezchybně a pomohl tak svému týmu urvat čtvrtou hru pro Korejce. Hra s číslem pět nebyla ale tak slavná jako ta předchozí a EDG totálně rozebrali SKT, načež se radovali z třetího rozhodujícího bodu a zisku trofeje a 100.000 USD. Velký podíl na výhře měl i support EDG, Meiko. Svého korejského soka předčil ve všech možných ohledech.
Konečné pořadí a výhry jednotlivých týmů je tedy následující:

1. Čína Edward Gaming 100.000 $
2. Jižní Korea SK Telecom T1 50.000 $
3.-4. Evropská unie Fnatic
Thaiwan ahq e-Sports Club
25.000 $
5. USA Team SoloMid
6. Turecko Beşiktaş e-Sports Club

Toplaner EDG Koro ohromuje diváky svým outplayem

Ani božský a (ne zcela, jak se ukázalo) bezchybný Faker nepomohl Korejcům k zisku trofeje. Začíná snad nová epocha? Epocha, kdy mezinárodní turnaje nebudou vykrávat Korejci, ale Korejci v čínských týmech? Je to dost možné. Pro EDG je to historický úspěch a pro Riot samotný taktéž. Turnaj se velice vydařil a my doufáme, že se stane tradicí.

150 150 admin

Leave a Reply