NJE Duke – KDA 3.83
Duke je na scéně už nějaký ten pátek, avšak dříve vystupoval pod přezdívkou Leopard. Kariéru profesionála začal jako hráč StarCraftu pod organizací SK Telecom T1. Krátce poté, co začal s League of Legends, si ho vyhlédnul jeden z nejlepších domácích korejských týmů – KT Rolster. Zde musel ale ustoupit týmové konkurenci – na toplane se v té době drásal i světoznámý InSec. Duke přestoupil do Najin Black Sword a od té doby je součástí organizace. Od tohoto hráče nikdo neočekává nějaké netradiční akce – Duke je oddaný týmu a tudíž i přísné metě.
iG Zzitai – 2.87
Tento čínský hráč není v povědomí fanoušků příliš známý, úspěchy však sbírá už od samých začátků kompetitivního LoLka v Číně. Na začátku roku 2014 s týmem Invictus Gaming například upozornil na své kvality díky vítězství v Demacia Cupu, jedné z nejprestižnějších čínských soutěží. V týmu je už nicméně přes tři dlouhé roky a za tu dobu stihl nasbírat nespočet cenných kovů. Dříve byl Zzitai k vidění i na midlane, kde neváhal pickovat i neortodoxní šampiony, jako například Lee Sin. Zajímavostí je také fakt, že nejoblíbenějším hrdinou tohoto veterána je Mordekaiser. Hue hue hue.
LGD Acorn – 2.84
Toplanera bývalého týmu Samsung Galaxy Blue si asi vybaví každý. Stejně jako většina jeho spoluhráčů, i Acorn odešel za lepším do Číny. Nyní je součástí organizace LGD a bojuje v čínské LPL o účast v play-offs. Jeho charakteristickým šampionem je Rumble, na kterého si jeho soupeři ovšem dávají pozor, což je důvodem jeho nulové úspěšnosti v soutěžních zápasech v tomto roce.
VG DanDy – 3.02
Mistra světa sezóny s pořadovým číslem 4 si každý vybaví nejprve v jungli. DanDy nicméně změnil obor a stal se strážcem toplane. A jde mu to výtečně. Ani on nebyl výjimkou, a tak jako většina bývalých hráčů tehdy veleúspěšné organizace Samsung Galaxy odcestoval hledat štěstí poněkud na jihozápad. Sám několikrát prohlásil, že považuje sebe, InSeca a Diamonda za nejlepší junglery světa. Na adresu konkurenta Acorna také utrousil, že je daleko lepší Rumble. To jsou ale řeči, které si světový šampion může dovolit. Rovněž je známý pro svůj legendární Lee Sin pentakick.
CJ Entus Shy – 4.24
Pokud je řeč o titánech, vzpomeneme si bezpochyby na tohoto Korejce. Shy je toplanerem stejné organizace již od samého začátku ještě v rámci Maximum Impact Gaming v roce 2012. Oblíbeným hrdinou tohoto hráče je Jax, jelikož je fascinován jeho lore a backstory. League of Legends začal hrát v dubnu 2012, což je asi 5-6 měsíců před Worlds, kterých se jako hráč účastnil. Neuvěřitelné. V minunolsti byl známý se svým Singedem, Jaycem a Irelií.
TL Quas – 4.89
Tento Venezuelan je nedílnou součástí jednoho z momentálně nejlepších týmů USA, týmu Liquid. Jeho herní kariéra je poněkud chudší, než hráčů, které jsme zmiňovali před ním, nicméně zkusenosti bohatě nahradí skvělé mechaniky a pohyb po mapě. Quas je jedním z profesionálů, kteří obhajují Vayne na toplane díky její výhodě proti robustnějším tanky soupeřům.
TiP Impact – 4.68
Další mistr světa v našem seznamu, tentokrát ze třetí sezóny. Po vítězství na Worlds v roce 2013 nebylo o Impactovi příliš slyšet. Týmu SK Telecom se nedařilo, nekvalifikoval se na Worlds, což nakonec vedlo k rozhodnutí o přestupu do severoamerického týmu Impulse. A tomu se s Impactem v sestavě daří. Patří k předním americkým celkům a očekávají se od něj slibné výsledky v nadcházejících play-offs. V minulosti býval kritizován za svou aroganci.
SKT MaRin – 5.68
MaRin byl náhradou za Impacta v týmu SK Telecom a jeho nových začátcích. MaRin byl toplanerem méně úspěšného a známého týmu SKT, SKT T1 S. Po sloučení týmů po změně pravidel OGN (LCK) a odchodu Impacta se stal jasnou volbou pro nového toplanera. Individuálně na to rozhodně měl – měl rovnou několik účtů v top 20 příčkách korejského Challengeru. Náhrada se osvědčila, fanoušky nadchla, a od té doby je MaRin nedílnou součástí SKT, tedy týmu, jenž v letní LCK stále zůstává neporažen.
EDG Koro1 – 3.58
EDG je jeden z těch týmů, se kterými se prostě utkat nechcete. Nevyzpytatelný soupeř, jenž momentálně dominuje v čínské LPL a demoluje jeden nexus za druhým. Na toplane tohoto obávaného týmu stává Koro1, veterán čínských nejvyšších soutěží. Od začátku roku 2014, kdy do týmu nastoupil, vyhrál všechny LPL, které se konaly. Největší pozornost upoutal, když se svým týmem dokázal porazit neporazitelné SK Telecom ve finále Mid Season Invitational 2015. Koro1 a celý tým EDG je velkou nadějí pro celou Čínu, jejíž fanoušci kompetitivního LoLka vzhlížejí k nadcházejícím Worlds. Čína stále čeká na svého šampiona. Stejně jako NA (kteří se ale asi nedočkají).
FNC Huni – 4.44
Toto jméno jste celou dobu hledali, že ano? Huni samozřejmě musel přijít na náš seznam až na samotný závěr. To nejlepší přece patří na konec, ne? Mnoho kritiků se ostře pouštělo do vedení Fnatic za podpis dvou Korejců na začátku tohoto roku. Huni a Reignover byla diskutovaná jména. Ukázalo se ale, že skauti Fnaticu jsou geniální. Oba hráči se brzy vypracovali na nejlepší na svém postu v Evropě, ne-li na celém západě. Huni se těší obrovské oblibě fanoušků. A to nejen díky tomu, že se nebojí ukázat, jaký je showman. Stejně jako SK Telecom, i Fnatic zůstává v domácí soutěži neporažen. A Huni má na tomto úspěchu nemalý podíl.
Leave a Reply
You must belogged in to post a comment.